Ocieplenie domu

Awatar użytkownika
Ananiasz_70
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2020, 5:10

Ocieplenie domu

Post autor: Ananiasz_70 »

Mam pytanie do osób doświadczonych w kwestiach budowlanych. Chciałbym ocieplić dom, ale zastanawiam się, jakich materiałów warto użyć. Chyba najlepiej postawić na styropian?
Awatar użytkownika
Artur_66
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:56

Re: Ocieplenie domu

Post autor: Artur_66 »

Na rynku trochę tego jest, ale ja ocieplałem dom styropianem. Zamówiłem z https://styro24.pl/, szybka dostawa, porządny styropian, obsługa bez zarzutu.
Awatar użytkownika
Ireneuszek875
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2020, 16:32

Re: Ocieplenie domu

Post autor: Ireneuszek875 »

Ja w sumie od razu o to zadbam i zawrę to w projekcie domu. Najpierw oczywiście muszę się udać do siedziby firmy, która zajmie się takim projektem. Swoją siedzibę mają w Warszawie, przy ul. Uczniowskiej 14. Firma nazywa się MG Projekt Pracownia Architektoniczna https://www.mgprojekt.com.pl/. Można się z nimi kontaktować albo mailowo https://www.mgprojekt.com.pl/ albo telefonicznie 6766683.
Awatar użytkownika
anulka30
Posty: 44
Rejestracja: 31 paź 2019, 19:09

Re: Ocieplenie domu

Post autor: anulka30 »

Ocieplić dom warto, wtedy gdy ucieka ciepło z niego. Można przed takim ociepleniem wykonać termowizyjne sprawdzenie ciepła. Widziałam taką ofertę na https://termocent.com/ . Mają tam wiele ciekawych takich ofert w dobrej cenie. Wtedy będziemy mieć pewność, że dom będzie dobrze ocieplony w miejscach , gdzie najwięcej ciepła ucieka.
Awatar użytkownika
milagros
Posty: 115
Rejestracja: 05 paź 2019, 19:50

Re: Ocieplenie domu

Post autor: milagros »

Ocieplenie domu to przede wszystkim spora przyszłość na przyszłość. Bo ciepło podczas ogrzewania domu zimą lepiej się zatrzymuje, a nie ucieka. Także nawet rankiem kiedy już nie palimy w piecu, możemy odczuć przyjemne ciepło. Nie tracimy tego ciepła... Dlatego warto zgłosić się do firmy https://piana-ocieplenie-wielkopolska.pl/kontakt/ i skonsultować jakie wykonać u siebie ocieplenie?
Awatar użytkownika
rafalski93
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2020, 10:48

Re: Ocieplenie domu

Post autor: rafalski93 »

Ocieplając dom, należy pamiętać, że 25-40% ciepła ucieka przez okna i drzwi. Dlatego termomodernizację budynku warto zacząć właśnie od wymiany okien na cieplejsze. Dopiero po tym zabiegu ma sens inwestycja w kolejne elementy budynku. Na pewno warto postawić na sprawdzone i trwałe rozwiązania okienne. Na uwagę zasługują szczególnie okna na systemach Schuco z firmy MarkBud pod Warszawą https://markbud.pl/ Mają w tym zakresie bardzo duże doświadczenie, produkują nawet okna do domów pasywnych.
Awatar użytkownika
Kerbal
Posty: 90
Rejestracja: 12 cze 2020, 13:43

Re: Ocieplenie domu

Post autor: Kerbal »

Moim zdaniem styropian jest zdecydowanie najbardziej uniwersalnym materiałem do ocieplenia budynku. Bardzo dobrą ofertę tego typu materiałów ociepleniowych ma firma Bautop https://bautop.pl/materialy-dociepleniowe . W swoim asortymencie posiadają produkty czołowych producentów w bardzo przystępnych cenach. My wszelkie zakupy budowlane robimy zawsze właśnie u nich.

przewóz gazów technicznych
Awatar użytkownika
karin33
Posty: 280
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:29

Re: Ocieplenie domu

Post autor: karin33 »

Całkiem niedawno czytałam trochę o ocieplaniu domu i znalazłam informację, że najlepiej sprawdzi się piana pur. Jeśli szukacie doświadczonej firmy, która fachowo wam wykona prace, to znalazłam ich https://www.izolmax.pl// Istnieją od wielu lat, a klienci ich chwalą za umiejętności i wiedzę.
Edek

Re: Ocieplenie domu

Post autor: Edek »

Cześć wszystkim! Mam mały projekt, który wymaga mocowania styropianu o grubości 10 cm https://kemplast.pl/kolki-do-styropianu ... 10-cm.html. Chciałbym się dowiedzieć, jakie kołki polecacie do tego celu. Jakie są wasze doświadczenia? Czy macie jakieś ulubione marki lub modele kołków do styropianu o długości 10 cm? Chętnie poznam wasze sugestie!
ODPOWIEDZ