Nauka

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
elka898
Posty: 108
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:34

Nauka

Post autor: elka898 »

W nauce bardzo pomoże Wam pomóc platforma https://odrabiamy.pl/
Ostatnio zmieniony 30 maja 2019, 8:20 przez elka898, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: Nauka

Post autor: Walkowa »

A skoro już o nauce mowa, to jaki jest Waszym zdaniem najlepszy sposób na naukę języka angielskiego? Trafiłam ostatnio zupełnie przypadkiem na stronę szkoły językowej Speak Up https://www.speak-up.pl/angielski-dla-poczatkujacych, która, jak widać, organizuje między innymi kursy angielskiego dla początkujących. Czy według Was warto się na tai kurs zapisać?
Awatar użytkownika
diademe
Posty: 380
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:40

Re: Nauka

Post autor: diademe »

Jeżeli lubicie czytać i chcecie zaskoczyć znajomych jakimiś ciekawymi informacjami ze świata to polecam książkę: https://www.taniaksiazka.pl/sherlock-pr ... 13782.html. Znajoma mi poleciła, w sumie opowiadając historię z tej książki mnie zaintrygowała. W ogóle na tej stronie jest mnóstwo tytułów i chyba zacznę robić tam zakupy. Co w ogóle teraz czytacie? Jest w tej chwili jakiś autor na "topie" :D ? Dajcie znać.
Awatar użytkownika
kostka9
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2019, 8:36

Re: Nauka

Post autor: kostka9 »

Długo to zleci, zaraz koniec roku szkolnego, wakacje i od nowa. Już nie raz z lekturami przerabiałam u córki, że w bibliotece kilka sztuk, a zapotrzebowanie znacznie większe. Wtedy szybciej na https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Lektu ... 850,k.html można dostać, ceny też tam są dobre.
Awatar użytkownika
aleksandra77
Posty: 86
Rejestracja: 08 cze 2019, 14:35

Re: Nauka

Post autor: aleksandra77 »

A ja się obecnie zastanawiam nad wyborem liceum dla mojej córki. Widziałam, że całkiem ciekawą ofertę ma Szkoła Europejska w Łodzi: https://szkolaeuropejska.pl/ . Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
czarov
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2019, 14:40

Re: Nauka

Post autor: czarov »

A sądzicie, że szkolenie języka angielskiego np. https://effectiva.pl/kursy-ogolne/ są warte zachodu? Co prawda umiem trochę ten język i niby czytam rozumiem piszę i dogadam sie jednak chcialbym zasób słów powiekszyc oraz nauczyc sie bardziej zlozonych zdan. Nie chodzi o pieniadze tylko o metody jakich uzywaja ktos sie orientuje?
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 448
Rejestracja: 09 lip 2019, 8:11

Re: Nauka

Post autor: Kaja »

Angielski jest uniwersalny, więc pewnie się przyda
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: Nauka

Post autor: Walkowa »

Moim zdaniem bardzo duży wpływ na efektywność nauki mają też same podręczniki, z jakich się korzysta. Na stronie https://www.nowaera.pl/oferta-edukacyjn ... matematyka możecie poczytać sobie na przykład o książkach do nauki matematyki w szkołach ponadpodstawowych od wydawnictwa Nowa Era. Zostały one przygotowane zgodnie z najnowszą reformą i stanowią świetne przygotowanie do matury :)
Awatar użytkownika
diademe
Posty: 380
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:40

Re: Nauka

Post autor: diademe »

Jeżeli interesujecie sie programowaniem i generalnie sfera informatyki, to myślę, że tutaj : https://www.ccontrols.net/pl/szkolenia/ znajdziecie odpowiednie propozycje dla siebie. Według mnie, to bardzo istotne, żeby dbać o swój samorozwój. Dzięki temu, zyskujemy coś, czego nikt nam nie odbierze - naszą wiedzę.
Awatar użytkownika
ada1980
Posty: 12
Rejestracja: 01 lip 2019, 10:25

Re: Nauka

Post autor: ada1980 »

Zapisałam córke na półkolonie z angielskiego. Ogłoszenie znalazłam na http://www.bielszczak.pl
Awatar użytkownika
czarov
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2019, 14:40

Re: Nauka

Post autor: czarov »

A czy sądzicie, że do szkół takich jak https://www.proedukacja.edu.pl/tychy.html ludzie zapisują się chętnie? Zastanawiam się ponieważ będę mieć teraz więcej czasu i chętnie wróciłbym do edukacji tylko zastanawiam się nad ciekawym kierunkiem możecie coś doradzić?
Awatar użytkownika
archiwek
Posty: 44
Rejestracja: 28 maja 2019, 21:19

Re: Nauka

Post autor: archiwek »

Dobre liceum trzeba wybrać jak się chce zdać maturę na wysokim poziomie. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie też ma dobre opinie. Jest to szkoła, której uczniowie są laureatami wielu konkursów, więc to już mówi samo za siebie.
Awatar użytkownika
topaz
Posty: 18
Rejestracja: 17 maja 2019, 15:26

Re: Nauka

Post autor: topaz »

Na naukę nigdy nie jest za późno, ale im wcześniej tym lepiej. Szkoła języka angielskiego edico https://www.facebook.com/Teddyeddieczwa/ prowadzi zajęcia dla dzieci już od 2 roku życia. Program składa się z pięciu poziomów poziomów: 2-3, 3-4, 4-5, 5-6, 6-7 latków.
Awatar użytkownika
monija
Posty: 68
Rejestracja: 15 maja 2019, 5:59

Re: Nauka

Post autor: monija »

topaz dokładnie tak! Ja też wychodzę z założenia, że im wcześniej tym lepiej. Moje dziecko uczy się dopiero w 2 klasie w Te Vizji ( warszawska Ochota) a już zajęcia z angielskiego ma codziennie. Chętnie się uczy i bardzo szybko przyswaja wiedzę.
Awatar użytkownika
lawenda
Posty: 297
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:50

Re: Nauka

Post autor: lawenda »

Języki obce są coraz bardziej potrzebne w wielu firmach. Dlatego warto chodzić na kursy językowe. Sprawdźcie sobie korepetycje angielski Wieliszew - te korepetycje cieszą się ogromną popularnością, a wszyscy kursanci są zachwyceni z efektów, jakie osiągneli w bardzo krótkim czasie.
Awatar użytkownika
mada1
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2019, 11:45

Re: Nauka

Post autor: mada1 »

Chcesz szybko i rzeczowo powtórzyć sobie jakiś materiał przed sprawdzianem? A może lektura - wszystko to i znacznie więcej znajdziesz na stronie internetowej https://www.dlaucznia.pl/ - jest cały czas rozbudowywana, więc spodziewaj się kolejnych przedmiotów oraz działań. ;)
Awatar użytkownika
klocia
Posty: 85
Rejestracja: 28 lip 2019, 12:48

Re: Nauka

Post autor: klocia »

zawsze można też się uczyć przez internet, coraz popularniejsze się właśnie staje taka forma. Albo przechodzenie różnych kursów, trzeba do tego mieć w zasadzie szybki internet, ja mam go połączony od razu z telewizją https://www.upc.pl/pakiety/telewizja-internet/
Awatar użytkownika
Olik
Posty: 45
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:45

Re: Nauka

Post autor: Olik »

W każdym wieku należy się uczyć. Szczególnie języków. I to nie tylko angielskiego, ale warto też stawiać na inne - francuski, niemiecki czy włoski. Ta szkoła językowa ma szeroki wybór języków - https://lincoln.edu.pl/ Świat się "rozszerza" więc nie można stać w miejscu, trzeba się uczyć języków.
Awatar użytkownika
Kostrzycka
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2019, 14:46

Re: Nauka

Post autor: Kostrzycka »

Ważne, żeby dziecko chciało się uczyć, żeby nie podcinać mu skrzydła. Najlepszym wyborem jest szkoła prywatna. Ja na taką zdecydowałem się dla dzieci. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w stolicy w pełni spełnia moje oczekiwania. Najważniejsze jest, że motywują dzieci do nauki, zachęcają ciekawym programem, wycieczkami, dodatkowymi zajęciami. Pracują tam nauczyciele z pasją, a nie tacy zgnębieni życiem, jak to jest w państwowych szkołach.
Awatar użytkownika
Iga
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2019, 10:20

Re: Nauka

Post autor: Iga »

Ja ostatnio stanęłam przed wyborem gdzie posłać moje dziecko i z mężem w końcu zdecydowaliśmy się na https://www.oswiatalingwista.eu/. Syn jest zadowolony, bardzo dużo wynosi z zajęć dlatego też w domu nie musi poświęcaj aż tyle czasu na naukę. Jak ktoś jest z okolic Gdańska i szuka szkoły to polecam.
Awatar użytkownika
Gszegosz99
Posty: 185
Rejestracja: 24 paź 2019, 19:00

Re: Nauka

Post autor: Gszegosz99 »

Wiadomo, dzięki sprawnemu posługiwaniu się językiem angielskim, jesteście w stanie znacznie poprawić swoje możliwości na rynku pracy. Właśnie dlatego warto pomyśleć o kursie w https://www.archibald.pl/mlodziez/ To będzie dla Was bardzo przydatne, miejcie to na uwadze.
Awatar użytkownika
gabi22
Posty: 177
Rejestracja: 27 lut 2019, 10:28

Re: Nauka

Post autor: gabi22 »

Ja nawet znalazłam korepetycje z matematyki tanie na stronie https://matmadlaciebie.pl i jestem zadowolona, bo faktycznie szybko dzięki nim przyswajam sobie wiedzę. A uczą tam uczniów podstawówki, liceum, gimnazjum.

nie płaci za SEO - sprawdź w BIG
Awatar użytkownika
milagros
Posty: 115
Rejestracja: 05 paź 2019, 19:50

Re: Nauka

Post autor: milagros »

Rzeczywiście matematyka jest trudnym przedmiotem, także takie korepetycje świetnie się sprawdzą. Jednak też można kupić dodatkowe podręczniki link i samemu też poćwiczyć z dzieckiem poszczególne działania.
Awatar użytkownika
asmaki
Posty: 151
Rejestracja: 15 maja 2019, 22:25

Re: Nauka

Post autor: asmaki »

Ostatnio w internecie znalazłam bardzo fajny zbiór książek do matury na https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-2020. Polecam zamówić bo jest to kompletne przygotowania do tego egzaminu a jak wiadomo nie dla wszystkich jest on łatwy :)
Awatar użytkownika
Kordik
Posty: 47
Rejestracja: 10 cze 2019, 10:18

Re: Nauka

Post autor: Kordik »

Cześć.
Jeśli masz problem z nauką przeczytaj sobie artykuł na stronie http://twoja-motywacja.pl/motywacja/jak ... e-w-zycie/
mają tam listę ciekawych zasad, które mogą Ci pomóc w szybszym zapamiętywaniu, dzieki temu możesz naprawdę uczyc się o wiele szybciej.
Awatar użytkownika
KonRadonio
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2020, 12:14

Re: Nauka

Post autor: KonRadonio »

Ja całe szczęście nigdy nie miałem problemów z nauką, bo już w podstawówce opracowałem taki swój sposób na uczenie się. Przede wszystkim stawiam na powtórki, a jak mam jakieś definicje albo daty do nauki to robię sobie z tego fiszki. Zawsze mi to pomagało :)


__________________________________________
przeprowadzki firm katowice
Awatar użytkownika
Kaoma88
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2019, 15:35

Re: Nauka

Post autor: Kaoma88 »

Jeżeli chodzi o przygotowania do matury, to świetną opcją na pewno jest przygotowanie do matury w szkole językowej Pi School. Moja siostrzenica chodzi tutaj na kursi jak na razie jest bardzo zadowolona ;0
Awatar użytkownika
terenia
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2020, 19:20

Re: Nauka

Post autor: terenia »

asmaki pisze: ↑22 sty 2020, 19:02 Ostatnio w internecie znalazłam bardzo fajny zbiór książek do matury na https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-2020. Polecam zamówić bo jest to kompletne przygotowania do tego egzaminu a jak wiadomo nie dla wszystkich jest on łatwy :)
Zerknij na https://skupszop.pl/, mają ciekawe pozycje których nie znajdziesz nigdzie indziej. Sama wyszukałam w używanych książki z których uczyłam się na studiach ale do matury tez się przydadzą.
Awatar użytkownika
komoda
Posty: 46
Rejestracja: 21 maja 2019, 11:12

Re: Nauka

Post autor: komoda »

Nauka to podstawa w dzisiejszych czasach. Bo bez porządnego wykształcenia nie mamy co liczyć na dobrze płatna pracę. Sama się o tym przekonałam, gdyż do tej pory nie wymagano ode mnie znajomości języka angielskiego a w nowej pracy niestety tak. Dlatego też muszę zapisać się do jakieś szkoły językowej. A jest to dość trudne bo od niedawna mieszkam we Wrocławiu i nie znam takiej szkoły. Jednak szef podał mi namiary na szkołę Moose https://www.moose.pl/oddzial/oddzial-we-wroclawiu do której zresztą sam uczęszczał. Mam tylko nadzieję, że podołam nowym obowiązkom
Awatar użytkownika
monariss
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2020, 12:12

Re: Nauka

Post autor: monariss »

A co sądzicie o nauce języków, ale takiej nauce jak oferuje szkoła językowa https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/ czyli przez Skype? Wiadomo jaką mamy teraz sytuację związaną z epidemią wirusa, a mi zależy na tym, żeby moje dziecko uczyło się angielskiego. W przyszłości planujemy wyprowadzić się za granice więc to dla mnei bardzo ważne. Myślicie, że warto skorzystać z tego rodzaju lekcji?
Awatar użytkownika
erlich0
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2020, 11:14

Re: Nauka

Post autor: erlich0 »

Jestem humanistą i uważam, że bardzo ważne jest poprawne posługiwanie się językiem polskim w mowie i w piśmie. Już od najmłodszych lat staram się zachęcać moje dzieci do nauki ortografii i gramatyki. Bardzo dobre efekty daje proste ćwiczenie, jakim jest dyktando. Wiele ciekawych dyktand dla moich dzieci znalazłem w aplikacji dyktanda.online.
Awatar użytkownika
maskotka
Posty: 45
Rejestracja: 09 paź 2019, 12:34

Re: Nauka

Post autor: maskotka »

Uwielbiam w wolnym czasie uczyć moje dziecko poprzez książki . Proponuję " Tupcio Chrupcio Box " która kupiłam tutaj https://www.taniaksiazka.pl/tupcio-chru ... 49267.html . Tupcio Chrupcio to niepozorna mała myszka, która poznaje świat i uczy się, jak radzić sobie w różnych sytuacjach codziennego życia. Przeżywa zdarzenia nowe i trudne, poznaje swoje emocje i lęki, oswaja otaczającą ją rzeczywistość.
Awatar użytkownika
Mariuszenio671
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2020, 9:46

Re: Nauka

Post autor: Mariuszenio671 »

Ja mam kilka sprawdzonych metod nauki.
Awatar użytkownika
anulka30
Posty: 44
Rejestracja: 31 paź 2019, 19:09

Re: Nauka

Post autor: anulka30 »

Nauka ostatnio jest modna w sieci. Można wiele ciekawych propozycji na temat takiej nauki znaleźć na http://be-first.pl/jak-wykorzystac-inte ... ow-obcych/ . Jest tyle ciekawych możliwości, że każdy znajdzie coś ciekawego dla Siebie. Jednak motywacja jest tutaj bardzo ważna.
Awatar użytkownika
milagros
Posty: 115
Rejestracja: 05 paź 2019, 19:50

Re: Nauka

Post autor: milagros »

Oj, nauka to do potęgi klucz :). Coś w tym powiedzeniu jest... Tak całkiem poważnie, to naprawdę trzeba się uczyć. W końcu każdy chyba chce zdobyć dobry zawód w przyszłości. Najważniejsza jest matura, a ona nie jest taka prosta do zdania. Dlatego grunt to dobre przygotowanie. Dobrą opcją mogą być dodatkowe kursy przygotowawcze do matury Warszawa https://wykladymaturalne.pl/ , które pozwolą nam przećwiczyć materiał.

zeszyty verte
Awatar użytkownika
monka
Posty: 567
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:51

Re: Nauka

Post autor: monka »

A interesuje Was nauka języka obcego? Jeśli tak, to koniecznie polecam wejść sobie na stronę http://lukas-kids.pl/praca-z-native-spe ... -na-nauke/ na której znajdziecie informacje o tym, w jaki sposób wygląda nauka z native speakerem i dlaczego jest to idealny sposób na naukę. Polecam sprawdzić!
Awatar użytkownika
magik33
Posty: 10
Rejestracja: 05 maja 2020, 21:44

Re: Nauka

Post autor: magik33 »

Każdy etap nauki jest ważny, jednak szkoła średnia jest szczególnie ważna, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie to szkoła o której warto pomyśleć wybierając szkołę dla siebie. To szkoła w której dużo uwagi zwraca się również na naukę języków, wprowadzane są elementy dwujęzyczne. Nauka języków jest bardzo ważna w życiu zawodowym, warto systematyzować ich naukę.
Awatar użytkownika
frea
Posty: 195
Rejestracja: 12 kwie 2020, 17:50

Re: Nauka

Post autor: frea »

Co do wcześniej tutaj poruszanego tematu szkół językowych to ja wszystkim osobom z województwa mazowieckiego mogę polecić szkołę https://bradburyschool.com/ która znajduje się w Konstancinie-Jeziorna pod Warszawą. Tam organizują kursy języka angielskiego na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
asmaki
Posty: 151
Rejestracja: 15 maja 2019, 22:25

Re: Nauka

Post autor: asmaki »

Córka mojej znajomej chodzi do prywatnej i jest bardzo zadowolona. Jej mama bardzo zachwala szkołę wiec myślę że warto zapisać dziecko do szkoły prywatnej. Książki można dostać bez problemu na internecie https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html, niestety trzeba uważać tylko na okres w którym się kupuje. Czasami ciężko dostać dany tytuł tuż przed rozpoczęciem roku
Awatar użytkownika
JacekKwiatkowski89
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2020, 11:43

Re: Nauka

Post autor: JacekKwiatkowski89 »

My mamy szczęście bo po obu stronach naszego domu mamy sąsiadów, którzy mają trochę starsze dzieci i jak moje czegoś nie rozumieją to idą do tych starszych.
Awatar użytkownika
feliz
Posty: 59
Rejestracja: 12 sie 2020, 21:34

Re: Nauka

Post autor: feliz »

Nauka jest ważna w rozwoju każdego dziecka. Moje maluchy już od pierwszego roku życia poszły do żłobka, a obecnie są w tym samym punkcie w przedszkolu Tajemniczy Ogród w Warszawie https://www.tajemniczyogrod.eu/. Bardzo chciałam, żeby poszły własnie tutaj, no wiem, że pracują tu kompetentne panie, wyszkolone, wykształcone i rzetelne. Nauka odbywa się w większości przez zabawę, maluchy super się rozwijają, zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
kruger
Posty: 231
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:23

Re: Nauka

Post autor: kruger »

Jeżeli jesteście na etapie poszukiwania artykułów szkolnych i plastycznych dla waszych dzieci to polecam wam zajrzeć na stronę https://www.jovi.net.pl/ Firma ta zajmuje się produkcją artykułów tego typu. Firma ta zaopatruje wiele szkół, przedszkoli, pracowni plastycznych i innych miejsc tego typu.
oliwka

Re: Nauka

Post autor: oliwka »

U mnie najważniejsze jest to aby moje dziecko było wykształcone. Staram się aby przykładał się do nauki . Dokupiłam dodatkowe podręczniki do klasy 5 z tej strony tutaj https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html . Forma dostawy : kurier, paczkomat lub odbiór w punkcie.
Awatar użytkownika
possa
Posty: 75
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:07

Re: Nauka

Post autor: possa »

moje dziecko z nauką ma niestety problemy, a to wszystko jest związane z problemami mówienie - jąkanie i połykanie głosek. myślę, że w tej sytuacji potrzebny będzie logopeda Wilanów . w jakim wieku zaczęliście ze swoim dzieckiem chodzić do logopedy?
BarnabaCzerkó

Re: Nauka

Post autor: BarnabaCzerkó »

A o jakiej nauce tutaj mówimy? Ja na przykład mogę się teraz trochę wypowiedzieć na temat nauki chodzenia, bo akurat przez to przechodzę. W ogóle długo się zastanawiałem nad tym kiedy kupić mojemu synowi pierwsze buty i bardzo ciekawą odpowiedź na ten temat znalazłem w http://primastrada.pl/kiedy-pierwsze-buty-dla-dziecka/. Co sądzicie na ten temat?
ońka

Re: Nauka

Post autor: ońka »

Może wam się też przydać namiar na liceum dla dorosłych. W Warszawie takie liceum mieści się w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1. https://cku1.edu.pl/strona/liceum-ogolnoksztalcace Brat kończył to liceum a potem też u nich szkołę policealną i jest zadowolony z nauki tam, pracuje zgodnie z wykształceniem, jako technik BHP.
bożena56

Re: Nauka

Post autor: bożena56 »

Kurs maturalny dla syna wykupiłam w formie online na stronie https://iloraz.com/ gdzie pracują doświadczeni i sympatyczni nauczyciele przez co nauka jest dużo przyjemniejsza i efektywniejsza niż w szkole.
Aśka

Re: Nauka

Post autor: Aśka »

Wiedzieliście, że na https://livro.pl/podreczniki-szkolne można kupić bardzo tanio podręczniki szkolne? Opłaca się u nich zamawiać także poradniki czy literaturę obyczajową, bo widzę, że ceny mają bardzo konkurencyjne. A Wy macie jakieś swoje ulubione księgarnie?
Awatar użytkownika
kira
Posty: 94
Rejestracja: 05 lut 2020, 14:35

Re: Nauka

Post autor: kira »

Szkoły językowe to najlepsze miejsce na naukę języka, tahttps://katalog-jarmi.pl/edukacja,nauka/angielski,dla,doroslych,lublin,noproblem,edu,pl,s,25741/ oferuje wam naukę języka angielskieg na bardzo wysokim poziomie w dobrej cenie. Słyszałem o nich dobre opinie od moich znajomych, sam mam zamiar iść do nich na jakiś kurs niedługo.
Awatar użytkownika
erlich0
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2020, 11:14

Re: Nauka

Post autor: erlich0 »

Ostatnio szukałem korepetytora dla mojego syna i trafiłem na stronę https://www.jasne.online/. Za pośrednictwem tej strony mentorzy z różnych przedmiotów publikują ogłoszenia z zakresu pomocy w nauce. Dzięki tej pomocy mój syn znacząco poprawił stopnie.
mówi90

Re: Nauka

Post autor: mówi90 »

Obecnie popularne jest zatrudnianie korepetytorów, nie dlatego, że program nauczania jest zły, ale dlatego, że jest to wygodniejszy sposób na naukę nowego materiału. Jest on popularny nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także wśród pracowników w różnych dziedzinach. Jak mówi powiedzenie - nigdy nie jest za późno na naukę. Jeśli potrzebujesz dobrego korepetytora matematyki, możesz go wybrać tutaj https://buki.org.pl/korepetycje/matematyka/ . Różne ceny, różne tematy, różne możliwości.
szkoła

Re: Nauka

Post autor: szkoła »

Tylko wybrać zgodnie z naszymi zdolnościami jakie dziedziny nam odpowiadają. Czy to będzie psychologia, literaturoznawstwo, językoznastwo, pedagogika. Opcji jest naprawdę wiele: https://journals.umcs.pl/en
725AntoniBÓ

Re: Nauka

Post autor: 725AntoniBÓ »

Bez wątpienia nauka jest bardzo ważna i ja wyznaję zasadę, że człowiek uczy się całe życie. Z racji tego uczęszczam na zajęcia z języków obcych :)
Awatar użytkownika
Anus83
Posty: 142
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:05

Re: Nauka

Post autor: Anus83 »

Byłam zrozpaczona, ponieważ kilku logopedów stwierdziło, że Kazio nie będzie nigdy mówił. Dowiedziałam się o nowoczesnej metodzie profesora Tomatisa. Zawiozłam synka do centrum https://www.tomatiskielce.pl/tomatis. Okazało się, że dźwiękowe bodźce pobudzające aparat mowy były dla Kazia zbawienne. Po długiej terapii moje dziecko zaczęło normalnie mówić.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 238
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:31

Re: Nauka

Post autor: Bodzio12 »

Teraz jest wiele opcji i wiele możliwości jeśli chodzi o naukę. Tutaj na stronie https://dyktanda.pl są dostępne dyktanda dzięki którym możemy nauczyć się poprawnej pisowni oraz ortografii. Warto nie zapominać, że ortografia to nie tylko twarde zasady, ale również dobra zabawa. Zobaczcie na stronę. Polecam.
Jagódka12

Re: Nauka

Post autor: Jagódka12 »

Kiedyś strasznie nie lubiłam się uczyć, ale teraz nawet mi się chce chodzić na uczelnie. Właściwie to teraz nie chodzę, z wiadomych powodów, ale wcześniej robiłam to z wielką radością. Ja wybrałam studia hr. Warszawa oczywiście, bo chociaż nie jestem ze stolicy to moim zdaniem mają tu najlepsze uczelnie. Ja jestem na tym kierunku https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/zarzad ... -ludzkimi/ i podoba mi się bardzo, na tyle że się do niczego nie muszę zmuszać :)
Joaśka

Re: Nauka

Post autor: Joaśka »

Mnie interesuje pedagogika opiekunczo-wychowawcza, warszawa ma idealny kierunek na https://wsp.edu.pl/specjalnosci/studia- ... agogiczna/ czy ktoś ma jakąś opinie o tej uczelni? Chętnie poczytam i porozmawiam z kimś kto się tam uczy/ł.
GrzesiusięK014

Re: Nauka

Post autor: GrzesiusięK014 »

Dla mnie nauka jest bardzo ważna i staram się cały czas uczyć. W tym roku zaczynam naukę języka rosyjskiego :)
Słońce

Re: Nauka

Post autor: Słońce »

interesuje mnie nauka angielskiego online, czy możecie polecić jakieś miejsce, gdzie taką formę oferują? znalazłam tutaj https://akcent-edu.pl/Kurs-jezyka-angie ... w-136.html ale zastanawiam się czy warto, opinii mają dużo pozytywnych, ale może ktoś z Was się akurat tam uczył?
Awatar użytkownika
tenzly
Posty: 120
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:38

Re: Nauka

Post autor: tenzly »

Ja już nie zamierzam się dokształcać, no chyba, że podszlifuje angielski, no ale to nic pilnego. Jak się ma dzieci to cała uwaga skupia się na nich:) Ja chciałam dla moich to co najlepsze i tak wybrałam świetną szkołę - Te Vizje. Przekonały mnie warunki, możliwości, wszystko na wysokim poziomie, przy takim rozsądnym podejściu i bardzo fajnej atmosferze w klasach - takie połączenie jest idealne dla rozwoju dziecka.
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 448
Rejestracja: 09 lip 2019, 8:11

Re: Nauka

Post autor: Kaja »

Nauka to bardzo złożony temat, zwłaszcza że tak właściwie uczymy się przez całe życie, choć okres realnej edukacji nie jest tak długi. Chodzi oczywiście o szkołę. Wiele rzeczy można dowiedzieć się teraz w internecie, tu http://24edu.info/pl/zycie/kiedy-i-po-c ... awke.html opisano między innymi temat rozprawek i to po co w ogóle się je pisze.
Rusląn Garanin

Прошу помощи с блогом.

Post autor: Rusląn Garanin »

Nazywam się Ruslan Garanin. Pracuję w IT i w marketingu. Studiowałem na uniwersytecie na kierunku fizyka, ale naukowcem jednak nie zostałem. Przez całe życie okazuję miłość i szacunek do nauk ścisłych. Czasami lubię też uczyć dzieci i dorabiać jako nauczyciel matematyki i fizyki. Od czasu do czasu dzielę się pożyteczną wiedzą i doświadczeniem z matematyki oraz kariery na swoim blogu, do którego udostępniam link w moim profilu.
Lubię się komunikować, czytać i uczyć. Jestem zawsze gotowy, aby nauczyć się czegoś nowego i omówić ciekawe tematy oraz sytuacje życiowe. Moja żona i ja lubimy podróżować do nowych miast i poznawać nowych ludzi.
Oto moja witryna https://blog-korepetycja-matematyki.blogspot.com/
Przystąp)
Iriną Zątineyko

Re: Nauka

Post autor: Iriną Zątineyko »

Nazywam się Iryna Zatineyko-Mychailevych. Jestem praktykującym psychologiem dziecięcym, mam ankietę na serwisie korepetycji Buki. Psychologia to nie tylko mój zawód, ale sprawa całego życia. Chętnie dzielę się informacjami i wiedzą ze wszystkimi na moim blogu, link do którego znajduje się w mojej ankiecie.
Jestem zamężna i mam dziecko. Byłam bardzo szczęśliwa, mając możliwość poczuć radość macierzyństwa i wychowywać własne dziecko. Z wielką radością pomagałam dzieciom przez całą swoją praktykę, ponieważ ich radość, otwartość i szczerość daje nadzieję i inspiruje nawet dorosłych.
Оto moja witryna https://psycholog-dzieciecy-blog.blogspot.com/
Przystąp)
Awatar użytkownika
alutka90
Posty: 565
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:23

Re: Nauka

Post autor: alutka90 »

Witam,co sądzicie o tym,aby zachecac swoich uczniow do nauki poprzez rozne stypendia? Zastanawiam się nad tym, poniewaz bardzo zalezy mi,by uczniowie z mojej klasy osiagali sukcesy. Mysle nad nawiazaniemw spolpracy z tą fundacją https://efc.edu.pl/programy/horyzonty Co o tym sądzcie?
Januszęk9521

Re: Nauka

Post autor: Januszęk9521 »

Szczerze mówiąc to nauka dla mnie jest bardzo ważna. Ogólnie oprócz tego, że skończyłem studia magisterskie, to jeszcze potem zapisałem się na studia podyplomowe. Przydało mi się to bardzo do pracy. Dzięki temu udało mi się wywalczyć całkiem niezłą podwyżkę.
Miśka83

Re: Nauka

Post autor: Miśka83 »

Nauka ważna rzecz. Ale dzieciom potrzebna jest także odskocznia. Często rodzice wybierają dla maluchów "naukowe" zajęcia pozalekcyjne. A ja jestem zdanie, że lepszą opcją są zajęcia ruchowe jak np. tu https://carlsongracie.pl/oferta/bjj-kids-grupa-i/ i brazylijskiego jiu jitsu albo związane z hobby dziecka. Zapisywaliście na takie zajęcia swoje maluchy?
Aśka87

Re: Nauka

Post autor: Aśka87 »

Interesuje mnie grafika – studia podyplomowe bezpłatne w Krakowie. Jakie szkoły możecie polecić? Zależy mi na wysokim poziomie nauczania. Do tej pory znalazłam Akademię Ignatianum. Oferta szkoły na stronie https://www.ignatianum.edu.pl/szkola-formatorow
mileś

Re: Nauka

Post autor: mileś »

Jeśli wasze dzieci mają problemy z nauką, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://www.eduksiegarnia.pl/trudnosci- ... -cwiczenia . Mają tam wiele różnych pomocy . Między innymi znajdziecie tam tabliczkę mnożenia. Rozejrzyjcie się tam na spokojnie. Propozycji jest naprawdę wiele.
paśkier

Re: Nauka

Post autor: paśkier »

Nasz syn miał kłopot logopedyczny i próbowaliśmy wielu metod. W końcu skorzystaliśmy z metody Tomatisa, w poradni Sensorium https://sensorium.warszawa.pl/ . Jesteśmy bardzo zadowoleni, że podjęliśmy tę decyzję. Efekty można było zauważyć już w początkowym okresie terapii. Dzisiaj Maciek tyle gada, że ciężko uwierzyć w jego kłopoty z mową.
patyśka

Re: Nauka

Post autor: patyśka »

Ktoś wspominał o nauce języka angielskiego, jeśli online to bardzo polecam speakingo. Tu można poczytać jak efektywnie się uczyć - https://speakingo.com/jak-efektywnie-uc ... ielskiego/, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że można się sporo nauczyć :)
gumiś

Re: Nauka

Post autor: gumiś »

Jeśli chcecie studiować, to na pewno warto sobie zerknąć na propozycję tej uczelni https://www.ssw-sopot.pl/architektura-wnetrz-2st/ . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych propozycji. Między innymi znajdziecie tam studia z zakresu architektury wnętrz. Poczytajcie sobie o nich. Być może zainteresuje was taki kierunek.

uwielbia dusza moja pana
AgnieszkaŚwiączek

Re: Nauka

Post autor: AgnieszkaŚwiączek »

Wiele osób poruszyło temat, że aby dostać się na wymarzone studia, trzeba wcześniej dobrze zdać maturę. Podpisuję się pod tym obiema rękoma. Mojemu dziecku zakupiłam w zeszłym roku kurs maturalny z biologii z platformy: https://dawiduczy.pl/. Tam nauczyciel z biologii przygotowywał go przez internet do egzaminu maturalnego. Syn zdał maturę ponad moje i swoje oczekiwania. To oznacza, że zdecydowanie warto inwestować w naukę dziecka właśnie poprzez tego typu kursy.
Dżem

Re: Nauka

Post autor: Dżem »

Rozmowa w języku angielskim jest dla nie których ludzi stresem. Dlatego polecam kurs https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online/ . Nauka polega na rozmawianiu całymi zdaniami z komputerem lub telefonem, który głosem native speakera zadaje pytania i rozpoznaje co mu odpowiadasz! Dzięki temu będziesz bardziej otwarty w rozmowie w języku angielskim.
pożka

Re: Nauka

Post autor: pożka »

Nauka i zdobywanie nowych umiejętności jest dla mnie niezwykle ważne :) Rok temu podjęłam decyzję o studiach na kierunku pielęgniarstwo, papiery złożyłam na Mazowiecką Uczelnię Medyczną https://mum.edu.pl/studia-licencjackie-pielegniarstwo/. zdecydowanie polecam tą szkołę, bardzo wysoki poziom, świetni wykładowcy, nacisk kładziony przede wszystkim na ćwiczenia i zajęcia praktyczne.
Czesława1

Re: Nauka

Post autor: Czesława1 »

Nauka jest bardzo ważną nie tylko języków obcych ale również przedmiotów ścisłych. Ostatnio zapisałam córkę na chemia od podstaw online https://chemmaster.pl/ . Jestem bardzo zadowolona teraz moja córka rozumie chemię i przynosi same piątki. Polecam tego typu naukę, bardzo fajnie i łatwo prowadzone.
Złośnik

Re: Nauka

Post autor: Złośnik »

Serdecznie polecam python dla dzieci online https://instakolko.pl/programowanie-w-p ... la-dzieci/ . Już od pierwszych zajęć wprowadzony zostaje pełnotekstowy interfejs programistyczny. Dzięki temu dziecko uczy się wiele programów i może być nawet informatykiem jak dorośnie.
suzzi

Re: Nauka

Post autor: suzzi »

Oj na pewno dla każdego dziecka wyzwaniem są te testy końcowe - zwłaszcza, że teraz poziom z roku na rok się podwyższa... Jak chodzi o takie aspekty, jak arkusze na egzamin ósmoklasisty to warto w tym kierunku sprawdzić sobie co jest dostępne na stronie Nowa Era. Tam znajdziecie ćwiczenia i ważne informacje dot. tego egzaminu.
Awatar użytkownika
mart22
Posty: 251
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:21

Re: Nauka

Post autor: mart22 »

Wybierając swój kierunek, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę kwestie dopasowania i własnych umiejętności, a także ciekawości w danym obszarze. Warto zatem przygotować się na to działanie i sprawdzić np. gdzie może znaleźć zatrudnienie pr-owiec? https://wseh.pl/pl/aktualnosci/jak-rozp ... tions.html gdzie możesz zdobyć sporo konkretnej wiedzy, a także dużo doświadczenia w temacie.
roza

Re: Nauka

Post autor: roza »

Nauka w każdym wieku jest ważna i trzeba stale podnosić swoje kompetencje zawodowe. Warto także pomyśleć o studiach podyplomowych to jest dobra decyzja
annkka

Re: Nauka

Post autor: annkka »

Istnieje świetna oferta studiów podyplomowych online, którą możesz sprawdzić pod tym linkiem:https://www.podyplomowka.edu.pl/specjal ... rapia-reki . Z pewnością warto wziąć ją pod uwagę, gdyż uczelnia ta działa na rynku już od 10 lat i oferuje raty 0%. Studia są w 100% online, bez fizycznych spotkań i mają charakter kwalifikacyjny - po ich ukończeniu jest możliwość pracy na konkretnym stanowisku. Nie jest wymagana praca dyplomowa i nie ma egzaminu końcowego, więc warto skorzystać z tej oferty.
Bodzio123

Re: Nauka

Post autor: Bodzio123 »

Jeżeli potrzebujecie korepetycji, to osobiście mogę Wam polecić sprawdzić stronę - https://centrumkorepetycji.pl/ , na której znajdziecie ofertę nowoczesnego i profesjonalnego centrum korepetycji w Zielonej Górze. Czy ktoś z Was również korzystał z ich oferty?
Gość

Re: Nauka

Post autor: Gość »

Jeżeli kogoś interesuje psychologia, psychiatria lub psychoterapia to polecam odwiedzić stronę https://neuroza.pl - znajduje się na niej wiele interesujących artykułów o walorach naukowych poruszających psychychologiczne tematy.
ODPOWIEDZ