Strona 1 z 1

Materiały wykończeniowe do kotłowni

: 29 lis 2019, 9:34
autor: mark
Szukam jakiś materiałów wykończeniowych z przeznaczeniem do kotłowni. Przy czym owe materiały wykończeniowe powinny być w maksymalnym stopniu odporne na czynniki ogniowe oraz wysokich temperatur. Możecie polecić mi coś z tego zakresu?

Re: Materiały wykończeniowe do kotłowni

: 02 gru 2019, 7:12
autor: margiel
Nie ma co na tym oszczędzać, bo kotłownia to jest pomieszczenie w którym jednak dochodzi do spalania paliwa gazowego lub stałego. W związku z tym jest to miejsce o podwyższonym ryku pożarowym. Oczywiście jeżeli wszystko jest zrobione zgodnie z obowiązującymi zasadami, jeżeli istnieje dobrze funkcjonująca wentylacja grawitacyjna, czujniki dymu, czadu lub gazu (który służy do zasilenia kotła kondensacyjnego), to oczywiście ryzyko jest minimalne, ale jest.
Materiały wykończeniowe cechujące się wysokim czynnikiem odporności na ogień można znaleźć np pod niniejszym linkiem: https://www.promattop.pl/pl-pl/products

Re: Materiały wykończeniowe do kotłowni

: 02 gru 2019, 21:26
autor: alutka90
Zanim zdecyduje sie na zakup materialow, upewniam sie ze posiadaja one odpowiedni certyfikat jakości.Wedlug mnie powinno sie tak robic w przypadku budowy w szczegolnosci! Od tego moze zalezec zdrowie a nawet zycie. Polecam https://hamilton.com.pl/start/ mozna tu sporo sie dowiiedziec o certyfikatach.