Strona 1 z 1

Instalacja fotowoltaiczna - moduły

: 22 kwie 2021, 12:46
autor: Neteł
Witam!
Chciałbym zapytać osób które mają już swoją instalację fotowoltaiczną w domu, czy firmie czy jesteście zadowoleni i jednocześnie jak dokładnie wyglądają korzyści płynące z oszczędności. Może macie dla mnie jakieś konkretne podpowiedzi także co do wyboru producenta na którego warto zwrócić uwagę?

Re: Instalacja fotowoltaiczna - moduły

: 26 kwie 2021, 14:03
autor: Joweł
Co do instalacji fotowoltaicznej lepiej wybrać krajowego producenta, żeby jednak mieć pewność co do jakości i jednak warunków gwarancyjnych. Nam z polecenia sąsiedzi którzy zrobili instalację rok wcześniej polecili firme JBG PV która jest ze Śląska. Mają spory wybór modułów fotowoltaicznych i potrafią skutecznie doradzić oraz wszystko wyjasnic

Re: Instalacja fotowoltaiczna - moduły

: 05 maja 2021, 12:45
autor: Łobez
Dobra opcja, odnośnie samego wyboru modułów to własnie też radziłbym jednak skupić się na krajowym producencie i tutaj jbg pv https://jbgpv.pl/ wypada naprawdę dobrze, w tym duży plus jednak za podejście obsługi która również potrafi doradzić i pomóc w znalezieniu optymalnego rozwiązania w zależności czy to instalacja dla domu, czy może jednak firmy (bo o tym tez myślimy)

Re: Instalacja fotowoltaiczna - moduły

: 10 maja 2021, 12:00
autor: Lopoń
Według mnie akurat co do samego wyboru to na pewno liczy się jednak jakość, pojawiło sie sporo firm na rynku i jednak większość na pewno nie przetrwa ze względu na braki w jakości i za wysokie ceny. Dlatego podejdź do tego na spokojnie i sprawdź sobie krajowe firmy które jednak cieszą się zainteresowaniem no i pozytywnymi opiniami.

aplikacja ipla na komputer

Re: Instalacja fotowoltaiczna - moduły

: 13 maja 2021, 11:59
autor: Błożej
Mam nadzieję, że w takim razie uda Ci się podjąć racjonalną decyzję w zakresie wyboru odpowiedniej instalacji pv do swojego domu. Na pewno dobre moduły fotowoltaiczne są podstawą, żeby oszczędności była odpowiednia. My wybraliśmy moduły monokrystaliczne Standard 60 o mocy 320Wp i sprawności 19,65% od JBG PV

Re: Instalacja fotowoltaiczna - moduły

: 28 maja 2021, 16:19
autor: gajga
Przyznaję, że ja też nie byłam bardzo w temacie, wiedziałam że chce panele ale nie miałam pojęcia z czego takie instalacje się składają, jak to wygląda "od kuchni". Dopiero jak szukałam firmy która by mi się zajęła montażem i projektem to trafiłam na stronę https://eeef.pl/instalacje-fotowoltaiczne/ gdzie dokładnie opisali jak taki zestaw wygląda, co wchodzi w skład instalacji. Oprócz tego znalazłam porady na temat finansowania, kiedy można liczyć na zwrot inwestycji i czy można tak samo zamontować panele na gruncie jak i na dachu.