Strona 1 z 1

Kleszcze u zwirząt

: 18 cze 2020, 20:21
autor: LadyD
Musisz bardzo dobrze zadbać o swojego psa by nie męczył się z kleszczami czy pchłami. Zastanawiałaś się może czynie kupić takiej obroży https://mojzdrowyfutrzak.bayer.com/pl/p ... ezpieczne/ . TEraz jeszcze jak pies wiecej czasu spędza na zewnątrz to bardziej jest narażony na takie rzeczy

montaż wentylatora łazienkowego

Re: Kleszcze u zwirząt

: 24 cze 2020, 23:20
autor: Anus83
W moim starym garażu oszczeniła się bezdomna suczka. Lekarz z www.weterynarz.pila.pl zaszczepił szczeniaczki i pomógł mi znaleźć dla nich właścicieli. Luna została u mnie. Była bardzo wycieńczona, ale panu doktorowi udało się wzmocnić jej organizm.

klimatyzacja w domu łódź

Re: Kleszcze u zwirząt

: 01 lip 2020, 10:14
autor: Renata
Ja też od początku, odkąd mam szczeniaka, zadbałam o to, by regularnie chodzić na wizyty do weterynarza. Lekarz podczas pierwszej wizyty założył książeczkę zdrowia i wtedy też wykonane zostało pierwsze odrobaczanie. Zgodzę się, że jest to niesamowicie ważne bo pies chodzi gdziekolwiek, więc łatwo może złapać kleszcza. Co do przychodni to ja polecam weterynarza z Warszawy: https://www.wetmedic.pl/ ;) Jeżdżę do nich już kilkanaście miesięcy i z każdej wizyty byłam zadowolona

Re: Kleszcze u zwirząt

: 03 wrz 2020, 10:07
autor: ekin
Ja myślałam, ze już kleszcze minęły, ale niestety dalej co spacer to kolejne kleszcze. Mam obrożę, stosowałam taki specjalny specyfik na mojego psiaka, ale nic nie pomaga niestety. Mój piesek ma długą sierść i do tego dosyć gęstą, więc mimo, że zawsze sprawdzam, czy nie złapał jakiegoś pasożyta na spacerze, to czasami czegoś nie zauważę. Ostatnio miał jednego kleszcza tak mocno wpitego, że nie dałam rady sama go wyjąć i wylądowaliśmy u weterynarza w Chorzowie, w przychodni na ulicy Gwareckiej 17 https://www.weterynarzchorzow.com/oferta.html. Tam chodzimy regularnie na szczepienia i badania. Maja kompleksową ofertę, świetne ceny, no i bardzo rzetelnych oraz kompetentnych weterynarzy, polecam ich gorąco. Kleszczem oczywiście zajęli się bez problemu.

Re: Kleszcze u zwirząt

: 05 wrz 2020, 2:37
autor: Klara27
LadyD pisze: ↑18 cze 2020, 20:21 Musisz bardzo dobrze zadbać o swojego psa by nie męczył się z kleszczami czy pchłami.
Psy bardzo łatwo łapią kleszcze, więc warto kupić dla nich jakiś preparat przeciwko tym nikczemnych stworzeniom. Czytałam o kilku rodzajach zabezpieczeń na blogu https://johndog.pl/. Napisali świetne zestawienie wszystkich środków. My się zdecydowaliśmy na tabletki, bo długo działają.

Re: Kleszcze u zwirząt

: 16 wrz 2020, 18:55
autor: jar
Mój kot też łapie kleszcze, mieszkamy na przedmiesciach, wiec ma gdzie chodzić i łapie biedaczek je co najmniej raz w tygodniu. Zwykle też sama "na dotyk" badam czy czegoś nie złapał i je usuwam, ale zdarza się, że nie daję rady i wtedy też jeździmy do weterynarza. My swojego mamy w lecznicy W Pałacyku w Szczecinie http://weterynarz-szczecin.info/koty. Bardzo serdecznie ich polecam, maja kompleksowe usługi, wet ma podejście do zwierząt, jest sympatryczny, a przy tym rzetelny, bo zna się na tym co robi, a ceny mają przystępne.

Re: Kleszcze u zwirząt

: 19 wrz 2020, 16:00
autor: monia
Oj zdarzają się kleszcze i właśnie, dobrze jest mieć namiary do weta, bo czasami te kleszcze są w takich miejscach albo tak głęboko siedzą, że nie da się ich samemu wyjąć. Mi tak się już kilka razy zdarzyło, no nie chciałam urwać kleszcza, bo wyszło by jeszcze gorzej. My w takich przypadkach jeździmy do naszego zaufanego i sprawdzonego weterynarza w gabinecie Dolittle we Wrocławiu. Tamtejszy wet jest rzetelny, ma korzystne ceny, bez problemu można tam zadzwonić i się umówić, polecam.

Re: Kleszcze u zwirząt

: 13 paź 2020, 15:17
autor: Walkowa
Posiadając psa lub kota warto się moim zdaniem zaopatrzyć w specjalne haczyki do wykręcania kleszczy. Widziałam takie ostatnio w internetowym sklepie zoologicznym https://babuzoo.pl/. Co o nich sądzicie?

pokonać strach online

Re: Kleszcze u zwirząt

: 02 mar 2021, 11:52
autor: dekorator
Faktycznie takie sytuacje się zdarzają i jestem zdania, że za każdym razem musimy dbać o naszego kota. Jak dla mnie jest to coś ważnego i wierzę, że mój kot syberyjski https://abc-kot.pl/kot-syberyjski/ jest dobrze traktowany. W sumie nie widzę, aby robił nam coś po złości więc jak najbardziej jest w porządku.

Re: Kleszcze u zwirząt

: 19 mar 2021, 11:13
autor: buzata
No akurat nie trudno o kleszcza w przypadku psa lub kota, zwłaszcza jak się dużo spaceruje po lasach czy dzikich terenach. Ale wystarczy zwierzaka odpowiednio zabezpieczyć, wystarczy założyć taką obrożę https://wyspazwierzat.pl/obroze-na-pchly-i-kleszcze-301 i już będzie zapewniona ochrona.