Stropodach

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
margiel
Posty: 99
Rejestracja: 17 gru 2018, 8:43

Stropodach

Post autor: margiel »

Czy ktoś moze budował dom i zamiast tradycyjnego dachu zdecydował sie na stropodach?

jak Wam się to rozwiązanie sprawdza?
Awatar użytkownika
star
Posty: 95
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:41

Re: Stropodach

Post autor: star »

W takim przypadku zabezpiecza się dach za pomocą papy
https://dachprofil.com.pl/oferta/papa-b ... na-bauder/ - dzięki temu jest totalnie szczelny.

Sam obecnie jestem na etapie budowania domu i zdecydowałem się właśnie na stropodach. NIe jest to wcale dużo tańsze rozwiązanie od tradycyjnej dachówki ale ma moim zdaniem więcej plusów

nie trzeba wymieniać co jakis czas
jest szczelny
nie ma ryzyka zerwania dachu
jak również bryła nabiera nowoczesnej formy ( mi osobiśćie się to rozwiązanie bardzo podoba).
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 43
Rejestracja: 01 gru 2019, 13:30

Strop drewniany

Post autor: mamapiotra »

Mój szwagier buduje teraz dom i zaskoczył mnie konstrukcją stropu. Otóż postanowił ,że strop będzie drewniany https://mgdachy.pl/strop-drewniany/ .Dobrze zaprojektowany strop drewniany to konstrukcja z uwzględnieniem odpowiedniego rozmieszczenia warstw. Każda z nich spełnia określoną funkcję. W przypadku domów jednorodzinnych, najczęściej spotykane są stropy drewniane belkowe. Wygląda to bardzo fajnie i jest funkcjonalne.
Awatar użytkownika
layne
Posty: 58
Rejestracja: 12 sie 2020, 20:36

Re: Stropodach

Post autor: layne »

My postawiliśmy na strop betonowy, a dokładnie strop Teriva, często określany stropem belkowo-pustakowym bądź gęstożebrowym, który mamy od firmy KON-STEL http://www.konstel.com.pl/strop-teriva.html z Polic. Ich produkty są najwyższej jakości, są też dostępne w atrakcyjnych cenach. Strop ma doskonałe parametry techniczne, jest wytrzymały, posiada świetną izolacyjność termiczną oraz akustyczną, ogólnie jest to dobry produkt, polecam.
ODPOWIEDZ