Najlepsza ochrona przeciwpożarowa budynku

staśko

Najlepsza ochrona przeciwpożarowa budynku

Post autor: staśko »

Jaka elewacja zapewni najlepszą ochronę przeciwpożarową dla hali produkcyjnej?
Awatar użytkownika
gajga
Posty: 142
Rejestracja: 30 kwie 2019, 13:58

Re: Najlepsza ochrona przeciwpożarowa budynku

Post autor: gajga »

Są takie ścienne płyty warstwowe które zapewniają zwiększoną ochronę przeciwpożarową, zobacz na ofertę tego sklepu https://www.kingspansklep.pl/kategoria/ ... warstwowe/ . To będzie płyta QuadCore® KS1000 AT , elewacyjna płyta ścienna z zamkiem ukrytym i hybrydowym rdzeniem QuadCore® . Płyty są przeznaczone to wykonywania zabudowy lekkiej ścian. Można je stosować we wszystkich typach budynków w tym spokojnie w hali produkcyjnej jaką budujesz. Montaż nie sprawi problemów, elewacja będzie wyglądać ciekawie i będzie posiadać właściwości na jakich Ci zależy. Moim zdaniem nie znajdziesz lepszego rozwiązania.
Awatar użytkownika
zwariowanababcia
Posty: 61
Rejestracja: 19 lip 2020, 13:06

Re: Najlepsza ochrona przeciwpożarowa budynku

Post autor: zwariowanababcia »

Nie zawsze wybór myjki ciśnieniowej jest najlepszym wyborem na czyszczenie ścian zewnętrznych. Jeżeli mamy do czynienia z murem ceglanym nie pokrytym żadnym tynkiem, to na czyszczenie w takiej sytuacji może się odbywać poprzez piaskowanie elewacji. Naturalnie trzeba dobrać odpowiednie ciśnienie ścierniwo i odległość dyszy od ściany. Warto przeprowadzić próbę na jakiejs powierzchni, aby sprawdzić jaki sposób pracy będzie optymalny.
Awatar użytkownika
hyuk
Posty: 120
Rejestracja: 12 sie 2020, 20:46

Re: Najlepsza ochrona przeciwpożarowa budynku

Post autor: hyuk »

Do ochrony przeciwpożarowej budynku najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę, która się nią zajmie. My do wykonania kompleksowych systemów zabezpieczeń dostosowanych do naszych potrzeb zatrudniliśmy firmę Killfire z Warszawy https://killfire.pl/oferta.html. To rzetelna firma, zaprojektowali nam system instalacji przeciwpożarowych, doradzili w wyborze opcji, zajęli się również montażem urządzeń. Mają kompleksową ofertę, a w niej jest modernizacja urządzeń, instalacje tryskaczowych, instalacje zalewowo – zraszaczowe, itp. Zdecydowanie ich polecam.

beam łódź
Sławek

Re: Najlepsza ochrona przeciwpożarowa budynku

Post autor: Sławek »

Należy pamiętać, że nawet najlepsza i najdoskonalsza ochrona wymaga okresowego sprawdzenia. Często jest tak, że zainstalowane, powieszone, postawione i zapomniane (tak, nawet pomimo obowiązujących przepisów). Zachęcam więc o dbanie o ochronę przeciwpożarową. I pamiętaj, że nie musisz tego robić samemu - są od tego profesjonalne firmy. Chociażby ta: https://www.seka.pl/coroczna-ocena-stan ... j-w-firmie Znalazłem w wyszukiwarce. To na pewno pomoże zapobiec ogromnym tragediom.
Bartłomiej

Re: Najlepsza ochrona przeciwpożarowa budynku

Post autor: Bartłomiej »

Warto zastanowić się również nad montażem instalacji przeciwpożarowej. Tego typu system gwarantuje szybkie wykrywanie i gaszenie źródeł ognia. Osobiście korzystałem w tym zakresie z usług firmy https://www.pi-energa.pl/oferta/instala ... iwpozarowe. Zajęli się projektem i wykonaniem systemu bezpieczeństwa od A do Z. Swoje usługi zrealizowali rzetelnie i terminowo.

podwieszane pasy treningowe
Samiśt

Re: Najlepsza ochrona przeciwpożarowa budynku

Post autor: Samiśt »

Na całym świecie się opłaca, tylko u nas się nie opłaca? Są kraje biedniejsze które stawiają własnie na tego rodzaju rozwiązania. Koszt może i rzeczywiście jest większy, ale wygoda oraz bezpieczeństwo trudno wycenic. A jeżeli chodzi o systemy ochronne w takich obiektach, to już dawno zostały opracowane.
https://sklep-ecsystem.pl/category/syst ... rzania-d-h

Na tej stronie można poczytać sobie więcej informacji o polecanych systemach przeciwpożarowych.
staśko

Re: Najlepsza ochrona przeciwpożarowa budynku

Post autor: staśko »

staśko pisze: ↑05 paź 2020, 8:23 Jaka elewacja zapewni najlepszą ochronę przeciwpożarową dla hali produkcyjnej?
Sama elewacja nie zapewni Wam odpowiedniego bezpieczeństwa. Musisz mieć całą instalację ppoż dedykowaną dla Twojego budynku. Skontaktuj się z firmą https://www.dhpolska.pl/systemy/wentyla ... arowa.html oni nam robili wentylację pożarową i inne rozwiązania. Budynek jest odpowiednio zabezpieczony na różne ewentualne zagrożenia.
Łukasz38

Re: Najlepsza ochrona przeciwpożarowa budynku

Post autor: Łukasz38 »

Wydaje mi się, że możesz skontaktować się z przedstawicielem firmy http://www.tapi.pl/profil/instalacje-przeciwpozarowe/. Specjalizują się w montażu przemysłowych instalacji przeciwpożarowych. Posiadają w tym zakresie szeroką wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie. Na pewno będą w stanie Ci doradzić i dobrać najlepsze rozwiązanie.
ODPOWIEDZ