Na kogo 1% podatku?

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 178
Rejestracja: 13 sty 2019, 14:59

Na kogo 1% podatku?

Post autor: Andzia »

Często bywało tak, że w momencie rozliczenia się z fiskusem nie wiedziałam na kogo oddać 1% podatku. Sytuacja się zmieniła, kiedy zaczęłam szukać informacji o różnych fundacjach. Najbardziej przejęłam się działalnością Fundacji Szlachetny Gest https://szlachetnygest.pl , która naprawdę ma wielką misję do spełnienia. Robi bardzo dużo, aby ratować chore dzieci, których jedyną szansą na przeżycie są drogie leki i sprzęt medyczny. Dzięki Waszej pomocy mogą to wszystko otrzymać szybciej.
Awatar użytkownika
malwinka
Posty: 73
Rejestracja: 05 sty 2019, 17:48

Re: Na kogo 1% podatku?

Post autor: malwinka »

A czy rozliczając PIT, przekazują Państwo jeden procent na którąś z organizacji pożytku publicznego? Ja owszem, często wysyłam Fundacji Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/ , ponieważ już nie raz rozmawiałam z rodzicami zdrowiejących w końcu dzieci, które mogą chodzić i śmiać się dzięki poczynaniom pracowników tej fundacji.
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 438
Rejestracja: 09 lip 2019, 8:11

Re: Na kogo 1% podatku?

Post autor: Kaja »

Możliwości jest wiele, najlepiej rozejrzeć się jakie fundacje działają, być może w naszej okolicy są też osoby potrzebujące.
Awatar użytkownika
monka
Posty: 567
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:51

Re: Na kogo 1% podatku?

Post autor: monka »

Dokładnie zgadzam się z powyższym! Przekazywanie swojego 1% to bardzo dobry gest. Wystarczy tylko chwila poszperania w internecie aby znaleźć miejsce do przekazania tych niewielkich kwot. Jednak dla mnie także jest bardzo ważne w jaki sposób rozliczam swój PIT. Dlatego całej mojej rodzinie rozliczyłam przy pomocy https://www.pitax.pl/?kod=71QfCvXxf7e Dzięki temu zaoszczędziłam czas i pieniądze na rozliczanie w biurze podatkowym. Dodatkowo w ramach podziękowania, każdy rozliczony PIT otrzymał miesięczny dostęp do platformy Empik Go!
Awatar użytkownika
hohomew
Posty: 38
Rejestracja: 13 sty 2020, 15:09

Re: Na kogo 1% podatku?

Post autor: hohomew »

Wydaje mi się, że nadal nie każdy wie jakie podatki obowiązują w Polsce, lub czym jest PIT czy też CIT i kogo one dotyczą. Jeśli wy chcielibyście się tego dowiedzieć, zajrzyjcie na tę stronę https://www.finansowysilacz.pl/podatki-w-polsce/ . Znajdziecie tu wszystkie niezbędne informacje na ten temat
Awatar użytkownika
Ambrozek61
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2020, 16:00

Re: Na kogo 1% podatku?

Post autor: Ambrozek61 »

Zgadzam się z moim przedmówcą. Niestety ciągle jest dużo osób, które nie wiedzą jak poprawnie wypełnić deklarację podatkową PIT 37. Oczywiście jest to błąd systemu edukacji, bo w ogóle tego nie uczy. Całe szczęście w internecie można znaleźć różne poradniki jak https://www.e-pity.pl/abc_podatki/deklaracje/pit_37/, które w przejrzysty sposób wyjaśniają jak wypełnić taką deklarację :)
Awatar użytkownika
Stanislawek65
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2020, 12:27

Re: Na kogo 1% podatku?

Post autor: Stanislawek65 »

Ja zawsze oddaję na jakąś organizację charytatywną.
Radosalwęk251

Re: Na kogo 1% podatku?

Post autor: Radosalwęk251 »

A rozliczacie się sami czy może z pomocą jakiegoś biura? Ja zdecydowałem, że w przyszłym roku zrobię to samemu, przez internet. Z tego co wyczytałem na https://poznan.naszemiasto.pl/pit-onlin ... c3-7979707 to nie jest aż takie trudne i rzeczywiście ma to dużo zalet, przy tylko kilku wadach...
Awatar użytkownika
monka
Posty: 567
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:51

Re: Na kogo 1% podatku?

Post autor: monka »

Na https://wspolczesna.pl/pit-37-kilka-fak ... 5-15629959 czytałam ciekawy artykuł na temat podatków, czy według was warto będzie się kierować informacjami tutaj zawartymi? Będę bardzo wdzięczna za pomoc i porady w tym temacie.
ODPOWIEDZ