Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2019, 6:40

Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: foxi »

Tak zastanawiamy sę z mężem czy oszczędzanie w banku to dobra lokata kapitału.Coś mi się wydaje ,że nie specjalnie bo inflacja przewyższa zdecydowanie oprocentowanie jakie oferują banki - w związku z tym tak na prawdę tracimy. Wydaje mi sie ,że dobrym rozwiązaniem będą bezpieczne fundusze inwestycyjne .Wystarczy wybrać fundusz mniej agresywny i z pewnością da sie zarobić bezpiecznie i więcej niż wynosi inflacja. pzdr
Awatar użytkownika
emilkowaa
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:21

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: emilkowaa »

Zawsze możesz też oszczędzać w pracowniczych planach kapitałowych https://www.mojeppk.pl/ . Tutaj mnie się wydaje, że można zyskać zdecydowanie najwięcej. W końcu oszczędności płyną z trzech źródeł.
Awatar użytkownika
diademe
Posty: 365
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:40

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: diademe »

Przede wszystkim by zyskać, trzeba mieć wiedzę albo partnera, który ja posiada. Zobaczcie ofertę firmy Vienna Life - świetna firm, rzecz jasna moim zdaniem. Doskonały pomysł to również na przykład fundusz parasolowy - można o tym poczytać na ich stronce, od siebie bardzo Wam polecam.
koleś

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: koleś »

Nie znam sie na lokatach, ledwo mam konta oszczędnościowe, ale wydaje mi się, że to może być naprawdę ciekawą sprawą, Ogólnie sporo rzeczy należy się przed skorzystaniem dowiedzieć, ale to tutaj https://gdzie-inwestowac.pl/abc-lokat-b ... -lokatach/ możecie po prostu o nich poczytać. Kto wie, jak dużo wam to da ;) .
Kaśka

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: Kaśka »

Według mnie lokaty bankowe raczej nie są zbyt dobrą formą oszczędzania. Mało jest z nich tak naprawdę zysku. Lepiej moim zdaniem opłaca się inwestowanie w fundusze. Oczywiście najpierw trzeba dokładnie zapoznać się z tym tematem, tak, żeby wybrać jak najlepszą dla Was inwestycję. Takie decyzje trzeba podejmować z głową i po pełnej analizie całego schematu inwestowania.
Awatar użytkownika
likka9
Posty: 159
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:34

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: likka9 »

System XTB daje wam xstation, demo, opiekuna, wszystkie niezbędne materiały edukacyjne, a dalej to już kwestia podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Surowce kryptowaluty
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 65
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:43

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: paniola »

Macie sprawdzony sposób na oszczędzanie pieniędzy https://generali-investments.pl/content ... nwestowac- ? Ja też właśnie stwierdziłam, że czas najwyższy zacząć nie rozrzucać pieniądze tylko lokować. Także od teraz wszystkie finanse mam pod większą kontrolą.
żancia

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: żancia »

Teraz jest tyle ofert na rynku, że bardzo trudno wybrać. Decyzje finansowe muszą być dobrze przemyślane. Można początkowo poszukać platform o finansach https://funduszinwestor.pl/. Znajdziecie tu również szczegółowe informacje https://funduszinwestor.pl/oszczedzanie ... pieniadze/ - może to pomoże w podjęciu decyzji lub przypomni o jakimś innym rozwiązaniu, które okaże się dla nas dobre.
Wladyslawęk924

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: Wladyslawęk924 »

No to jest jakiś sposób na oszczędzanie, ale ogólnie na lokatach wcale jakoś dużo nie zarobimy. Moim zdaniem lepiej będzie jeśli oszczędzisz pewną sumę pieniędzy i potem po prostu to wszystko sobie zainwestujesz w jakieś akcje albo może nawet nieruchomości :)
żancia

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: żancia »

Oszczędzanie to temat, który szczególnie jest ważny w trudnych czasach. Można znaleźć przeróżne strony, portale, które zawierają informacje na tematy finansowe http://zarabianie.org.pl/oszczedzanie/g ... pieniadze/. Trzeba pamiętać, że przy każdej decyzji finansowej potrzeba namysłu i rozwagi, więc warto śledzić portale o tematyce finansowej http://zarabianie.org.pl/, które pomogą nam podjąć decyzję.
dąs

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: dąs »

Co prawda z rzuceniem palenia mi się dotąd nie udało, ale znalazłam sposób na oszczędzanie. A raczej na niewydawanie wszystkiego. Postanowiłam, że co miesiąc będę kupowała srebrne monety kolekcjonerskie na https://www.skarbnicanarodowa.pl/polska ... cjonerskie . Zaoszczędzę chociaż trochę, a myślę, że za kilkadziesiąt lat taka kolekcja może mieć konkretną wartość.
CieślikF

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: CieślikF »

Myślę, że oszczędzanie na lokatach w banku pozbawione jest najmniejszego sensu.Wystarczy zestawić sobie wysokość oprocentowania i zestawić z poziomem inflacji. Każdy dojdzie do wniosku ,że to nieopłacalne posunięcie. Zatem - w co najlepiej zainwestować pieniądze ? Myślę ,że niema tutaj jednoznacznej i uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego ile chcesz zarobić i jaki jest poziom ryzyka jaki jesteś w stanie zaakceptować. Tak czy inaczej możliwości jest wiele.
gośka

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: gośka »

Myślę że tak, ale niestety nie znam się na inwestowaniu, za to uważam że nie można też zapominać o programie ppk bo jak tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ wyliczenia pokazały może się tam sporo uzbierać na emeryturę czy inne wydatki
Awatar użytkownika
monka
Posty: 567
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:51

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: monka »

Swoje oszczędności warto spróbować pomnożyć, a najlepszym sposobem na to są inwestycje. Przed podjęciem się ich, warto oczytać się w temacie, aby nie stracić zainwestowanych pieniędzy. Na stronie: https://ipopema.pl/bankowosc-inwestycyjna,p2 jest oferta, na którą warto teraz zwrócić uwagę.
KaśkaM32

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: KaśkaM32 »

Oszczędzanie to bardzo dobra cecha i powinniśmy od najmłodszych lat nasze dzieci tego uczyć. Oszczędzanie większości z nas kojarzy się z odkładaniem określonych sum w banku - na tzw. lokacie bankowej. Czy wiecie jakie jest aktualnie oprocentowanie lokat bankowych ? Zdecydowanie poniżej poziomu inflacji, więc tak na prawdę realnie tracimy na wartości naszych pieniędzy. Właśnie dlatego wszyscy szukają innych form pomnażania swoich pieniędzy.
Wójcik

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: Wójcik »

Bankowe lokaty moim zdaniem się nie opłaca. Tak naprawdę nic z tego nie masz i lokujesz swoją kasę w banku który obraca twoimi pieniędzmi. Ja kupuje złoto i srebro za pośrednictwem https://www.mennicaskarbowa.pl/ . Udało mi się już w ten sposób ulokować ponad 25 tysięcy i jestem zadowolony z obsługi.Te środki zarobione możesz potem inaczej zainwestować właśnie w swoją firmę, czy nawet wybudowanie domu. To jest bardzo pomysł na dłuższy czas
Awatar użytkownika
mali9021
Posty: 142
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:55

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: mali9021 »

Chociaż warto jest oszczędzać, warto też zacząć inwestować zaoszczędzone pieniądze, aby je rozmnażać. Na początek dowiedz się jak obliczyć zysk z funduszu inwestycyjnego, aby móc oszacować swoje zyski. W celu znalezienie niezbędnych informacji i najlepszej oferty polecam Ci zajrzeć na stronę generali investments. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie.
majumaj

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: majumaj »

Właśnie ja sama nie wiem, bo dziś to problem w coś zainwestować i dbać o to, co jest, co nie ma pewności w tym, jakie przyniesie zysk. Na pewno polisolokaty bielsko są mocno pomieszane i dlatego wiele osób z adwokatami walczą o swoje pieniądze. No i jeśli ja mam mieć w tym jakieś informacje, to jednak powiem, żebyście w to nie szli. Nie wiecie, ile możecie stracić.
Koszka

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: Koszka »

Oszczędzanie na emeryturę to kluczowy element planowania finansowego. Każdy powinien mieć świadomość, że emerytura może być trudnym okresem, jeśli nie zapewnimy sobie odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie koszty będziemy ponosić na emeryturze i jakie środki trzeba podjąć, aby je pokryć. Istotną kwestią jest też kwestia inwestowania – im dłużej będziemy odkładać pieniądze, tym większe będą nasze szanse na uzyskanie satysfakcjonujących wyników. Warto też zwrócić uwagę na aspekty podatkowe, które mogą mieć wpływ na nasze oszczędności na emeryturę. Sporo o tym piszą na https://najpiekniejszemagnolie.pl/jak-z ... -juz-dzis/
mazepa

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: mazepa »

To bardzo ważne aby mieć oszczędności. Przecież wtedy żyje się lepiej jak mamy zabezpieczenie finansowe, a o emeryturze już nawet nie wspomnę. Warto o tym pamiętać. Dziwię sie osobom, które tego nie robią........
Awatar użytkownika
fajnals
Posty: 29
Rejestracja: 21 sie 2019, 12:00

Re: Oszczędzanie - lokaty bankowe ?

Post autor: fajnals »

Zgadzam sie z przedmówcą. Oszczędzanie na przyszłą emeryturę jest istotne, teraz możemy to zrobić w PPK. Dzięki takiej formie oszczędzania, możemy nie tylko mieć wyższa emeryturę, ale również wykorzystać tak zgromadzone pieniądze na wkład mieszkaniowy. Poza tym pieniądze tak ulokowane sa bezpieczne jak w banku i dziedziczą je w razie naszej śmierci nasi najbliżsi.
ODPOWIEDZ