Strona 1 z 1

Szambo czy oczyszczalnia

: 26 mar 2019, 11:35
autor: Michasia
Jesteśmy na półmetku projektowym i zastanawiamy się, który wybór do nowego domu będzie lepszy? Szambo, czy może oczyszczalnia ścieków? Może ktoś z Was podzieli się swoimi sugestiami.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 26 mar 2019, 11:49
autor: Bożena
W tej chwili masz na rynku takie prepearaty, że mając tańsze, klasyczne szambo możesz uzyskać w zasadzie ten sam efekt. Na stronie https://sklepekozet.pl/ masz dostępne tabletki, proszki i inne środki, które ułatwiają uzdatnianie szamb, przyspieszają rozkład ścieków na prostsze, nietoksyczne środki. W dodatku takie preparaty są w tej chwili przyjazne dla środowiska. Przejrzyj sobie tę stronkę i może Ci się rozjaśni nim podejmiesz decyzję.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 26 mar 2019, 22:09
autor: Emily
Zdecydowanie oczyszczalnia, szamba to przeżytek.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 09 kwie 2019, 21:22
autor: Joleczka091
Według mnie szambo jest wystarczającą instalacją do usuwania z domu nieczystości komunalnych. Przede wszystkim jest ono niedrogie i łatwe w obsłudze. Oczywiście trzeba wybrać porządnego producenta jak Betonex - http://betonex.com.pl/, który oferuje zbiorniki najwyższej klasy i jakości, które będą wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Od razu warto się zorientować czy nie będą potrzebne dodatkowe akcesoria jak włazy żeliwne czy płyty najazdowe.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 25 cze 2019, 8:23
autor: Anetta35
Sama gdybym miała wybierać, jednak wolałabym postawić na przydomową oczyszczalnię ścieków. Jednakże jak wiadomo, w jej przypadku koszty są większe niż biorąc pod uwagę klasycznego szamba betonowego. Jednakże aby poznać wszystkie za i przeciw, warto poczytać na ten temat, odwiedzając Blog budowlany MGProjekt https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ . Znajdziemy tam bowiem całe mnóstwo cennych porad i wskazówek, które będziemy mogli wykorzystać w praktyce:).

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 27 sty 2020, 17:53
autor: damianenko
zdecydowanie przydomowa oczyszczalnia ścieków, polecam taką: http://primeko.pl/przydomowe-oczyszczal ... hybrydowa/ mam od 3 lat zamontowaną i praktycznie bezobsługowa.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 08 sie 2020, 9:26
autor: lidia
No my mamy oczyszczalnię, ale też trzeba pamiętać, żeby o nią dbać, w tym czyścić. Robi się to rzadziej niż czyszczenie szamba, ale jest to konieczne. U nas tą pracą zajmuje się firma S.T.S. EKON z Rąbienia https://sts-ekon.pl/czyszczenie-oczyszc ... owych.html. Oni mają kompleksowe usługi w bardzo przystępnych cenach. Do tego mają doświadczenie i kompetencje, więc są niezawodni, pracują bardzo porządnie, polecam.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 03 wrz 2020, 15:06
autor: hyuk
Oczyszczalnia :). To jest bardziej ekologiczna opcja, bo ścieki od razu są oczyszczane na miejscu, a oczyszczone wracają do obiegu. My u siebie zdecydowaliśmy się na oczyszczalnię przydomową Eko Bio od Mawex-Eko z Brzeska https://oczyszczalniebiologiczne-mawex. ... a-eko-bio/. To jest oczyszczalnia biologiczna, jest idealna dla naszej rodzinie. Wyszło to nam w dobrej cenie, sama oczyszczalnia działa niezawodnie, zdecydowanie polecam.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 07 wrz 2020, 15:23
autor: waina
Oczyszczalnia to lepsza opcja, ale jak wiadomo ile ludzi, to tyle opinii. Z doświadczenia mogę jednak powiedzieć, że u nas super sprawdza się oczyszczalnia przydomowa. My nasza mamy od sprawdzonego producenta MiM Zbiorniki https://sklep.zbiorniki.szczecin.pl/pl/ ... sciekow/29. To jest profesjonalna firma, która ma ogromne doświadczenie przy projektowaniu i produkcji urządzeń do oczyszczania ścieków, umieją doradzić, no i mają świetne ceny. Nasza oczyszczalnia dzięki nim spisuje się doskonale, polecam.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 10 wrz 2020, 15:26
autor: tert
My mamy u siebie oczyszczalnię biologiczną od firmy Bio Eden z Wiśniowej Góry k. Łodzi https://www.bioeden.eu/oferta/biologicz ... ie-sciekow. To bardzo rzetelna firma, posiadają świetnej jakości produkty i korzystne ceny. Zdecydowanie warto skorzystać z ich usług. Nasza oczyszczalnia jest nie wymaga częstej ani kłopotliwej obsługi – jedynie raz na 9 miesięcy powinien zostać z niej wybrany osad, a tak, to nic z nią nie trzeba robić, a działa bez zarzutu, polecam.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 12 wrz 2020, 10:00
autor: oins
My na działce mamy szambo od producenta SOLIDBET z Sołtykowa https://szambabetonowesolidbet.pl/ofert ... olityczne/. Zdecydowaliśmy się na taki wariant, bo wyszedł najbardziej opłacalnie. Oni mają świetną ofertę, bardzo dobrej jakości produkty w korzystnej cenie, ich zbiorniki faktycznie są szczelne, nic nie przesiąka wgłąb gruntu, działają niezawodnie. Zdecydowanie ich polecam, warto skorzystać z ich oferty.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 23 wrz 2020, 12:12
autor: frea
Oczyszczalnia jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Sam się na nią zdecydowałem. Jeżeli mieszkacie w okolicach Gliwic i rozglądacie się za firmą, która zajmuje się sprzedażą oczyszczalni to polecam wam skontaktować się z http://eneko.com.pl/ Oni oferują oczyszczalnie w całkiem niezłych cenach.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 25 wrz 2020, 19:21
autor: ŻanetaW
My zdecydowaliśmy się na szambo betonowe i absolutnie nie żałujemy. Z wielu opinii wiedzieliśmy, że jest to najpewniejsza i najtrwalsza opcja na długie lata. Nie bez znaczenia pozostawała cena, ale po konsultacji z https://kamal-bet.pl/szamba-betonowe/cennik/ i wycenie nie mieliśmy już żadnych wątpliwości. Polecam. Ponad rok po montażu, zero awarii.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 09 gru 2020, 19:50
autor: hiczungł
Zalecam również zainwestować w instalacje uzdatniania wody, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Ja postanowiłem o wyborze tych z oferty https://www.watertech.pl/ i był to dobry pomysł. To bardzo nowoczesny patent.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 11 gru 2020, 2:43
autor: meleczko
Jeśli chodzi o wywóz nieczystości płynnych to u nas w Lublinie sprawdza się http://wywoz-szambalublin.pl/ Świadczą usługi asenizacyjne 24H, są solidni i terminowi, ceny tez mają w porządku. My regularnie korzystamy z ich usług i jesteśmy z nich w 100 % zadowoleni.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 11 gru 2020, 17:04
autor: figarossł
Przydomowa oczyszczalnia była konieczna i potrzebna. Jej wykonanie i montaż powierzyliśmy https://www.robotyziemneleszno.pl/ . Rozwiązania w takiej formie cieszą się sporym zainteresowaniem , gdyż są przyjazne dla środowiska.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 19 gru 2020, 19:37
autor: anton
Cieszę się, że ludzie coraz chętniej decydują się na przydomowe czyszczalnie drenażowe, bo to bardzo fajne rozwiązanie, idące z duchem czasu. Dzięki oczyszczalni nie tylko nie zatruwacie środowiska, ale jeszcze oszczędzacie i macie z nią mniej zachodu niż z tradycyjnym szambem. U nas w każdym razie to rozwiązanie mega dobrze funkcjonuje i cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na EKO-BIO https://oczyszczalnia.net/ bo tam trafiliśmy na super doradztwo i rozsądne ceny.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 21 gru 2020, 1:14
autor: jksał
Oczyszczalnia przydomowa to już dzisiaj standard. Ta, która udało mi się zamówić od https://oczyszczalnieprzydomowe.info/ okazała się całkowicie spełniać moje wymagania. Jakość gra tu pierwsze skrzypce, po takiej cenie było warto!

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 22 gru 2020, 22:37
autor: flipendó
Szambo ekologiczne to dzisiaj już absolutny standard. Dlatego postanowiliśmy o wyborze tego z oferty www.ekomaro.pl . To rozwiązanie w pełni przyjazne dla środowiska, także traktuję to jako bardzo rozsądny wybór.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 27 sty 2021, 6:38
autor: karol4444332ą
Mój znajomy chciał mieć bardzo dobre szambo i ja mu powiedziałem , że na pewno bardzo dobrze zrobi jak skorzysta z bardzo dobrej oferty https://zbiorniki-betonowe.pl .Ja z tej oferty już skorzystałem.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 25 lut 2021, 1:10
autor: kłosiński
Oczyszczalnia to wspaniała sprawa, tradycyjne szambo na szczęście odchodzi w zapomnienie. U nas też jest oczyszczalnia, dlatego mogę wam podpowiedzieć namiary na dobrą firmę zajmującą się projektowaniem oraz budową oczyszczalni biologicznych i drenażowych - firma Markop https://www.markop-robotyziemne.pl/uslu ... iologiczne z województwa kujawsko-pomorskiego. U nas sprawdzili się znakomicie, wszystko wykonali szybko i sprawnie, z ceną nie przesadzili.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 02 mar 2021, 9:23
autor: babqa
Jak najbardziej jestem za oczyszczalnią. My mamy oczyszczalnię biologiczną, która kupiliśmy prosto od producenta tego typu oczyszczalni EnEko http://eneko.com.pl/oferta/sprzedaz-2/w Gliwicach. To rzetelna firma, mają korzystne ceny, ich produkty są najwyższej jakości, oczyszczalnia działa doskonale, jest porządnie wykonana. Nie musimy w zasadzie się nią zajmować, bo działa automatycznie, była dostępna w dobrej cenie, polecam.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 09 mar 2021, 2:36
autor: alutka90
Witam,co sądzicie o tym,aby zainwestowac w zbiorniki? Mysle o zbiornikach wyrownawczych. czy się nadadzą? Polecił mi je kolega. https://www.komnino.com.pl/pl/of/cat/zb ... me.18.html Co sądzicie o tym? Proszę o wasze opinie, zalezy mi na czasie, poniewaz buduje dom na działce.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 24 mar 2021, 22:17
autor: Manniał
Postawiliśmy na przydomową oczyszczalnię , z oferty https://oczyszczalnieprzydomowe.info/produkty . W dodatku ekologiczna a całkowicie zależało nam na jakości. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z efektu końcowego, który sprostał naszym wymaganiom. Także i oni odpowiadali za montaż.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 12 kwie 2021, 10:42
autor: werona
Ogólnie to oczyszczalnia jest bardziej opłacalna i mniej z nią roboty, ale to wszystko zależy gdzie. Na działce mamy szambo, bo i tak nie bardzo tam przebywamy i tych odpadów jest bardzo mało. Natomiast w domu mamy oczyszczalnię. Warto też szybciej się zorientować w sprawie firm asenizacyjnych. W każdym przypadku trzeba z nich korzystać, tylko w przypadku oczyszczalni - znacznie rzadziej. U nas zajmuje się tym zagadnieniem Zakład usług asenizacyjnych https://www.asenizacyjne24.pl/oferta z Wiśniowej Góry k. Łodzi. Pracują bardzo dobrze, przyjeżdżają na czas, polecam.

Re: Szambo czy oczyszczalnia

: 19 maja 2021, 22:25
autor: Michał80
Ja miałem podobny dylemat. Ostatecznie zdecydowałem się na skorzystanie z usług firmy https://www.szambobetonowe24.pl/lokaliz ... ie/wroclaw. Zajęli się sprzedażą, transportem i montażem szamba o pojemności 9000l. Swoje usługi wykonali profesjonalnie i kompleksowo. Myślę, że będą w stanie pomóc również i Tobie.