osuszanie budynków

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
łucja

osuszanie budynków

Post autor: łucja »

Cześć. Mieliście kiedyś problem z zalaniem mieszkania lub z nadmierną wilgocią? Niedawno niestety zalało nam piwnicę, ponieważ rura pękła i co najgorsze byliśmy wtedy poza domem, więc po powrocie było dosyć sporo wody. Wtedy szybko skontaktowaliśmy się ze sprawdzoną firmą, która zajmuje się osuszaniem budynków https://dezynfeusz.pl/osuszanie-budynkow-poznan/ i nie czekaliśmy długo a zaraz był u nas pracownik tej firmy, który dokładnie osuszył całą piwnice.
mczayś544

Re: osuszanie budynków

Post autor: mczayś544 »

Muszę przyznać, że niestety u mnie jest spora wilgoć, więc trzeba ją zwalczać, żeby nie było gorzej. Jak zacząłem szukać takiego urządzenia to zauważałem, że można znaleźć osuszacz/oczyszczacz powietrza czyli dwa w jednym. To też szczerze powiem świetna opcja. Ogólnie bardzo pomogły mi też wskazówki ze strony http://www.freestyle.pl/blog/uid,126099 ... ybrac.html . W pomieszczeniu naprawdę czuć różnicę, najbardziej odczuwają ją osoby z alergiami na grzyby i pleśnie. Szukajcie informacji!
AntoniZoł

Re: osuszanie budynków

Post autor: AntoniZoł »

W mojej opinii jeżeli chodzi o walkę z wilgocią to podstawą jest jednak odpowiednia hydroizolacja fundamentów, ale również we wnętrzu łazienka gdzie jednak problemy przy kabinie prysznicowej są bardzo częste. Dlatego my wcześniej już sie zabezpieczyliśmy wykonując ją na materiałach WaterBlock które dokładnie sobie sprawdzisz tutaj https://waterblock.eu/lazienki-i-prysznice/ dodatkowo mają dobrą obsługę techniczną która podpowiedziała mi jak dokładnie policzyć zapotrzebowanie. Wyszło super, czas mija i wilgoci nie ma :)
mórarz

Re: osuszanie budynków

Post autor: mórarz »

Ostatnie ulewy doprowadziły do sytuacji, w której także i my jesteśmy zmuszeni do osuszania. Na szczęście pomocni na tym polu okazali się https://fhu-tokarski.pl/osuszanie-budynkow/ , którzy wspomniane osuszanie wykonali bez kłopotu. Aktualnie zalane wnętrze znów nadaje się do użytku, tylko musimy zakupić nowy sprzęt i meble.
Sójka

Re: osuszanie budynków

Post autor: Sójka »

Zanim cokolwiek zaczniecie robić, zadajcie sobie pytanie: jaka była przyczyna zalania? Bo najważniejsze to sprawić by sytuacja się nie powtórzyła, a więc usunąć przyczynę a nie tylko skutek zalania. W przypadku gdy nie wiadomo co zawiniło konieczne jest wykonanie ekspertyzy budowlanej. Takie badani robi firma Eko Projekt http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/. Lokalizuje problem, a w kolejnym etapie ustala zakres i kosztorys prac, które trzeba wykonać, by sytuacja się nie powtórzyła. Takie profesjonalne i kompleksowe podejście pozwala usunąć wilgoć na stałe.
Awatar użytkownika
Kordia
Posty: 100
Rejestracja: 10 kwie 2019, 9:43

Re: osuszanie budynków

Post autor: Kordia »

To fakt, że na początku najważniejsze jest usunięcie przyczyny. Wszystko po to, by ponownie nie doszło do takiej sytuacji. No ale potem trzeba pomyśleć o wyborze metody osuszania ścian. Zostawiam namiar na ten artykuł https://fastkrakow.pl/najpopularniejsze ... nia-scian/ . Opisuje najpopularniejsze metody osuszania. Myślę, że warto rzucić okiem i wybrać coś adekwatnego do naszych potrzeb.
Awatar użytkownika
ekin
Posty: 66
Rejestracja: 12 sie 2020, 20:26

Re: osuszanie budynków

Post autor: ekin »

Sami zostaliśmy zalani. No niestety teren, na którym posadowiliśmy dom, uległ podtopieniu, na szczęście zdarzyło się to tylko raz, a mieszkamy tu już 11 lat, miejmy nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy. Podczas osuszania korzystaliśmy z wentylatorów, które wynajęliśmy od firmy Techog http://techog.pl/wynajem w Lesznie. Wynajem mają na bardzo dobrych warunkach, sprzęt pracował niezawodnie, okazał się on niezbędny do przywrócenia funkcjonalności pomieszczeń w naszym domu. Cenowo wyszło korzystnie, polecam.
Bączek

Re: osuszanie budynków

Post autor: Bączek »

Dokładnie takiego rodzaju działania są na pewno bardzo ważne i ja jeszcze chcę powiedzieć, że także dość ważną opcją jest to aby wiedzieć komu takie prace najlepiej zlecić. Jak dla mnie bardzo fajnie się zawsze współpracuje z firmą https://osuszanie24.com/ więc oczywiście polecam ich każdemu.
ODPOWIEDZ