Rolnik w Polsce?

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
goodwer
Posty: 258
Rejestracja: 28 lut 2019, 11:24

Rolnik w Polsce?

Post autor: goodwer »

Czy rolnik w Polsce ma w ogóle byt? Jak teraz wyglądają dotacje dla rolników, co się opłaca?
Awatar użytkownika
lawenda
Posty: 290
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:50

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: lawenda »

Bardzo popularna jest chyba ta uprawa zboża, bo wszędzie o niej głośno. Moim zdaniem tak, jest to opłacalne, ale samo nic nie przyjdzie. Trzeba się trochę napracować przed uzyskaniem odpowiednich plonów. Najlepiej korzystać z takich narzędzi jak kalkulator nawozowy https://www.dr-green.pl/kalkulator-zboza z którym praca będzie znacznie łatwiejsza.
Awatar użytkownika
Lena
Posty: 66
Rejestracja: 17 sie 2019, 0:10

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Lena »

Jedni narzekają, drodzy chwalą. Fakt faktu trzeba się zaangażować i bardzo dbać o uprawy, co by to nie było. Mój kuzyn parę lat temu sporo stracił na uprawie ogórków (suche lato, zły nawóz kupił, marnie nawadniał). W ubiegłym roku przerzucił się na kukurydzę i zboża, tym razem poszło dobrze, sądzę, że spora zasługa w tym nawozów wapniowo-magnezowych zamówionych od firmy GrupaPBI, dostarczają wyłącznie ekologiczne, bez żadnej chemii.
Awatar użytkownika
Gszegosz99
Posty: 185
Rejestracja: 24 paź 2019, 19:00

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Gszegosz99 »

Jest jak jest i nie ma co się nad tym rozwodzić. Trzeba działać w zakresie, w którym jest to możliwe. Korzystając z takich dodatków do pasz jak http://adifeed.pl/certyfikat-jakosci-qs-fami-qs/ będziecie w stanie o wiele skuteczniej poradzić sobie z utrzymaniem Waszej trzody w odpowiednim stanie.
Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 290
Rejestracja: 19 mar 2019, 19:24

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Sammy »

Oczywiście ,że opłaca się prowadzić własne gospodarstwo - rolne czy hodowlane. Choć to nielada wyzwanie to jednak przynosi spore korzyści. Z takiego biznesu można się spokojnie utrzymać. Nie zapominajmy jednak o odpowiednich preparatach do paszy , czy do higieny ściółki. Firma Vetsorb oferuje takie produkty w dobrych cenach - dzieki nim uchronimy nasze bydło przed różnymi rodzajami chorób i zwiekszymy efektywność hodowli
Awatar użytkownika
goodwer
Posty: 258
Rejestracja: 28 lut 2019, 11:24

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: goodwer »

Należy zauważyć, że wysokie dawki herbicydów podnosząc koszt odchwaszczania, mogą również wywołać uszkodzenia chronionej rośliny, a także upraw następczych. To jednak nie jest powód, do którego z takich środków można zrezygnować. Ja mogę wam polecić https://www.syngenta.pl/srodki-ochrony-roslin/herbicydy Na pewno będziecie z nich zadowoleni.
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 438
Rejestracja: 09 lip 2019, 8:11

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Kaja »

Z pewnością przed zastosowaniem konkretnych środków ochrony roślin należy wcześniej wykonać odpowiednie badania i sprawdzić jaki konkretnie problem trawi roślinę.
Awatar użytkownika
Bella33
Posty: 97
Rejestracja: 04 mar 2020, 13:54

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Bella33 »

Prowadzę ekologiczne gospodarstwo rolne. Stosuję tylko nawozy naturalne, dlatego jest mi niezbędny sprawny rozrzutnik obornika. Jestem bardzo zadowolony z zakupu rozrzutnika V2 w firmie www.kagro.pl. Ma dużo większą wydajność niż mój stary sprzęt.
JanJaś

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: JanJaś »

Czemu "rolnik w Polsce" to pytanie?? Jesteśmy tutaj i mamy się dobrze :D :D Praca jak każda inna, u mnie to akurat pasja, jestem rolnikiem, który hoduje bydło. 😊 Ja bym się nie zamienił. Mam duży dom i działke której pilnuje pastuch elektryczny, psy i konia. Jest super :lol:
KrzYśiek12

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: KrzYśiek12 »

Ja lubię być rolnikiem, polecam każdemu kto chce spróbować swoich sił :D tylko pamiętajcie, że to ciężka praca, a na start trzeba też mieć niezły kapitał. Proponuję na początku kupować używane maszyny rolnicze , bo często są bardzo dobrej jakości, a za to taniej :) :)
Róża

Re: Rolnik w Polsce?

Post autor: Róża »

Jeżeli korzystacie jako rolnicy ze specjalnych pastuchów to z pewnością kupowaliście też izolatory do pastucha . Wcześniej zamawiał je mój mąż ale teraz ten obowiązek spadł na mnie. Męża nie ma w pobliżu, a zależy mi jak najszybciej aby je kupić. Poradzicie mi, które są najlepsze?
ODPOWIEDZ