Uzależnienie terapia czy detoks

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
Sandra28
Posty: 13
Rejestracja: 09 cze 2020, 16:07

Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Sandra28 »

Cześć jak myślicie, co będzie lepsze w przypadku osoby uzależnionej od alkoholu - terapia dojazdowa czy zamknięcie w ośrodku i detoks? Znam świetny ośrodek Detoks Fenix, który właśnie zajmuje się detoksem, odtruwaniem organizmu po odstawieniu alkoholu. Wiem, że po takim odstawieniu mogą występować objawy takie jak bóle głowy, wymioty, stres, światowstręt oraz wiele innych. Ten ośrodek zapewnia fachową opiekę zarówno lekarską jak i psychologiczną.
Awatar użytkownika
cero
Posty: 111
Rejestracja: 06 sie 2020, 11:24

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: cero »

Mój tata miał ten problem, alkoholizm jest niestety bardzo poważną chorobą, która nie mija z czasem, ale alkoholik może zmienić soje życie i przestać pić. Tata był w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień Odpocznienie w Borzyszkowym https://www.terapia-odpocznienie.com.pl ... alkoholowa. Tam był na terapii, która zmieniła go o 180 stopni. Tam najpierw przeszedł odtrucie alkoholowe, a później zaczął leczenie. Ten ośrodek bardzo polecam, potrafią pomóc nawet w tak trudnych przypadkach, jak ten z moim tatą.
Awatar użytkownika
lidia
Posty: 109
Rejestracja: 06 sie 2020, 18:34

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: lidia »

Mój wujek miał podobny problem, po tym jak zaczął pić odwróciła się od niego cała rodziny, my go przyjęliśmy, ale pod warunkiem, że faktycznie spróbuje się zmienić. Zgodził się na leczenie w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień System Med w Morawicy https://www.systemmed.pl/choroba-alkoholowa-alkoholizm/. Tam był na odwyku, który całkowicie go zmienił. Wujek miał tam i odwyk i terapię, zaczął rozmawiać o swoim problemie, pod okiem profesjonalistów wyszedł z nałogu. Obecnie nie pije już od ponad roku, jest czysty, powoli odzyskuje kontakt z ciocią i dziećmi, wychodzi na prostą. Ten ośrodek bardzo serdecznie polecam, naprawdę potrafią pomóc.
Awatar użytkownika
Tadeuszek25
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2020, 14:37

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Tadeuszek25 »

No najlepiej jedno połączyć z drugim :)
Awatar użytkownika
TrYgUbAlSkI
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2020, 10:57

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: TrYgUbAlSkI »

Przede wszystkim osoba uzależniona musi chcieć się leczyć. Inaczej to nie ma żadnego sensu. Moim zdaniem trzeba z nią odbyć odpowiednią rozmowę i potem podjąć decyzję :)

___
Okno Piast
Awatar użytkownika
komoda
Posty: 46
Rejestracja: 21 maja 2019, 11:12

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: komoda »

Wszystko tak na prawdę zależy od rodzaju uzależnienia no i stopnia tego uzależnienia. Bardzo ważne jest aby znaleźć dobry i konkretny ośrodek leczenia uzależnień. Bo jednak samemu sobie nie jesteśmy w stanie poradzić aby wyjść z danego problemu. Więc warto już za w czasu poszukać dobrego ośrodka leczenia uzależnień. Dzięki temu, że powstał taki Ranking ośrodków terapii znalezienie takiego ośrodka jest bardzo proste
Awatar użytkownika
merong
Posty: 61
Rejestracja: 12 sie 2020, 20:56

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: merong »

No właśnie trzeba to połączyć. Mój dziadek najpierw miał detoks, po którym w końcu podjął się leczenia w poradni antyalkoholowej ANA w Krakowie https://www.alkoholizm.med.pl/leczenie- ... alkoholizm. To oni przeprowadzili u niego odtrucie, w domu dziadka, pod okiem specjalistów, całkowicie bezpiecznie. Samą terapię dziadek bardzo chwali, zmienił się w innego człowieka, już go nawet nie ciągnie do alkoholu, bardzo mu pomogli, polecam.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 178
Rejestracja: 13 sty 2019, 14:59

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Andzia »

To już powinni stwierdzić psychoterapeuci. Warto skontaktować się w tej sprawie na przykład z jednym z najlepszych ośrodków terapii, którym jest Forest. Panuje tam życzliwa atmosfera i osoby uzależnione szybko wychodzą na prostą. To zaleta ich indywidualnego podejścia do każdej osoby. Prowadzą też specjalny autorski program „Forest Point”, który daje niesamowite efekty w terapii.

bractwo rycerskie tarnów
Awatar użytkownika
Zołza
Posty: 52
Rejestracja: 06 lut 2020, 12:26

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Zołza »

Wydaje mi się, że taką decyzję podejmują już na miejscu specjaliści w porozumieniu z osobą uzależnioną. Podstawą jest jednak jej zgoda na leczenie. Słyszałam, że wyjątkowo komfortowe warunki panują w Ośrodku Terapii Wiosenna. Może właśnie u nich warto zapytać o szczegóły? Ośrodek jest wyjątkowo przyjaznym miejscem dla podopiecznych oraz ich rodzin.
Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 290
Rejestracja: 19 mar 2019, 19:24

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Sammy »

To bardzo silne i wyniszczajace uzaleznienie - alkoholizm nawet trudno zwalczyc latami. Jednak bedac pod wlasciwą opieką np kliniki prywatnej Medox http://medox.org.pl/ mozna sobie rzeczywiscie pomoc. Oni juz nie takie uzaleznienia zwalczali i mają dobre podejscie do pacjenta
Maritta

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Maritta »

Wydaje mi się, że w przypadku chęci wyjścia z nałogu ważne jest połączenie zarówno detoksu, aby odtruć organizm oraz specjalna terapia a nawet leczenie farmakologiczne. Takie połączenie może skutecznie pomóc w walce z alkoholizmem czy narkomaniom. W ośrodku Detoks Fenix stosuje się takie metody leczenia a także można skorzystać z wszywki, która blokuje chęć sięgnięcia po używki.
awiś

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: awiś »

Na pewno tutaj https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/le ... zaleznien/ warto sobie poczytać na temat leczenia uzależnień. Jest tam bowiem wiele cennych i praktycznych informacji, które mogą się przydać, gdy my mamy problem, ale również, gdy ktoś z naszych bliskich zmaga się z uzależnieniem. Pomyślcie o tym koniecznie. Na tym blogu jest sporo ciekawych porad, które mogą okazać się niezwykle przydatne.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 238
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:31

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Bodzio12 »

To pytanie powinno być skierowane do specjalistów w tej dziedzinie. Moim zdaniem warto umówić się na diagnozę do ośrodek terapii uzależnień pracuja tam sami pecjaliści którzy coś wam doradzą i pomogą. W ich ofercie znajdziecie terapię uzależnień w formie stacjonarnej, realizowaną w jednym z ich ośrodków oraz detoks. Dokładne informacje kontakt i cennik znajdziecie na stronie. Zobaczcie koniecznie.
Awatar użytkownika
Parebol
Posty: 52
Rejestracja: 15 sty 2019, 10:50

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Parebol »

Samemu się raczej o tym nie decyduje. Warto w takiej sytuacji zgłosić się po pomoc do poradni, która zajmuje się leczeniem osób uzależnionych. Na przykład wiem, że prywatny ośrodek Nefo oferuje doskonałe warunki pobytowe i świetny program terapeutyczny. Znajoma opowiadała mi o osobie ze swojej rodziny, która leczy się tam z powodu alkoholizmu i robi naprawdę duże postępy.
Awatar użytkownika
olga83
Posty: 63
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:16

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: olga83 »

Detoks i terapia z psychoterapeutą są równie ważne. Samo odtrucie jest ważne, ale może być tylko tymczasowym rozwiązaniem, jeśli pacjent nie przestawi swojej psychiki. Ja znalazłam ośrodek https://medi-life.pl/konstancin/osrodek ... zaleznien/ . Prowadzą sesje indywidualne i grupowe. Każdy pacjent jest traktowany jako osobny przypadek, dlatego leczenie też każdy ma inne. Na stronie jest też galeria zdjęć z wnętrza ośrodka.
Śnieżka

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Śnieżka »

Tak naprawdę problem z uzależnieniami polega na tym, że my tak serio musimy chcieć się wyleczyć. A niektórzy myślą, że są na to za słabi i wolą pić czy brać narkotyki z myślą, że nic się dla nich nie da zrobić. A to nieprawda, bo Ośrodek terapii https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/syndrom-ddd/ i jego specjaliści mogą nam pomóc. O ile chcemy się pożegnać z nałogiem.
traskę

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: traskę »

Najważniejsze to znaleźć godne zaufania miejsce gdzie zechcą ci pomóc i zająć się również twoim uzależnieniem. Od siebie mogę polecić ośrodek http://drogadodomu.info/ we Wrocławiu gdzie dostałem pomocy, której potrzebowałem i od mądrych ludzi. Droga do trzeźwości nie jest łatwa, ale nie można tracić nadziei.
Awatar użytkownika
layne
Posty: 58
Rejestracja: 12 sie 2020, 20:36

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: layne »

I terapia i detoks. Ja byłam na detoksie i terapii w ośrodku Madarvit https://madarvit.pl/terapia/ w Chrząstowicach koło Opola. Oni mają kompleksową ofertę, świetną, specjalistyczną kadrę, która jest rzetelna i zna się na tym, co robi. Detoks przeszłam dosyć ciężko, ale miałam tam całodobową pomoc. Oni mają holistyczne podejście, wykorzystują praktyki oparte na sprawdzonych badawczo metodach. Serdecznie ich polecam, dzięki nim wyszłam z nałogu.
Pawełmon

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Pawełmon »

z pewnością detoks alkoholowy będzie tutaj skuteczny, wszystko zależy w jakim stanie"alkoholowym" jest osoba uzależniona. Odtruwając organizm we Wrocławiu https://detoks.wroclaw.pl/, masz parę możliwości odnośnie dożylnych kroplówek. Oczywiście lekarz zaproponuje ci odpowiednia do twojego stanu fizycznego, ale sadze ze ten 12 godzinny powinien dać oczekiwane rezultaty.
kętna

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: kętna »

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest "kompleksowe" leczenie, pełna walka z nałogiem. Czyli zarówno odtrucie alkoholowe, jak i specjalistyczna pomoc terapeutyczna. Warto znaleźć taki ośrodek, jak Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl/uslugi/od ... lkoholowe/ które będą właśnie w ten sposób podchodzić do leczenia. Wiem, że oni mają naprawdę bardzo dobre opinie.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 178
Rejestracja: 13 sty 2019, 14:59

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Andzia »

Według mnie najlepiej się zwrócić do specjalistów jakiegoś dobrego ośrodka, którzy będą wiedzieli jak poprowadzić osobę uzależnioną. Jedną z najlepszych placówek leczniczych jest prywatny ośrodek terapii uzależnień Lewin. Personel jest wrażliwy, empatyczny i nastawiony wyłącznie na dobro pacjentów.
Ośkar

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Ośkar »

Jak miałbym wybierać to myślę, że skuteczniejszy jest detoks, ale połączenie jednego z drugim chyba będzie najlepsze. Jeśli szukasz kliniki, która pomaga w walce z uzależnieniem to w Warszawie mogę polecić https://www.medycznydetox.pl, pomogli mojemu bratu wyjść z alkoholizmu, za co jestem im niezmiernie wdzięczny.
celiś67

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: celiś67 »

Moje dziecko uzależniło się od gier na komputerze, nie mogę mu przetłumaczyć, że tak nie wolno. Zaraz reaguje agresją. Nie wiem co robić. Może pomoże mu ośrodek terapii uzależnień Nefo? Tylko trudno przekonać chorego do leczenia. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Pomoc psychologa jest mu potrzeba.
uzależnienie32

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: uzależnienie32 »

Jak szukasz fajnych fototapety na wymiar i za jakiś czas będziesz szukał firm z wykończeniem do mieszkań. Mogę ci polecić stronę fototapeta.com.pl . Na niej znajdziesz coś dla soebie bo tam są tapety do przedpokoju, pokoju dziecka czy łazienki. Bardzo łątwo jest zmienić wnętrze dzięki takiej małej a zarazem dużej zmianie. Polecam
Annaś

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Annaś »

Osobiście polecam prywatny ośrodek leczenia uzależnień https://wakeup24.pl/osrodek-leczenia-uzaleznien-lodz/ znajdujący się pod Warszawą. Mają świetną opiekę, która indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta. Osoba uzależniona sama musi chcieć odjąć się leczenia. Mam kolegę, który tam był, sam się zgłosił, bo miał już dość problemów związanych z narkotykami i bardzo poleca ten ośrodek.
Baśka

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Baśka »

Wydaje mi się, że jedno i drugie się łączy przynajmniej tak było w przypadku mojego wujka, który leczył się z alkoholizmu. Początkowo przechodził detoks w domu i to było jego przygotowanie do terapii w ośrodku Forest. Bardzo mu to pomogło, terapię miał indywidualną, sesje terapeutyczne i zajęcia dodatkowe dobrze wpływały na jako stan psychiczny jak i fizyczny. Początkowo po odstawieniu bardzo źle to znosił.
CieślikF

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: CieślikF »

U mnie terapia a właściwie autoterpaia. Rzucałem palenie wiele razy na desmoksanach i tabeksach zawsze pomagało na jakiś czas, ale najlepiej się sprawdził kurs z filmikami na https://www.reset33.pl/ . Oglądałem codziennie przerabiałem temat i teraz widzę, że mogę nad tym panować, znam sposoby
Dżesika

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Dżesika »

Pojawia się tylko pytanie, czy samodzielnie dacie radę sobie poradzić z takimi problemami? To ważny aspekt, dlatego też koniecznie podejdźcie do tego na poważnie. Na stronie https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ dowiecie się więcej na temat skutecznego leczenia nałogu, więc koniecznie tam zaglądajcie.
andżela90

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: andżela90 »

Im szybciej zareagujemy, tym lepiej. Istnieją takie miejsca jak ośrodek Pomarańczowe Ja, który oferuje między innymi coaching poznań: http://www.terapiapoznan.pl/coach/ . U nich możesz też wziąć udział w terapii dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Tam uzyskasz potrzebną pomoc specjalisty.
pan władek

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: pan władek »

Domowe testy na narkotyki to produkty, które cechuje prostota – zarówno w zakresie przeprowadzenia badania, jak i odczytania wyniku https://alkomaty.net.pl/32-narkotesty. Do wykonania testu wystarczy, że przeczytamy ulotkę, która dołączana jest do testu. Istnieją narkotesty wykrywające obecność narkotyków w moczu oraz narkotesty na ślinę.
Miś

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Miś »

Według mnie, jedno nie wyklucza drugiego. Powiem więcej, uważam że podczas leczenia terapia powinna być obowiązkowa. Ma ona naprawdę realny wpływ na zdrowie psychiczne pacjenta, a z pomocą psychoterapeuty, może będzie mu łatwiej przejść przez całe leczenie, bez momentu zwątpienia. Przemyślcie sobie tę kwestię na spokojnie, a sami dojdziecie do podobnych wniosków.
anna089

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: anna089 »

W walce z uzaleznieniem mojemu bratu pomogła Klinika Medox, jest to najlepsze miejsce na leczenie alkoholizmu. Świetni specjaliści, bardzo życzliwi i wyrozumiali, dzięki nim mój brat nie pije już od 3 lat i może w końcu wieść normalne życie, także polecam skorzystać z ich pomocy.
krówka

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: krówka »

Jeżeli mogę wam coś doradzić, to według mnie osoba która cierpi z powodu uzależnienia alkoholowego, powinna koniecznie wybrać się do specjalistycznego ośrodka leczniczego. Wiem, że Ośrodek Krajna ma bardzo ciekawe propozycje w tym zakresie, więc może warto osobie uzależnionej zaproponować taki pobyt?
Michalina23

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Michalina23 »

Może warto zaznaczyć, że detoks nie należy do metod leczenia i nie wyeliminuje problemu uzależnienia. Jednak warto pomyśleć o tym zabiegu, jeśli ktoś zdecyduje się na terapię bądź też zaszycie. Mój kolega odbył odtrucie alkoholowe w Nowym Sączu i dzięki temu zdecydowanie był lepiej przygotowany na dalsze leczenie. Odtruwanie alkoholowe polega na podaniu dwóch kroplówek – jednej z glukozą, a drugiej z solą fizjologicznej. To wzmacnia organizm i poprawia stan fizyczny pacjenta.
Julia

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Julia »

Ja osobiście uważam, że najlepiej wspierać leczenie alkoholizmu środkami farmakologicznymi. Ja wysłałam męża na zabieg zaszycia alkoholowego w Lublinie. Na początku czytając na czym zabieg polega zastanawialiśmy się czy warto w to zainwestować. Teraz z perspektywy czasu wiemy że zdecydowanie warto. Zabieg ułatwił mojemu mężowi wyjście z nałogu. Załoga z Lublina wykazała się pełnym profesjonalizmem, zabieg przebiegł szybko i bezboleśnie.
Tonka

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Tonka »

Bardzo dobrym ośrodkiem lecenia uzależnień jest ośrodek Tratwa w Wiśle, pomogli tu mojemu narzeczonemu wyjść z narkomanii, polecam. Tu na prawdę niosa pomoc. Pogubił sie, ale teraz wierze z już będzie dobrze. Wspaniali terapeuci i to było kluczem do sukcesu. Szukał dlugo pomocy i dopiero tutaj ja otrzymał. Także polecam
Felian

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Felian »

Kiedy uzależniony nagle odstawi używkę, faktycznie mogą nastąpić takie skutki jak opisujesz. Odtrucie alkoholowe jest polecane przy leczeniu tzw. Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego. W trakcie jego trwania podawane są elektrolity oraz witaminy, które pozwolą na szybszy powrót do równowagi po znacznym spożyciu alkoholu. Myślę, że bardziej szczegółowe informacje znajdziesz też na https://odtruwanielodz.com/odtrucie-alk ... wola-lask/. Czas odtruwania alkoholowego jest uzależniony od dawki alkoholu przez nas spożytej, a także długości ciągu alkoholowego. Dawki dobierane są pod kątem wywiadu oraz naszej masy ciała.
Trewor

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Trewor »

Wiem, że ciężko jest przekonać osobę nieprzekonaną do tego, żeby pójść z nią do psychologa czy psychiatry. Wtedy może okazać się najlepszym rozwiązaniem zakup tej osobie kursy opartego na terapii poznawczo-behawioralnej, który będzie realizować sobie samodzielnie? Natrafiłem na takie coś na stronie: https://www.elpisonline.pl/kursy/. Myślę, że jest to warte rozważenia, kiedy zależy nam na kimś bliskim, kto nie jest w stanie samodzielnie podjąć decyzji, że chce iść do specjalisty.
Frankfranki

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Frankfranki »

No ogólnie ze swoich doświadczeń wiem, że detoks jest dobry na początek bo ma za zadanie oczyścić ciało z toksyn. Dzięki temu lepiej się znosi ten zespół 'odstawienia'. Podają kroplówkę z solą fizjologiczną, witaminami, elektrolitami itp. no i ona uzupełnia płyny w organizmie i składniki odżywcze. Ale detoks to jedno, a terapia to drugie. W prawdziwym trzeźwieniu nie chodzi tylko żeby 'nie pić'. To nic nie da, ma się i tak potem dupościsk za każdym razem jak się chociażby zobaczy butelkę w sklepie. Trzeba iśc na terapię, żeby przepracowali temat. Pokazali jak się nauczyć walczyć ze wstydem chociażby i jakie są mechanizmy tego całego uzależnienia. Tylko dzięki temu będzie się w stanie powrócić do życia. Na początek ja poszedłem do ośrodka Krajna na terapię zamkniętą na 6 tygodni. Dało mi to bardzo dużo, bo faktycznie pracują tam profesjonaliści. Po wyjściu na początku nie było łatwo - wracasz do miejsca gdzie przepiłeś kilka - kilkanaście lat swojego życia. Ale dzięki temu co mówili terapeuci umiesz sobie radzić z emocjami. Później jeszcze chodziłem na różnego rodzaju mitingi, myślę, że takie 'podtrzymywanie' trzeźwienia też jest dobrą opcją.

Tu nie ma się co oszukiwać, cały proces jest długi - trzeba włożyć dużo pracy. Alkoholizm jest chorobą która zostanie do końca życia tak naprawdę, ale da się z niej wyjść.
alicjages

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: alicjages »

Moim zdaniem terapia może być lepszym rozwiązaniem. Leczenie uzależnień Wrocław to długotrwała praca dlatego warto na początku mieć przy sobie cały czas kogoś np. w jakimś środku leczenia. Terapie grupowe też dużo dają.
miszka

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: miszka »

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z uzależnieniem, ważne jest, aby szukać odpowiedniego. Może to pomóc zapewnić, że dana osoba otrzyma pomoc, której potrzebuje. leczenie uzależnień prywatnie może obejmować indywidualne sesje terapeutyczne, porady grupowe i inne formy leczenia, które pomogą danej osobie wyjść z nałogu.

okna plastikowe brązowe
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 438
Rejestracja: 09 lip 2019, 8:11

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Kaja »

Jedno i drugie. Żeby móc podejść do terapii w przypadku uzależnienia, w pierwszej kolejności trzeba oczyścić swój organizm z toksyn i dopiero wtedy zacząć działać na kolejnym etapie.
Sławomir

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Sławomir »

Czy są tutaj osoby zainteresowane tematem numerologii - liczby podstawowe ? Ze swojej strony mogę Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę, gdzie znajdziecie ofertę najlepszej firmy w tej branży - Alfabet Numerologiczny.
Dalia34

Re: Uzależnienie terapia czy detoks

Post autor: Dalia34 »

W kwestii terapii uzależnień bardzo dobry jest ośrodek Tratwa w Wiśle, godny polecenia jest. Pomogli tutaj już niejednej osobie . Terapeutami sa osoby które same kiedyś były uzależnione .
ODPOWIEDZ