Strona 1 z 1

Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 19 lut 2020, 7:37
autor: foxi
Tak zastanawiamy sę z mężem czy oszczędzanie w banku to dobra lokata kapitału.Coś mi się wydaje ,że nie specjalnie bo inflacja przewyższa zdecydowanie oprocentowanie jakie oferują banki - w związku z tym tak na prawdę tracimy. Wydaje mi sie ,że dobrym rozwiązaniem będą bezpieczne fundusze inwestycyjne .Wystarczy wybrać fundusz mniej agresywny i z pewnością da sie zarobić bezpiecznie i więcej niż wynosi inflacja. pzdr

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 23 mar 2020, 10:23
autor: emilkowaa
Zawsze możesz też oszczędzać w pracowniczych planach kapitałowych https://www.mojeppk.pl/ . Tutaj mnie się wydaje, że można zyskać zdecydowanie najwięcej. W końcu oszczędności płyną z trzech źródeł.

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 28 lip 2020, 17:09
autor: diademe
Przede wszystkim by zyskać, trzeba mieć wiedzę albo partnera, który ja posiada. Zobaczcie ofertę firmy Vienna Life - świetna firm, rzecz jasna moim zdaniem. Doskonały pomysł to również na przykład fundusz parasolowy - można o tym poczytać na ich stronce, od siebie bardzo Wam polecam.

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 09 lis 2020, 11:26
autor: koleś
Nie znam sie na lokatach, ledwo mam konta oszczędnościowe, ale wydaje mi się, że to może być naprawdę ciekawą sprawą, Ogólnie sporo rzeczy należy się przed skorzystaniem dowiedzieć, ale to tutaj https://gdzie-inwestowac.pl/abc-lokat-b ... -lokatach/ możecie po prostu o nich poczytać. Kto wie, jak dużo wam to da ;) .

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 02 gru 2020, 20:37
autor: Kaśka
Według mnie lokaty bankowe raczej nie są zbyt dobrą formą oszczędzania. Mało jest z nich tak naprawdę zysku. Lepiej moim zdaniem opłaca się inwestowanie w fundusze. Oczywiście najpierw trzeba dokładnie zapoznać się z tym tematem, tak, żeby wybrać jak najlepszą dla Was inwestycję. Takie decyzje trzeba podejmować z głową i po pełnej analizie całego schematu inwestowania.

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 06 gru 2020, 22:30
autor: likka9
System XTB daje wam xstation, demo, opiekuna, wszystkie niezbędne materiały edukacyjne, a dalej to już kwestia podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Surowce kryptowaluty

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 07 lut 2021, 19:24
autor: paniola
Macie sprawdzony sposób na oszczędzanie pieniędzy https://generali-investments.pl/content ... nwestowac- ? Ja też właśnie stwierdziłam, że czas najwyższy zacząć nie rozrzucać pieniądze tylko lokować. Także od teraz wszystkie finanse mam pod większą kontrolą.

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 10 lut 2021, 8:41
autor: żancia
Teraz jest tyle ofert na rynku, że bardzo trudno wybrać. Decyzje finansowe muszą być dobrze przemyślane. Można początkowo poszukać platform o finansach https://funduszinwestor.pl/. Znajdziecie tu również szczegółowe informacje https://funduszinwestor.pl/oszczedzanie ... pieniadze/ - może to pomoże w podjęciu decyzji lub przypomni o jakimś innym rozwiązaniu, które okaże się dla nas dobre.

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 10 lut 2021, 10:12
autor: Wladyslawęk924
No to jest jakiś sposób na oszczędzanie, ale ogólnie na lokatach wcale jakoś dużo nie zarobimy. Moim zdaniem lepiej będzie jeśli oszczędzisz pewną sumę pieniędzy i potem po prostu to wszystko sobie zainwestujesz w jakieś akcje albo może nawet nieruchomości :)

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 10 lut 2021, 11:04
autor: żancia
Oszczędzanie to temat, który szczególnie jest ważny w trudnych czasach. Można znaleźć przeróżne strony, portale, które zawierają informacje na tematy finansowe http://zarabianie.org.pl/oszczedzanie/g ... pieniadze/. Trzeba pamiętać, że przy każdej decyzji finansowej potrzeba namysłu i rozwagi, więc warto śledzić portale o tematyce finansowej http://zarabianie.org.pl/, które pomogą nam podjąć decyzję.

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 07 kwie 2021, 16:24
autor: dąs
Co prawda z rzuceniem palenia mi się dotąd nie udało, ale znalazłam sposób na oszczędzanie. A raczej na niewydawanie wszystkiego. Postanowiłam, że co miesiąc będę kupowała srebrne monety kolekcjonerskie na https://www.skarbnicanarodowa.pl/polska ... cjonerskie . Zaoszczędzę chociaż trochę, a myślę, że za kilkadziesiąt lat taka kolekcja może mieć konkretną wartość.

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 26 maja 2021, 5:54
autor: CieślikF
Myślę, że oszczędzanie na lokatach w banku pozbawione jest najmniejszego sensu.Wystarczy zestawić sobie wysokość oprocentowania i zestawić z poziomem inflacji. Każdy dojdzie do wniosku ,że to nieopłacalne posunięcie. Zatem - w co najlepiej zainwestować pieniądze ? Myślę ,że niema tutaj jednoznacznej i uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego ile chcesz zarobić i jaki jest poziom ryzyka jaki jesteś w stanie zaakceptować. Tak czy inaczej możliwości jest wiele.

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 02 lip 2021, 8:29
autor: gośka
Myślę że tak, ale niestety nie znam się na inwestowaniu, za to uważam że nie można też zapominać o programie ppk bo jak tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ wyliczenia pokazały może się tam sporo uzbierać na emeryturę czy inne wydatki

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 04 lip 2021, 21:02
autor: monka
Swoje oszczędności warto spróbować pomnożyć, a najlepszym sposobem na to są inwestycje. Przed podjęciem się ich, warto oczytać się w temacie, aby nie stracić zainwestowanych pieniędzy. Na stronie: https://ipopema.pl/bankowosc-inwestycyjna,p2 jest oferta, na którą warto teraz zwrócić uwagę.

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 30 sie 2021, 6:15
autor: KaśkaM32
Oszczędzanie to bardzo dobra cecha i powinniśmy od najmłodszych lat nasze dzieci tego uczyć. Oszczędzanie większości z nas kojarzy się z odkładaniem określonych sum w banku - na tzw. lokacie bankowej. Czy wiecie jakie jest aktualnie oprocentowanie lokat bankowych ? Zdecydowanie poniżej poziomu inflacji, więc tak na prawdę realnie tracimy na wartości naszych pieniędzy. Właśnie dlatego wszyscy szukają innych form pomnażania swoich pieniędzy.

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 24 wrz 2021, 14:39
autor: Wójcik
Bankowe lokaty moim zdaniem się nie opłaca. Tak naprawdę nic z tego nie masz i lokujesz swoją kasę w banku który obraca twoimi pieniędzmi. Ja kupuje złoto i srebro za pośrednictwem https://www.mennicaskarbowa.pl/ . Udało mi się już w ten sposób ulokować ponad 25 tysięcy i jestem zadowolony z obsługi.Te środki zarobione możesz potem inaczej zainwestować właśnie w swoją firmę, czy nawet wybudowanie domu. To jest bardzo pomysł na dłuższy czas

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

: 04 paź 2021, 22:50
autor: mali9021
Chociaż warto jest oszczędzać, warto też zacząć inwestować zaoszczędzone pieniądze, aby je rozmnażać. Na początek dowiedz się jak obliczyć zysk z funduszu inwestycyjnego, aby móc oszacować swoje zyski. W celu znalezienie niezbędnych informacji i najlepszej oferty polecam Ci zajrzeć na stronę generali investments. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie.