Rolnictwo opłaca się?

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
alina

Rolnictwo opłaca się?

Post autor: alina »

Czy w obecnych czasach opłaca się być jeszcze rolnikiem? lepiej zająć się uprawą zbóż czy warzyw? i jak ze zwierzętami? zastanawiam się czy można tylko żyć z rolnictwa
Awatar użytkownika
gajga
Posty: 139
Rejestracja: 30 kwie 2019, 13:58

Re: Rolnictwo opłaca się?

Post autor: gajga »

Jeśli podejdzie się do tematu na poważnie i tylko zajmuje się uprawą ziemi to można czerpać zadowalające korzyści. Tylko na początku konieczne są spore inwestycje, zakup ziemi, maszyn, trzeba przygotować miejsce gdzie będziemy trzymać plony, po zdobywanie wiedzy w temacie upraw. Szczególnie zbóż bo to je uprawia się najczęściej https://www.zyciepabianic.pl/styl-zycia ... enicy.html .
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: Rolnictwo opłaca się?

Post autor: Walkowa »

A skoro już przy takich rolniczych tematach jesteśmy, to czy ktoś z Was wykorzystywał może specjalne worki polipropylenowe Big-Bag, takie jak na stronie internetowej https://big-kam.pl/big-bag-na-zboze/, do transportu zboża? I jak się sprawdziły? Czy rzeczywiście są one takie trwałe i wytrzymałe jak obiecuje producent?
błażej

Re: Rolnictwo opłaca się?

Post autor: błażej »

No a wiecie, co też dodatkowo jest bardzo ważne? To aby ochronić swoje zboża przed różnymi chorobami lub aby radzić sobie z takimi chorobami, jeśli już one się pojawią. Na stronie http://powiatowa.info/rozne/reklama/254 ... iekawskich można znaleźć sobie szczegółowe informacje.
juluś02

Re: Rolnictwo opłaca się?

Post autor: juluś02 »

Uważam, że rolnictwo to bardzo opłacalny biznes, ale pod warunkiem, że wiemy, jak tym wszystkim odpowiednio się zająć. Pomóc pomogą nam rozwiązania dostępne na tej stronie https://naszsrem.pl/2020/08/insektycydy ... dzialania/ Dowiesz się tam o świetnych środkach ochrony roślin, warzyw oraz zboża.
Awatar użytkownika
monka
Posty: 567
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:51

Re: Rolnictwo opłaca się?

Post autor: monka »

Jeśli o mnie chodzi to bycie rolnikiem opłaca mi się, nie narzekam na zarobki w tej branży. Tutaj http://rynekinwestycji.pl/dlaczego-wart ... naturalne/ zaglądam właśnie na to jakich nawozów warto używać. I piszą o naturalnych, przejdę na nie chyba bo teraz jednak innych używam.
Awatar użytkownika
dekorator
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:39

Re: Rolnictwo opłaca się?

Post autor: dekorator »

W przypadku gdy prowadzimy gospodarstwo mądrze oraz z głową to myślę, że jak najbardziej rolnictwo się opłaca. Zdecydowanie warto jest uzupełniać swoją wiedzę na ten temat. Osobiście zachwalam sobie wpis https://museumspass.eu/Jak-zwalczac-i-z ... zimej.html gdyż z niego dowiedziałem się jak zapobiegać pleśni i grzybom na pszenicy ozimej.
Baruś

Re: Rolnictwo opłaca się?

Post autor: Baruś »

W sumie wiele jeszcze zależy od tego czym chcemy się w tym rolnictwie zająć oraz jaką wiedzę na jego temat posiadamy. Akurat ja jakiś czas temu miałem okazję przeczytać na stronie https://www.noweinfo.pl/jak-chronic-psz ... chorobami/ jakie choroby mogą pojawić się na pszenicy ozimej i jak należy ją chronić przed nimi.
Ania Zielinska

Re: Rolnictwo opłaca się?

Post autor: Ania Zielinska »

Witam
Moim zdaniem, jeżeli ktoś posiada kawałek ziemi to rolnictwo ekologiczne jest dobrym i opłacalnym sposobem na biznes.
W dzisiejszych czasach jest mnóstwo dobrych źródeł na ten temat. Więcej przydatnych informacji można znaleźć na przykład na tej stronie www. sadowniczeabc.pl
ODPOWIEDZ