Rozbudowa laptopa

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 137
Rejestracja: 01 kwie 2019, 11:19

Rozbudowa laptopa

Post autor: Tomasz »

Hejka,
mam laptop, który ma już 5 lat. Procesor i5, 8GB RAMu, więc nie ma tragedii. Ale wszystko się rozbija o to, że nie mam karty graficznej dobrej. Mam jakąś zintegrowaną, a chciałem sobie w końcu w coś pograć na laptopie:) Nie chcę wydawać duży kasy na to. Słyszałem, że istnieje coś takiego jak zewnętrzna karta graficzna do laptopa?? Może ktoś z Was mi przybliżyć ten temat?
Dzięki!
Awatar użytkownika
Malva
Posty: 140
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:12

Re: Rozbudowa laptopa

Post autor: Malva »

Tak, możesz taką kartę podpiąć do praktycznie dowolnego laptopa. No musi mieć albo wejście USB-C, albo Thunderbolt (trzeba na to patrzeć przy wyborze i zakupie karty graficznej, czy ma się akurat takie wejście w swoim laptopie, aby potem nie było tragedii!). Wpina się kartę graficzną zewnętrzną, ona sobie leży spokojnie obok laptopa, a Ty możesz grać w gry bez potrzeby zmiany całego sprzętu.
Awatar użytkownika
Truda
Posty: 17
Rejestracja: 26 mar 2019, 10:43

Re: Rozbudowa laptopa

Post autor: Truda »

Tylko weźcie pod uwagę to, że te karty graficzne zewnętrzne nie są wcale takie tanie. Ale fakt, ich zaletą jest to, że po pierwsze można je podpiąć do laptopa, a po drugie - można je podpinać do kilku laptopów - czyli są przenośne. Jak np mamy laptop w domu i drugi w pracy, to taką kartę graficzną zewnętrzną można przenosić sobie i mieć zainstalowaną na dwóch komputerach:)
radosławww

Re: Rozbudowa laptopa

Post autor: radosławww »

Wybór dobrego laptopa może być trudny, szczególnie dla laika. Trzeba zacząć od określenia, do czego będziesz używał laptopa. Czy potrzebujesz go do pracy biurowej, do gier, czy może do pracy graficznej? W zależności od odpowiedzi na te pytania, będziesz mógł określić, jakie są Twoje wymagania co do procesora, karty graficznej, pamięci RAM i dysku twardego. Tutaj https://vobis.pl/poradnik/jak-dobrac-dy ... do-laptopa jest fajny poradnik, zerknijcie sobie.
Sławomir

Re: Rozbudowa laptopa

Post autor: Sławomir »

Jakiś czas temu miałem problem z moim laptopem, dlatego zgłosiłem się z nim do profesjonalnego i polecanego mi serwis laptopów ursus , gdzie uzyskałem profesjonalną pomoc i bardzo indywidualne podejście do klienta.
majkaa

Re: Rozbudowa laptopa

Post autor: majkaa »

Wydaje mi się, że świetnym wyborem będzie obsługa informatyczna firm https://ngsolutions.pl/ . Ogólnie pracują tutaj osoby posiadające wielkie doświadczenie także usługi tutaj są świadczone na bardzo wysokim poziomie
Awatar użytkownika
mart88
Posty: 87
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:38

Re: Rozbudowa laptopa

Post autor: mart88 »

Warto także wiedzieć, w jaki sposób dbać o naszego laptopa. Udało mi się znaleźć bardzo interesujący artykuł na ten temat: https://titansiege.pl/jak-dbac-o-laptopa-poradnik . Myślę, że odpowiednia opieka nad laptopem wydłuży jego żywotność.
ODPOWIEDZ