Szambo czy oczyszczalnia

Awatar użytkownika
Michasia
Posty: 8
Rejestracja: 06 sty 2019, 21:03

Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: Michasia »

Jesteśmy na półmetku projektowym i zastanawiamy się, który wybór do nowego domu będzie lepszy? Szambo, czy może oczyszczalnia ścieków? Może ktoś z Was podzieli się swoimi sugestiami.
Awatar użytkownika
Bożena
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:22

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: Bożena »

W tej chwili masz na rynku takie prepearaty, że mając tańsze, klasyczne szambo możesz uzyskać w zasadzie ten sam efekt. Na stronie https://sklepekozet.pl/ masz dostępne tabletki, proszki i inne środki, które ułatwiają uzdatnianie szamb, przyspieszają rozkład ścieków na prostsze, nietoksyczne środki. W dodatku takie preparaty są w tej chwili przyjazne dla środowiska. Przejrzyj sobie tę stronkę i może Ci się rozjaśni nim podejmiesz decyzję.
Awatar użytkownika
Emily
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2019, 11:10

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: Emily »

Zdecydowanie oczyszczalnia, szamba to przeżytek.
Awatar użytkownika
Joleczka091
Posty: 102
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:58

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: Joleczka091 »

Według mnie szambo jest wystarczającą instalacją do usuwania z domu nieczystości komunalnych. Przede wszystkim jest ono niedrogie i łatwe w obsłudze. Oczywiście trzeba wybrać porządnego producenta jak Betonex - http://betonex.com.pl/, który oferuje zbiorniki najwyższej klasy i jakości, które będą wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Od razu warto się zorientować czy nie będą potrzebne dodatkowe akcesoria jak włazy żeliwne czy płyty najazdowe.
Awatar użytkownika
Anetta35
Posty: 86
Rejestracja: 10 mar 2019, 16:39

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: Anetta35 »

Sama gdybym miała wybierać, jednak wolałabym postawić na przydomową oczyszczalnię ścieków. Jednakże jak wiadomo, w jej przypadku koszty są większe niż biorąc pod uwagę klasycznego szamba betonowego. Jednakże aby poznać wszystkie za i przeciw, warto poczytać na ten temat, odwiedzając Blog budowlany MGProjekt https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ . Znajdziemy tam bowiem całe mnóstwo cennych porad i wskazówek, które będziemy mogli wykorzystać w praktyce:).
Awatar użytkownika
damianenko
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2020, 17:52

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: damianenko »

zdecydowanie przydomowa oczyszczalnia ścieków, polecam taką: http://primeko.pl/przydomowe-oczyszczal ... hybrydowa/ mam od 3 lat zamontowaną i praktycznie bezobsługowa.
Awatar użytkownika
lidia
Posty: 109
Rejestracja: 06 sie 2020, 18:34

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: lidia »

No my mamy oczyszczalnię, ale też trzeba pamiętać, żeby o nią dbać, w tym czyścić. Robi się to rzadziej niż czyszczenie szamba, ale jest to konieczne. U nas tą pracą zajmuje się firma S.T.S. EKON z Rąbienia https://sts-ekon.pl/czyszczenie-oczyszc ... owych.html. Oni mają kompleksowe usługi w bardzo przystępnych cenach. Do tego mają doświadczenie i kompetencje, więc są niezawodni, pracują bardzo porządnie, polecam.
Awatar użytkownika
hyuk
Posty: 120
Rejestracja: 12 sie 2020, 20:46

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: hyuk »

Oczyszczalnia :). To jest bardziej ekologiczna opcja, bo ścieki od razu są oczyszczane na miejscu, a oczyszczone wracają do obiegu. My u siebie zdecydowaliśmy się na oczyszczalnię przydomową Eko Bio od Mawex-Eko z Brzeska https://oczyszczalniebiologiczne-mawex. ... a-eko-bio/. To jest oczyszczalnia biologiczna, jest idealna dla naszej rodzinie. Wyszło to nam w dobrej cenie, sama oczyszczalnia działa niezawodnie, zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
waina
Posty: 89
Rejestracja: 12 sie 2020, 22:07

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: waina »

Oczyszczalnia to lepsza opcja, ale jak wiadomo ile ludzi, to tyle opinii. Z doświadczenia mogę jednak powiedzieć, że u nas super sprawdza się oczyszczalnia przydomowa. My nasza mamy od sprawdzonego producenta MiM Zbiorniki https://sklep.zbiorniki.szczecin.pl/pl/ ... sciekow/29. To jest profesjonalna firma, która ma ogromne doświadczenie przy projektowaniu i produkcji urządzeń do oczyszczania ścieków, umieją doradzić, no i mają świetne ceny. Nasza oczyszczalnia dzięki nim spisuje się doskonale, polecam.
Awatar użytkownika
tert
Posty: 49
Rejestracja: 08 wrz 2020, 19:42

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: tert »

My mamy u siebie oczyszczalnię biologiczną od firmy Bio Eden z Wiśniowej Góry k. Łodzi https://www.bioeden.eu/oferta/biologicz ... ie-sciekow. To bardzo rzetelna firma, posiadają świetnej jakości produkty i korzystne ceny. Zdecydowanie warto skorzystać z ich usług. Nasza oczyszczalnia jest nie wymaga częstej ani kłopotliwej obsługi – jedynie raz na 9 miesięcy powinien zostać z niej wybrany osad, a tak, to nic z nią nie trzeba robić, a działa bez zarzutu, polecam.
Awatar użytkownika
oins
Posty: 55
Rejestracja: 08 wrz 2020, 18:20

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: oins »

My na działce mamy szambo od producenta SOLIDBET z Sołtykowa https://szambabetonowesolidbet.pl/ofert ... olityczne/. Zdecydowaliśmy się na taki wariant, bo wyszedł najbardziej opłacalnie. Oni mają świetną ofertę, bardzo dobrej jakości produkty w korzystnej cenie, ich zbiorniki faktycznie są szczelne, nic nie przesiąka wgłąb gruntu, działają niezawodnie. Zdecydowanie ich polecam, warto skorzystać z ich oferty.
Awatar użytkownika
frea
Posty: 195
Rejestracja: 12 kwie 2020, 17:50

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: frea »

Oczyszczalnia jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Sam się na nią zdecydowałem. Jeżeli mieszkacie w okolicach Gliwic i rozglądacie się za firmą, która zajmuje się sprzedażą oczyszczalni to polecam wam skontaktować się z http://eneko.com.pl/ Oni oferują oczyszczalnie w całkiem niezłych cenach.
ŻanetaW

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: ŻanetaW »

My zdecydowaliśmy się na szambo betonowe i absolutnie nie żałujemy. Z wielu opinii wiedzieliśmy, że jest to najpewniejsza i najtrwalsza opcja na długie lata. Nie bez znaczenia pozostawała cena, ale po konsultacji z https://kamal-bet.pl/szamba-betonowe/cennik/ i wycenie nie mieliśmy już żadnych wątpliwości. Polecam. Ponad rok po montażu, zero awarii.
hiczungł

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: hiczungł »

Zalecam również zainwestować w instalacje uzdatniania wody, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Ja postanowiłem o wyborze tych z oferty https://www.watertech.pl/ i był to dobry pomysł. To bardzo nowoczesny patent.
Awatar użytkownika
meleczko
Posty: 139
Rejestracja: 22 maja 2020, 22:54

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: meleczko »

Jeśli chodzi o wywóz nieczystości płynnych to u nas w Lublinie sprawdza się http://wywoz-szambalublin.pl/ Świadczą usługi asenizacyjne 24H, są solidni i terminowi, ceny tez mają w porządku. My regularnie korzystamy z ich usług i jesteśmy z nich w 100 % zadowoleni.
figarossł

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: figarossł »

Przydomowa oczyszczalnia była konieczna i potrzebna. Jej wykonanie i montaż powierzyliśmy https://www.robotyziemneleszno.pl/ . Rozwiązania w takiej formie cieszą się sporym zainteresowaniem , gdyż są przyjazne dla środowiska.
Awatar użytkownika
anton
Posty: 185
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:01

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: anton »

Cieszę się, że ludzie coraz chętniej decydują się na przydomowe czyszczalnie drenażowe, bo to bardzo fajne rozwiązanie, idące z duchem czasu. Dzięki oczyszczalni nie tylko nie zatruwacie środowiska, ale jeszcze oszczędzacie i macie z nią mniej zachodu niż z tradycyjnym szambem. U nas w każdym razie to rozwiązanie mega dobrze funkcjonuje i cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na EKO-BIO https://oczyszczalnia.net/ bo tam trafiliśmy na super doradztwo i rozsądne ceny.
jksał

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: jksał »

Oczyszczalnia przydomowa to już dzisiaj standard. Ta, która udało mi się zamówić od https://oczyszczalnieprzydomowe.info/ okazała się całkowicie spełniać moje wymagania. Jakość gra tu pierwsze skrzypce, po takiej cenie było warto!
flipendó

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: flipendó »

Szambo ekologiczne to dzisiaj już absolutny standard. Dlatego postanowiliśmy o wyborze tego z oferty www.ekomaro.pl . To rozwiązanie w pełni przyjazne dla środowiska, także traktuję to jako bardzo rozsądny wybór.
karol4444332ą

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: karol4444332ą »

Mój znajomy chciał mieć bardzo dobre szambo i ja mu powiedziałem , że na pewno bardzo dobrze zrobi jak skorzysta z bardzo dobrej oferty https://zbiorniki-betonowe.pl .Ja z tej oferty już skorzystałem.
kłosiński

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: kłosiński »

Oczyszczalnia to wspaniała sprawa, tradycyjne szambo na szczęście odchodzi w zapomnienie. U nas też jest oczyszczalnia, dlatego mogę wam podpowiedzieć namiary na dobrą firmę zajmującą się projektowaniem oraz budową oczyszczalni biologicznych i drenażowych - firma Markop https://www.markop-robotyziemne.pl/uslu ... iologiczne z województwa kujawsko-pomorskiego. U nas sprawdzili się znakomicie, wszystko wykonali szybko i sprawnie, z ceną nie przesadzili.
Awatar użytkownika
babqa
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2020, 22:16

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: babqa »

Jak najbardziej jestem za oczyszczalnią. My mamy oczyszczalnię biologiczną, która kupiliśmy prosto od producenta tego typu oczyszczalni EnEko http://eneko.com.pl/oferta/sprzedaz-2/w Gliwicach. To rzetelna firma, mają korzystne ceny, ich produkty są najwyższej jakości, oczyszczalnia działa doskonale, jest porządnie wykonana. Nie musimy w zasadzie się nią zajmować, bo działa automatycznie, była dostępna w dobrej cenie, polecam.
Awatar użytkownika
alutka90
Posty: 565
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:23

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: alutka90 »

Witam,co sądzicie o tym,aby zainwestowac w zbiorniki? Mysle o zbiornikach wyrownawczych. czy się nadadzą? Polecił mi je kolega. https://www.komnino.com.pl/pl/of/cat/zb ... me.18.html Co sądzicie o tym? Proszę o wasze opinie, zalezy mi na czasie, poniewaz buduje dom na działce.
Manniał

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: Manniał »

Postawiliśmy na przydomową oczyszczalnię , z oferty https://oczyszczalnieprzydomowe.info/produkty . W dodatku ekologiczna a całkowicie zależało nam na jakości. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z efektu końcowego, który sprostał naszym wymaganiom. Także i oni odpowiadali za montaż.
Awatar użytkownika
werona
Posty: 16
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:05

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: werona »

Ogólnie to oczyszczalnia jest bardziej opłacalna i mniej z nią roboty, ale to wszystko zależy gdzie. Na działce mamy szambo, bo i tak nie bardzo tam przebywamy i tych odpadów jest bardzo mało. Natomiast w domu mamy oczyszczalnię. Warto też szybciej się zorientować w sprawie firm asenizacyjnych. W każdym przypadku trzeba z nich korzystać, tylko w przypadku oczyszczalni - znacznie rzadziej. U nas zajmuje się tym zagadnieniem Zakład usług asenizacyjnych https://www.asenizacyjne24.pl/oferta z Wiśniowej Góry k. Łodzi. Pracują bardzo dobrze, przyjeżdżają na czas, polecam.
Michał80

Re: Szambo czy oczyszczalnia

Post autor: Michał80 »

Ja miałem podobny dylemat. Ostatecznie zdecydowałem się na skorzystanie z usług firmy https://www.szambobetonowe24.pl/lokaliz ... ie/wroclaw. Zajęli się sprzedażą, transportem i montażem szamba o pojemności 9000l. Swoje usługi wykonali profesjonalnie i kompleksowo. Myślę, że będą w stanie pomóc również i Tobie.
ODPOWIEDZ