Strona 1 z 1

Umorzenie długów w upadłości

: 18 wrz 2019, 9:28
autor: Hjort
Znajoma mi osoba jest zadłużona po uszy. zastanawia sie nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

Orientujecie się może jakie długi mozna w niej umorzyć?

Re: Umorzenie długów w upadłości

: 18 wrz 2019, 10:26
autor: star
Na przykład zadłuzenie w banku.

Jest jednak pewna grupa długów, których nie można umorzyć:
alimenty
renty z tytułu odszkodowania za wywołanie choroby, niezdolności do pracy, kalectwa lub śmierci
kara grzywny i inna kara zasądzona przez sąd karny
zobowiązania świadomie pominięte przez dłużnika

Opisane jest to dokładniej tutaj: https://upadlosc-konsumencka.biz.pl/umo ... umenckiej/

Polecam skontaktowanie sie z kancelarią prawniczą w celu ustalenia co mozna robić bo upadłość wcale nie jest taka prosta jak może się wydawać.

Re: Umorzenie długów w upadłości

: 31 paź 2019, 16:05
autor: misia909
A ja chciałabym wspomnieć, że nawet na etapie egzekucji sądowej można jeszcze w jakiś sposób sobie poradzić z ochroną majątku. Jedynym warunkiem jest tylko to, aby skorzystać sobie z pomocy dobrej kancelarii. Taką kancelarią właśnie jest https://kancelarialexa.pl/ochrona-majatku/

Re: Umorzenie długów w upadłości

: 05 lut 2020, 22:40
autor: Votka
Umarzanie długów to jest w zakresie prawa administracyjnego, a od tego mogę polecić świetną panią radce prawnego - panią Magdalenę Adamczewską - http://www.adamczewska.com.pl/ . Ma duże doświadczenie i na pewno odpowie ci na wszystkie pytania, rzetelnie i konkretnie. Przyjmuje klientów z całej Polski, więc nie ma znaczenia skąd jesteś i gdzie toczy się sprawa.

Re: Umorzenie długów w upadłości

: 09 mar 2020, 15:51
autor: basten27
Też miałem z tym ogłaszaniem upadłości problem aż w końcu znalazłem ofertę kancelarii http://www.paulewicz.pl/upadlosci-likwidacje/ która zajmuje się takimi postępowaniami i udało się wszystko rozwiązać z korzyścią dla mnie, o ile w ogóle można tak to nazwać. Tak czy siak wiem, że sam bez nich bym formalności nie ogarną i są dobrzy więc zachęcam do kontaktu.

Re: Umorzenie długów w upadłości

: 14 mar 2020, 22:21
autor: koral
Trzeba wszystko przedyskutować ze specjalistą, który zna się na na prawie upadłościowym. Przepisy nie są bowiem łatwe do zrozumienia. Należy mieć jakiekolwiek pojęcie o tym w jaki sposób wypełnić wniosek, bo jak coś się źle zrobi i sąd go nie rozpatrzy pozytywnie, to przez kolejne 10 lat nie będzie go można ponownie złożyć. Trzeba zrozumieć powagę sytuacji. Tutaj https://solvento.pl macie namiar na kancelarię Solvento, która prowadzi takie sprawy.

Re: Umorzenie długów w upadłości

: 31 sie 2021, 9:42
autor: Mińkiewicz
Hjort pisze: ↑18 wrz 2019, 9:28 Znajoma mi osoba jest zadłużona po uszy. zastanawia sie nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

Orientujecie się może jakie długi mozna w niej umorzyć?
Tu masz namiar https://www.adwokatmarchewka.pl na świetnego adwokata Pawła Marchewkę, który zajmuje się sprawami upadłości konsumenckiej. Warto skorzystać z jego pomocy lub porady. Mi pomógł przejść przez cały proces.