Kleszcze u zwirząt

Poruszamy tu tematy związane z organizacją idealnej przestrzeni do spania. Zbieramy informacje o dostępnych na rynku dodatkach - tekstyliach, obrazach, oświetleniu. Poruszamy ważny wątek kwiatów, które filtrują powietrze!
Awatar użytkownika
LadyD
Posty: 267
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:51

Kleszcze u zwirząt

Post autor: LadyD »

Musisz bardzo dobrze zadbać o swojego psa by nie męczył się z kleszczami czy pchłami. Zastanawiałaś się może czynie kupić takiej obroży https://mojzdrowyfutrzak.bayer.com/pl/p ... ezpieczne/ . TEraz jeszcze jak pies wiecej czasu spędza na zewnątrz to bardziej jest narażony na takie rzeczy
Awatar użytkownika
Anus83
Posty: 142
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:05

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: Anus83 »

W moim starym garażu oszczeniła się bezdomna suczka. Lekarz z www.weterynarz.pila.pl zaszczepił szczeniaczki i pomógł mi znaleźć dla nich właścicieli. Luna została u mnie. Była bardzo wycieńczona, ale panu doktorowi udało się wzmocnić jej organizm.
Awatar użytkownika
Renata
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2020, 15:31

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: Renata »

Ja też od początku, odkąd mam szczeniaka, zadbałam o to, by regularnie chodzić na wizyty do weterynarza. Lekarz podczas pierwszej wizyty założył książeczkę zdrowia i wtedy też wykonane zostało pierwsze odrobaczanie. Zgodzę się, że jest to niesamowicie ważne bo pies chodzi gdziekolwiek, więc łatwo może złapać kleszcza. Co do przychodni to ja polecam weterynarza z Warszawy: https://www.wetmedic.pl/ ;) Jeżdżę do nich już kilkanaście miesięcy i z każdej wizyty byłam zadowolona
Awatar użytkownika
ekin
Posty: 66
Rejestracja: 12 sie 2020, 20:26

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: ekin »

Ja myślałam, ze już kleszcze minęły, ale niestety dalej co spacer to kolejne kleszcze. Mam obrożę, stosowałam taki specjalny specyfik na mojego psiaka, ale nic nie pomaga niestety. Mój piesek ma długą sierść i do tego dosyć gęstą, więc mimo, że zawsze sprawdzam, czy nie złapał jakiegoś pasożyta na spacerze, to czasami czegoś nie zauważę. Ostatnio miał jednego kleszcza tak mocno wpitego, że nie dałam rady sama go wyjąć i wylądowaliśmy u weterynarza w Chorzowie, w przychodni na ulicy Gwareckiej 17 https://www.weterynarzchorzow.com/oferta.html. Tam chodzimy regularnie na szczepienia i badania. Maja kompleksową ofertę, świetne ceny, no i bardzo rzetelnych oraz kompetentnych weterynarzy, polecam ich gorąco. Kleszczem oczywiście zajęli się bez problemu.
Awatar użytkownika
Klara27
Posty: 112
Rejestracja: 14 wrz 2019, 22:48

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: Klara27 »

LadyD pisze: ↑18 cze 2020, 20:21 Musisz bardzo dobrze zadbać o swojego psa by nie męczył się z kleszczami czy pchłami.
Psy bardzo łatwo łapią kleszcze, więc warto kupić dla nich jakiś preparat przeciwko tym nikczemnych stworzeniom. Czytałam o kilku rodzajach zabezpieczeń na blogu https://johndog.pl/. Napisali świetne zestawienie wszystkich środków. My się zdecydowaliśmy na tabletki, bo długo działają.
Awatar użytkownika
jar
Posty: 45
Rejestracja: 08 wrz 2020, 16:09

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: jar »

Mój kot też łapie kleszcze, mieszkamy na przedmiesciach, wiec ma gdzie chodzić i łapie biedaczek je co najmniej raz w tygodniu. Zwykle też sama "na dotyk" badam czy czegoś nie złapał i je usuwam, ale zdarza się, że nie daję rady i wtedy też jeździmy do weterynarza. My swojego mamy w lecznicy W Pałacyku w Szczecinie http://weterynarz-szczecin.info/koty. Bardzo serdecznie ich polecam, maja kompleksowe usługi, wet ma podejście do zwierząt, jest sympatryczny, a przy tym rzetelny, bo zna się na tym co robi, a ceny mają przystępne.
Awatar użytkownika
monia
Posty: 76
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:13

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: monia »

Oj zdarzają się kleszcze i właśnie, dobrze jest mieć namiary do weta, bo czasami te kleszcze są w takich miejscach albo tak głęboko siedzą, że nie da się ich samemu wyjąć. Mi tak się już kilka razy zdarzyło, no nie chciałam urwać kleszcza, bo wyszło by jeszcze gorzej. My w takich przypadkach jeździmy do naszego zaufanego i sprawdzonego weterynarza w gabinecie Dolittle we Wrocławiu. Tamtejszy wet jest rzetelny, ma korzystne ceny, bez problemu można tam zadzwonić i się umówić, polecam.
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: Walkowa »

Posiadając psa lub kota warto się moim zdaniem zaopatrzyć w specjalne haczyki do wykręcania kleszczy. Widziałam takie ostatnio w internetowym sklepie zoologicznym https://babuzoo.pl/. Co o nich sądzicie?
Awatar użytkownika
dekorator
Posty: 191
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:39

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: dekorator »

Faktycznie takie sytuacje się zdarzają i jestem zdania, że za każdym razem musimy dbać o naszego kota. Jak dla mnie jest to coś ważnego i wierzę, że mój kot syberyjski https://abc-kot.pl/kot-syberyjski/ jest dobrze traktowany. W sumie nie widzę, aby robił nam coś po złości więc jak najbardziej jest w porządku.
Awatar użytkownika
buzata
Posty: 138
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:35

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: buzata »

No akurat nie trudno o kleszcza w przypadku psa lub kota, zwłaszcza jak się dużo spaceruje po lasach czy dzikich terenach. Ale wystarczy zwierzaka odpowiednio zabezpieczyć, wystarczy założyć taką obrożę https://wyspazwierzat.pl/obroze-na-pchly-i-kleszcze-301 i już będzie zapewniona ochrona.
pilak

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: pilak »

Właściciele zwierząt powinni być zawsze świadomi ryzyka związanego z pasożytami. https://stoppasozytom.pl/ dostarcza ważnych informacji na temat tego, jak zapobiegać pasożytom u zwierząt domowych i jak je leczyć. Z pewnością warto zwrócić na to uwagę!
bączek3

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: bączek3 »

To wystarczy kropelek używać :) my zawsze kupujemy krople Fiprex duo i one się świetnie sprawdzają, tylko trzeba pamiętać żeby co 4 tygodnie je stosować
Sławek

Re: Kleszcze u zwirząt

Post autor: Sławek »

Nasz piesio uwielbia nam uciekać czy to w lesie czy w karku , dla tego staramy sie prowadzać go na smyczy w mieście ale w lesie chcemy żeby sie wybiegał ... Stosujemy fiprex raz na kilka tygodni , co pozwala na odstraszaniu kleszczy i pcheł
ODPOWIEDZ