Umorzenie długów w upadłości

To nasza przestrzeń poza projektowaniem, budowaniem i remontowaniem. Rozmawiamy tu o życiu, planach rodzinnych, problemach, organizacji ślubu! Poruszamy tematy związane z życiem prywatnym.
Awatar użytkownika
Hjort
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2019, 12:18

Umorzenie długów w upadłości

Post autor: Hjort »

Znajoma mi osoba jest zadłużona po uszy. zastanawia sie nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

Orientujecie się może jakie długi mozna w niej umorzyć?
Awatar użytkownika
star
Posty: 95
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:41

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: star »

Na przykład zadłuzenie w banku.

Jest jednak pewna grupa długów, których nie można umorzyć:
alimenty
renty z tytułu odszkodowania za wywołanie choroby, niezdolności do pracy, kalectwa lub śmierci
kara grzywny i inna kara zasądzona przez sąd karny
zobowiązania świadomie pominięte przez dłużnika

Opisane jest to dokładniej tutaj: https://upadlosc-konsumencka.biz.pl/umo ... umenckiej/

Polecam skontaktowanie sie z kancelarią prawniczą w celu ustalenia co mozna robić bo upadłość wcale nie jest taka prosta jak może się wydawać.
Awatar użytkownika
misia909
Posty: 56
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:29

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: misia909 »

A ja chciałabym wspomnieć, że nawet na etapie egzekucji sądowej można jeszcze w jakiś sposób sobie poradzić z ochroną majątku. Jedynym warunkiem jest tylko to, aby skorzystać sobie z pomocy dobrej kancelarii. Taką kancelarią właśnie jest https://kancelarialexa.pl/ochrona-majatku/
Awatar użytkownika
Votka
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2020, 16:55

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: Votka »

Umarzanie długów to jest w zakresie prawa administracyjnego, a od tego mogę polecić świetną panią radce prawnego - panią Magdalenę Adamczewską - http://www.adamczewska.com.pl/ . Ma duże doświadczenie i na pewno odpowie ci na wszystkie pytania, rzetelnie i konkretnie. Przyjmuje klientów z całej Polski, więc nie ma znaczenia skąd jesteś i gdzie toczy się sprawa.
Awatar użytkownika
basten27
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2020, 15:06

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: basten27 »

Też miałem z tym ogłaszaniem upadłości problem aż w końcu znalazłem ofertę kancelarii http://www.paulewicz.pl/upadlosci-likwidacje/ która zajmuje się takimi postępowaniami i udało się wszystko rozwiązać z korzyścią dla mnie, o ile w ogóle można tak to nazwać. Tak czy siak wiem, że sam bez nich bym formalności nie ogarną i są dobrzy więc zachęcam do kontaktu.
Awatar użytkownika
koral
Posty: 346
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:36

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: koral »

Trzeba wszystko przedyskutować ze specjalistą, który zna się na na prawie upadłościowym. Przepisy nie są bowiem łatwe do zrozumienia. Należy mieć jakiekolwiek pojęcie o tym w jaki sposób wypełnić wniosek, bo jak coś się źle zrobi i sąd go nie rozpatrzy pozytywnie, to przez kolejne 10 lat nie będzie go można ponownie złożyć. Trzeba zrozumieć powagę sytuacji. Tutaj https://solvento.pl macie namiar na kancelarię Solvento, która prowadzi takie sprawy.
Mińkiewicz

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: Mińkiewicz »

Hjort pisze: ↑18 wrz 2019, 9:28 Znajoma mi osoba jest zadłużona po uszy. zastanawia sie nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

Orientujecie się może jakie długi mozna w niej umorzyć?
Tu masz namiar https://www.adwokatmarchewka.pl na świetnego adwokata Pawła Marchewkę, który zajmuje się sprawami upadłości konsumenckiej. Warto skorzystać z jego pomocy lub porady. Mi pomógł przejść przez cały proces.
harmoniaa

Re: Umorzenie długów w upadłości

Post autor: harmoniaa »

Jestem zdania, że wszyscy mają ogromny problem z szukaniem produktów, które nam pomagają i dla mnie naprawdę nie jest łatwo tego nie oceniać. Czasem trudno poprosić o pomoc. I widzisz, warto powiedzieć, że nawet wniosek o upadłość konsumencką nie jest czymś złym. Nie mówi o porażce, tylko o tym, że się starało. Patrzymy na plusy.
ODPOWIEDZ