Materiały wykończeniowe do kotłowni

To bardzo praktyczny wątek, poruszamy problemy związane z budowaniem i remontami. Polecamy fachowców, sklepy, w których można zrobić zakupy budowlane, dzielimy się sprytnymi rozwiązaniami i podpowiadamy jak szybko i sprawnie wybudować dom!
Awatar użytkownika
mark
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2019, 10:58

Materiały wykończeniowe do kotłowni

Post autor: mark »

Szukam jakiś materiałów wykończeniowych z przeznaczeniem do kotłowni. Przy czym owe materiały wykończeniowe powinny być w maksymalnym stopniu odporne na czynniki ogniowe oraz wysokich temperatur. Możecie polecić mi coś z tego zakresu?
margiel
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2018, 8:43

Re: Materiały wykończeniowe do kotłowni

Post autor: margiel »

Nie ma co na tym oszczędzać, bo kotłownia to jest pomieszczenie w którym jednak dochodzi do spalania paliwa gazowego lub stałego. W związku z tym jest to miejsce o podwyższonym ryku pożarowym. Oczywiście jeżeli wszystko jest zrobione zgodnie z obowiązującymi zasadami, jeżeli istnieje dobrze funkcjonująca wentylacja grawitacyjna, czujniki dymu, czadu lub gazu (który służy do zasilenia kotła kondensacyjnego), to oczywiście ryzyko jest minimalne, ale jest.
Materiały wykończeniowe cechujące się wysokim czynnikiem odporności na ogień można znaleźć np pod niniejszym linkiem: https://www.promattop.pl/pl-pl/products
Awatar użytkownika
alutka90
Posty: 565
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:23

Re: Materiały wykończeniowe do kotłowni

Post autor: alutka90 »

Zanim zdecyduje sie na zakup materialow, upewniam sie ze posiadaja one odpowiedni certyfikat jakości.Wedlug mnie powinno sie tak robic w przypadku budowy w szczegolnosci! Od tego moze zalezec zdrowie a nawet zycie. Polecam https://hamilton.com.pl/start/ mozna tu sporo sie dowiiedziec o certyfikatach.

regulacja zaworów 4t
ODPOWIEDZ