Jak wykorzystuje się beton architektoniczny?

To dobra przestrzeń, by pochwalić się swoim wnętrzem, poszukać rady jak lepiej urządzić dom lub mieszkanie. Opowiadamy o designie, ciekawych produktach, wartościowych producentach, jak i sklepach, które warto odwiedzić, dobierając meble i dodatki do wnętrz.
Marciń

Jak wykorzystuje się beton architektoniczny?

Post autor: Marciń »

Wiele osób uważa, że beton architektoniczny nadaje wnętrzom niepowtarzalny charakter. Jak można go wykorzystać w mieszkaniu? Często stosowanym rozwiązaniem są np. ściany betonowe w salonie — wyciszają one wnętrze, nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów, ponieważ prezentują się świetnie. Można jednak pokusić się jednak o zestawienie betonu z drewnem, czy choćby metalem tworząc ciekawą kompozycję — to rozwiązanie dla bardziej odważnych. Płyta z betonu architektonicznego to nowoczesny minimalizm w orginalnej postaci. Surowy wygląd betonu, niepowtarzalna struktura materiału, orginalność, doskonała jakość wykonania oraz gwarnacja wytrzymałości - to sprawia że nasz produkt jest wyjątkowy... http://sbadesign.pl/pl/produkty-plyty-a ... iczne.html

Beton architektoniczny wykorzystywany jest w pomieszczeniach o dużej wilgotności, dlatego warto jego elementy wprowadzić do łazienki czy kuchni. Oczywiście najczęściej spotkać go można na podłogach, schodach. To jednak nie koniec, ponieważ beton okazał się materiałem uniwersalnym, z którego wykonuje się także blaty, kominki, umywalki, a nawet różnego rodzaju siedziska.
Koleś63

Re: Jak wykorzystuje się beton architektoniczny?

Post autor: Koleś63 »

Beton jest świetny i uniwersalny. Trzeba jednak pamiętać o ostrożności przy jego obróbce. Wbrew pozorom to dość kruchy materiał i łatwo go uszkodzić. Ja zawsze stosuję odpowiednie tarcze, jak mam beton szlifować. Tu zwykle kupuję osprzęt na https://raptorstore.pl/tarcze-do-szlifowania-betonu. Duży wybór, sporo wysokojakościowych dysków.
Irena Murćka

Re: Jak wykorzystuje się beton architektoniczny?

Post autor: Irena Murćka »

Mój mąż nakładał tynk mineralny magnat beton style, polecam. Dużo łatwiejsza forma, 0 problemów, łatwa aplikacja, nowoczesny wygląd tynku, który po prostu zachwycił nas od razu. Podoba mi się takie rozwiązanie, bo można taki tynk praktycznie stosować na najróżniejsze ściany, łączyć z innymi materiałami
juliś_ka

Re: Jak wykorzystuje się beton architektoniczny?

Post autor: juliś_ka »

Beton architektoniczny świetnie sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach tworzonych w klimacie industrialnym. Ja uwielbiam taki styl i własnie tak też urządziłam swoje mieszkanie. Beton zamawiałam od https://www.concrettosteel.pl/oferta/pl ... -trawertyn - mają badzo szeroki zakres oferty, dobre ceny i wysokiej jakości produkty. Szczerze polecam!
Karol Błorzeg

Re: Jak wykorzystuje się beton architektoniczny?

Post autor: Karol Błorzeg »

Jeżeli chodzi o elewację to jest taki tynk Foveo Tech TSS05 modelowany, to oznacza, że bez problemu można uzyskać na wybranym fragmencie ściany po prostu efekt beton, efekt deskowania. Myślę, że to bardzo dobre i praktyczne rowiązanie, gdyż nie kupujemy kilku materiałów, tylko jeden tynk. Oszczędzamy więc pieniążki
Tadeusz Łukawski

Re: Jak wykorzystuje się beton architektoniczny?

Post autor: Tadeusz Łukawski »

Foveo ma bardzo dobre tynki, głównie TN30. Jakość super, łatwa aplikacja, też cena jest normalna. TSS wydaje się z punktu widzenia wszystkich ciekawym rozwiązaniem, bo faktycznie osiąga się ciekawy efekt, oszczędzając jednocześnie na materiale. Ważne, aby efekt końcowy był trwały
Kaśkowa

Re: Jak wykorzystuje się beton architektoniczny?

Post autor: Kaśkowa »

Najczęściej w aranżacji wnętrz. Sprawdzi się właściwie w każdym pomieszczeniu. Jednak dla mnie beton architektoniczny w salonie wygląda najlepiej. Zobacz sobie kilka sposób na stronie https://limestore.pl/212-aranzacje-wnetrz. Kiedyś modne były całe ściany w betonie. Teraz możesz zrobić także delikatne akcenty na ścianie.
Antoniźźć

Re: Jak wykorzystuje się beton architektoniczny?

Post autor: Antoniźźć »

Beton architektoniczny może być wykorzystywany do różnego celu ale ostatnio widziałem bardzo fajne rozwiązanie. Na stronie firmy https://www.cba-beton.pl/nowoczesne-ogrodzenia-betonowe znalazłem bardzo fajny projekt ogrodzenia betonowego. Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie i ja właśnie czegoś takiego szukałem. Może po nowym roku się do nich odezwę i dowiem się jak wygląda u nich to cenowo i jak oni to w ogóle robią. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to miałbym najładniejsze ogrodzenie na moim osiedlu.
ODPOWIEDZ