Studia

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
LadyD
Posty: 267
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:51

Studia

Post autor: LadyD »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek menedżer imprez kulturalnych i sportowych: http://www.wszop.edu.pl/kierunki-studiow,2,2,54,54,0 mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych.
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: Studia

Post autor: Walkowa »

A czy oprócz studiów robicie sobie jeszcze jakieś dodatkowe kursy? Ja widziałam ostatnio bardzo atrakcyjną ofertę różnych szkoleń na stronie firmy szkoleniowej Kar Group, a dokładniej na http://kar-group.elk.pl/oferta/. Warto Waszym zdaniem brać udział w takich szkoleniach?
Awatar użytkownika
Saszka
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:20

Re: Studia

Post autor: Saszka »

Ja na razie jestem na etapie szukania lokum na czas studiów.
Szukam we Wrocławiu, najlepiej gdzieś w pobliżu uniwerku.
Najlepiej, żeby to było mieszkanie dla studenta Wrocław w przystępnej cenie.
Nie szukam luksusów, ale też wolałabym, żeby to było coś komfortowego.
Mogę dzielić lokum z kimś jeszcze, żeby zoptymalizować koszt. Ktoś? Coś?
Awatar użytkownika
czarov
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2019, 14:40

Re: Studia

Post autor: czarov »

A ja przed studiami polecam zapisać się do szkół takich jak https://www.proedukacja.edu.pl/bytom.html i jeszcze zdobyc doswiadczenia w interesujacym nas kierunku. Edukacja trwa całe zycie, a jak mamy takie fajne mozliwosci nauki to chyba warto z nich korzystac? Duzy wybor kierunkow takze kazdy powinien bez problemu znalezc cos dla siebie.
Awatar użytkownika
gabi22
Posty: 177
Rejestracja: 27 lut 2019, 10:28

Re: Studia

Post autor: gabi22 »

Ja jeszcze do studiów trochę mam... Ale przyznam się, że myślę już czasami o nich. Póki co złożyłam papiery do liceum ogólnokształcącego. Które teraz będzie trwać 4 lata, a kiedyś trwało 3. Poczytajcie sobie zresztą tutaj https://www.nowaera.pl/oferta-edukacyjn ... -oswiatowa o zmianach w systemach w szkołach.
Awatar użytkownika
monka
Posty: 567
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:51

Re: Studia

Post autor: monka »

Studia to piękny czas. Nowi ludzie, nowe możliwości, dużo wiedzy i energii do łączenia nauki z pracą oraz zabawą. Sama studiuję obecnie Prawo we Wrocławiu. Jak chodzi o uczelnie we Wrocławiu, oferujące ten kierunek to moim zdaniem https://www.prawowroclaw.edu.pl/ jest numerem jeden. Zrobiłam niezły research zanim się zdecydowałam i właśnie to miejsce wypadało najlepiej z opiniach ludzi z którymi rozmawiałam. Sama też jestem na ten moment zachwycona i śmiało mogę Wam je polecać!
Awatar użytkownika
archie
Posty: 73
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:42

Re: Studia

Post autor: archie »

Temat gorrący, zwłaszcza w tym sezonie, kiedy młodzież musi określić, co chce zdawać na maturze. Doskonale pamiętam te emocje, te poszukiwania.. Mnie skusiła analityka finansowa studia w tym kierunku mam zamiar rozpocząć teraz, rok po szkole średniej. Mam nadzieję, że się dostanę, a już na pewno się postaram, by zdać szkołę jak najlepiej.
Awatar użytkownika
Sylweczka
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2020, 10:22

Re: Studia

Post autor: Sylweczka »

Jak myślicie co warto wybrać: darmowe studia Kraków czy może niestacjonarne? wiem, że wiele zależy od indywidualnej sytuacji - czy jest się dyspozycyjnym w tygodniu czy nie :) ale jak to jest np z nauka? i programem? na studiach zaocznych program jest ograniczony czy to samo?
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 135
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:04

Re: Studia

Post autor: kozi44 »

Zastanawiam się własnie nad tym jaki kierunek studiów powinienem wybrać. Bardzo interesuje mnie ten https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... ewnetrzne/ . Czy waszym zdaniem bezpieczeństwo wewnętrzne to dobry pomysł na studia? Jakie macie zdanie na ten temat?
Awatar użytkownika
czarov
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2019, 14:40

Re: Studia

Post autor: czarov »

Wiecie co ja jestem po studiach i gdybym wiedział, że wyjdzie tak jak wyjdzie to poświęciłbym te 5 lat na naukę zawodu. Od jakiegoś czasu kształcę się jako fryzjer i powoli zaczynam przeglądać portale takie jak https://megapraca.pl/praca-fryzjer z ogłoszeniami pracy w tym zawodzie. Mam nadzieję, że najpierw uda mi się na fajną praktykę trafić, a następnie będę fryzjerem z dużymi umiejętnościami.
mamuśka17

Re: Studia

Post autor: mamuśka17 »

Obecnie mamy możliwość wyboru studiów dość, że na różnych kierunkach to nawet za granicą. Na nhttps://studiawanglii.pl/studia-magisterskie/ można poczytać o studiach w Anglii. Jeśli znamy język to warto takie studia rozważyć.
Awatar użytkownika
LadyD
Posty: 267
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:51

Re: Studia

Post autor: LadyD »

Trzeba pomyśleć jakie kierunki studiów będa najbardziej opłacalne. Z tego co widziałam to ten kierunek https://www.wszop.edu.pl/studia-podyplo ... ,107,11202 , jest teraz bardzo opłacalny. Sporo ludzi po nim szukają do pracy .
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 438
Rejestracja: 09 lip 2019, 8:11

Re: Studia

Post autor: Kaja »

Co obecnie sądzicie o psychologii? Jeszcze kilka lat temu był prawdziwy nawał na ten kierunek, obecnie chyba już nie bardzo i często zawód ten jest niedoceniany. Warto wiedzieć, co można po nim robić: http://fabryka-stron.com.pl/jaka-praca-po-psychologii/, niektórzy przecież nawet nie wiedzą, jakiej pracy można byłoby się podjąć po takim kierunku.

jatron systemy parkingowe
Awatar użytkownika
alutka90
Posty: 565
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:23

Re: Studia

Post autor: alutka90 »

Szukam kogoś kto mógłby mi pomóc z projektem który muszę zrobić już w następny weekend. Chciałabym dowiedzieć się czegoś o usługach księgowych dla firm. Znalazłam tę stronę internetową https://businessmind.pl/uslugi-ksiegowe/ i chce też z niej wziąć informacje, ale wciąż potrzebuję czegoś jeszcze. Ktoś ma czas i mi pomoże ;)?
morświnek

Re: Studia

Post autor: morświnek »

Mi się bardzo podobają kierunki nietuzinkowe, jak na przykład human resources studia Chciałabym mieć zarządzanie zasobami ludzkimi w jednym palcu aby w przyszłości potrafić bez problemu trafić w potrzebę konsumenta, to bardzo ważna umiejętność dla każdego biznesu.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 71
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:43

Re: Studia

Post autor: paniola »

Warto wybrać studia gdzie można stosunkowo prosto znaleźć pracę i liczyć na dobre zarobki. Uważam ,że właśnie takim perspektywicznym kierunkiem są studia podatkowe https://podyplomowe.vizja.pl/podatki .Doradztwo podatkowe jest pożądaną profesją w każdej firmie. Myślę więc ,że po takim kierunku studiów ze znalezieniem pracy nie będzie problemów.
torkeś

Re: Studia

Post autor: torkeś »

Ja również będę studiowac od października, mam już wykaz przedmiotów oraz książek które będą mi nie zbędne. Wiele z nich widziałam na stronie ksiegarni https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html tutaj również moja mama zamawiała podręczniki dla młodszej siostry do szkoły.
Śnieżka

Re: Studia

Post autor: Śnieżka »

Obecnie sama stoję przed decyzja wyboru studiów II stopnia. W moim przypadku decyzja jest prosta. Ukończyłam architekturę wnętrz i chcę zdobyć tytuł magistra. Więc będę kontynuowała naukę w https://www.ssw-sopot.pl/architektura-wnetrz-2st/ . To spełnienie moich marzeń i planów.
ODPOWIEDZ