Strona 1 z 1

Ocieplenie domu

: 09 kwie 2020, 18:59
autor: Ananiasz_70
Mam pytanie do osób doświadczonych w kwestiach budowlanych. Chciałbym ocieplić dom, ale zastanawiam się, jakich materiałów warto użyć. Chyba najlepiej postawić na styropian?

Re: Ocieplenie domu

: 27 kwie 2020, 17:57
autor: Artur_66
Na rynku trochę tego jest, ale ja ocieplałem dom styropianem. Zamówiłem z https://styro24.pl/, szybka dostawa, porządny styropian, obsługa bez zarzutu.

Re: Ocieplenie domu

: 03 cze 2020, 16:05
autor: Ireneuszek875
Ja w sumie od razu o to zadbam i zawrę to w projekcie domu. Najpierw oczywiście muszę się udać do siedziby firmy, która zajmie się takim projektem. Swoją siedzibę mają w Warszawie, przy ul. Uczniowskiej 14. Firma nazywa się MG Projekt Pracownia Architektoniczna https://www.mgprojekt.com.pl/. Można się z nimi kontaktować albo mailowo https://www.mgprojekt.com.pl/ albo telefonicznie 6766683.

Re: Ocieplenie domu

: 20 cze 2020, 10:22
autor: anulka30
Ocieplić dom warto, wtedy gdy ucieka ciepło z niego. Można przed takim ociepleniem wykonać termowizyjne sprawdzenie ciepła. Widziałam taką ofertę na https://termocent.com/ . Mają tam wiele ciekawych takich ofert w dobrej cenie. Wtedy będziemy mieć pewność, że dom będzie dobrze ocieplony w miejscach , gdzie najwięcej ciepła ucieka.

Re: Ocieplenie domu

: 20 cze 2020, 18:40
autor: milagros
Ocieplenie domu to przede wszystkim spora przyszłość na przyszłość. Bo ciepło podczas ogrzewania domu zimą lepiej się zatrzymuje, a nie ucieka. Także nawet rankiem kiedy już nie palimy w piecu, możemy odczuć przyjemne ciepło. Nie tracimy tego ciepła... Dlatego warto zgłosić się do firmy https://piana-ocieplenie-wielkopolska.pl/kontakt/ i skonsultować jakie wykonać u siebie ocieplenie?

Re: Ocieplenie domu

: 02 lip 2020, 19:46
autor: rafalski93
Ocieplając dom, należy pamiętać, że 25-40% ciepła ucieka przez okna i drzwi. Dlatego termomodernizację budynku warto zacząć właśnie od wymiany okien na cieplejsze. Dopiero po tym zabiegu ma sens inwestycja w kolejne elementy budynku. Na pewno warto postawić na sprawdzone i trwałe rozwiązania okienne. Na uwagę zasługują szczególnie okna na systemach Schuco z firmy MarkBud pod Warszawą https://markbud.pl/ Mają w tym zakresie bardzo duże doświadczenie, produkują nawet okna do domów pasywnych.

Re: Ocieplenie domu

: 22 lip 2020, 10:07
autor: Kerbal
Moim zdaniem styropian jest zdecydowanie najbardziej uniwersalnym materiałem do ocieplenia budynku. Bardzo dobrą ofertę tego typu materiałów ociepleniowych ma firma Bautop https://bautop.pl/materialy-dociepleniowe . W swoim asortymencie posiadają produkty czołowych producentów w bardzo przystępnych cenach. My wszelkie zakupy budowlane robimy zawsze właśnie u nich.

Re: Ocieplenie domu

: 27 sie 2020, 18:58
autor: karin33
Całkiem niedawno czytałam trochę o ocieplaniu domu i znalazłam informację, że najlepiej sprawdzi się piana pur. Jeśli szukacie doświadczonej firmy, która fachowo wam wykona prace, to znalazłam ich https://www.izolmax.pl// Istnieją od wielu lat, a klienci ich chwalą za umiejętności i wiedzę.