Instalacja fotowoltaiczna - moduły

To bardzo praktyczny wątek, poruszamy problemy związane z budowaniem i remontami. Polecamy fachowców, sklepy, w których można zrobić zakupy budowlane, dzielimy się sprytnymi rozwiązaniami i podpowiadamy jak szybko i sprawnie wybudować dom!
Neteł

Instalacja fotowoltaiczna - moduły

Post autor: Neteł »

Witam!
Chciałbym zapytać osób które mają już swoją instalację fotowoltaiczną w domu, czy firmie czy jesteście zadowoleni i jednocześnie jak dokładnie wyglądają korzyści płynące z oszczędności. Może macie dla mnie jakieś konkretne podpowiedzi także co do wyboru producenta na którego warto zwrócić uwagę?
Joweł

Re: Instalacja fotowoltaiczna - moduły

Post autor: Joweł »

Co do instalacji fotowoltaicznej lepiej wybrać krajowego producenta, żeby jednak mieć pewność co do jakości i jednak warunków gwarancyjnych. Nam z polecenia sąsiedzi którzy zrobili instalację rok wcześniej polecili firme JBG PV która jest ze Śląska. Mają spory wybór modułów fotowoltaicznych i potrafią skutecznie doradzić oraz wszystko wyjasnic
Łobez

Re: Instalacja fotowoltaiczna - moduły

Post autor: Łobez »

Dobra opcja, odnośnie samego wyboru modułów to własnie też radziłbym jednak skupić się na krajowym producencie i tutaj jbg pv https://jbgpv.pl/ wypada naprawdę dobrze, w tym duży plus jednak za podejście obsługi która również potrafi doradzić i pomóc w znalezieniu optymalnego rozwiązania w zależności czy to instalacja dla domu, czy może jednak firmy (bo o tym tez myślimy)
Lopoń

Re: Instalacja fotowoltaiczna - moduły

Post autor: Lopoń »

Według mnie akurat co do samego wyboru to na pewno liczy się jednak jakość, pojawiło sie sporo firm na rynku i jednak większość na pewno nie przetrwa ze względu na braki w jakości i za wysokie ceny. Dlatego podejdź do tego na spokojnie i sprawdź sobie krajowe firmy które jednak cieszą się zainteresowaniem no i pozytywnymi opiniami.
Błożej

Re: Instalacja fotowoltaiczna - moduły

Post autor: Błożej »

Mam nadzieję, że w takim razie uda Ci się podjąć racjonalną decyzję w zakresie wyboru odpowiedniej instalacji pv do swojego domu. Na pewno dobre moduły fotowoltaiczne są podstawą, żeby oszczędności była odpowiednia. My wybraliśmy moduły monokrystaliczne Standard 60 o mocy 320Wp i sprawności 19,65% od JBG PV
Awatar użytkownika
gajga
Posty: 142
Rejestracja: 30 kwie 2019, 13:58

Re: Instalacja fotowoltaiczna - moduły

Post autor: gajga »

Przyznaję, że ja też nie byłam bardzo w temacie, wiedziałam że chce panele ale nie miałam pojęcia z czego takie instalacje się składają, jak to wygląda "od kuchni". Dopiero jak szukałam firmy która by mi się zajęła montażem i projektem to trafiłam na stronę https://eeef.pl/instalacje-fotowoltaiczne/ gdzie dokładnie opisali jak taki zestaw wygląda, co wchodzi w skład instalacji. Oprócz tego znalazłam porady na temat finansowania, kiedy można liczyć na zwrot inwestycji i czy można tak samo zamontować panele na gruncie jak i na dachu.
ODPOWIEDZ