Nauka języka

To nasza przestrzeń poza projektowaniem, budowaniem i remontowaniem. Rozmawiamy tu o życiu, planach rodzinnych, problemach, organizacji ślubu! Poruszamy tematy związane z życiem prywatnym.
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Nauka języka

Post autor: Walkowa »

Witajcie,
jakiego języka uczycie się na co dzień? Jakie języki już znacie? Ja znam angielski i niemiecki, a teraz zapisałam się na kurs hiszpańskiego w szkole https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online. Czy Waszym zdaniem to dobry wybór?
Awatar użytkownika
Bilba
Posty: 67
Rejestracja: 21 paź 2019, 23:51

Re: Nauka języka

Post autor: Bilba »

Zaczyna się rok szkolny, więc i pewnie coraz więcej osób, podobnie do mnie będzie szukać korepetycji z języków obcych dla dziecka. Przeglądam darmowe ogłoszenia w poszukiwaniu korepetytora z angielskiego z mojej okolicy :)
baśka

Re: Nauka języka

Post autor: baśka »

Bez profesjonalnej szkoły językowej ciężko byłoby dobrze nauczyć się języka. Sprawdźcie tutaj: http://www.szkolajezykowa-opole.pl/ . Pilnują, żeby człowiek się nie obijał, podpowiadają, nakierują na właściwą drogę rozwoju. No chyba że ktoś jest samoukiem i ma dar do nauki języków. Wtedy bez problemu może nauczyć się sam. No ale to jedna osoba na tysiące się trafia.
Awatar użytkownika
Miras
Posty: 62
Rejestracja: 24 wrz 2019, 13:58

Re: Nauka języka

Post autor: Miras »

Teraz szkoły językowe oczywiście nie działają za bardzo, wszystko przeniosło się do internetu. Można więc i tak poszukać kursów online, ja tak uczyłam się niemieckiego. Zobaczcie sobie tu może firmę https://jntutorpro.pl i proponowane tu różne kursy i to różnych języków.
wiosło

Re: Nauka języka

Post autor: wiosło »

Jeżeli chodzi o czytanie to pomagam się przygotować synowi do matury, na tej stronie https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-geografia-2021 Znaleźliśmy bardzo dużo przydatnych pomocy naukowych które z pewnością się nam przydadzą. Warto zainteresować sie tą stroną bo ceny są bardzo atrakcyjne.
Awatar użytkownika
kostka9
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2019, 8:36

Re: Nauka języka

Post autor: kostka9 »

Ta nauka angielskiego to tak średnio mi idzie. Jeszcze jak każdy czas osobno, to pół biedy. Ale jak mam wybrać jeden z dwóch żeby coś powiedzieć, to już trudniej. Dobrze, że można znaleźć takie lekcje jak ta https://youtu.be/pvZ3O5qCmtM , tu akurat w prosty sposób jest omówiony czas Present Continuous i Present Simple. Bardzo fajne ćwiczenia do tego od razu, dzięki czemu można to bez problemu pojąć. Lepiej niż w książkach wytłumaczone, o wiele prościej.
ODPOWIEDZ