Jak utrwalić żywność

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
energy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2020, 22:33

Jak utrwalić żywność

Post autor: energy »

Technologie HPP to utrwalanie żywności bardzo wysokim ciśnieniem. Bez użycia konserwantów, bez użycia temperatury. Świetnie w ten sposób przechowuje się żywność, nie zmienia się jej smak, nie zmieniają się jej właściwości. Zwracacie uwagę na to w jaki sposób żywność została utrwalona?
łowiczanka

Re: Jak utrwalić żywność

Post autor: łowiczanka »

Tak, jak najbardziej zwracam na to uwagę, gdyż od dbam o swoją dietę. Co do technik utrwalania żywności jedną z ciekawszych i zarazem wartych zainteresowania jest liofilizacja. Owoce liofilizowane zimą doskonale mogą zastąpić nam te świeże dostępne tylko w sezonie. Zachowują smak i wartość odżywczą. Ostatnio z https://onedaymore.pl/sklep/maliny-liofilizowane/ zamówiłam liofilizowane maliny. Po prostu pycha! Używam ich do deserów, do muesli , jem też jako samodzielną przekąskę.
malinowa_wódka

Re: Jak utrwalić żywność

Post autor: malinowa_wódka »

O tym co to jest liofilizacja można poczytać na blogu https://frostx.pl/pl/blog/czym-jest-liofilizacja/ - do zeszłego roku można liofilizować owoce w domu mając w domu domowy liofilizator https://frostx.pl/pl/. Jeśli ktoś nie ma dostępu do świeżych owoców można pomyśleć o zakupie liofilizatów np z https://mojemusli.pl/zdrowa-zywnosc/mal ... owana.html
elaserń

Re: Jak utrwalić żywność

Post autor: elaserń »

Najlepiej jest znaleźć kilka sklepów internetowych i sprawdzać promocje. Ja tak robię jeśli już nie mogę kupić czegoś w sklepie stacjonarnym. Ostatnio zamówiłam w bardzo dobrej cenie ocet balsamiczny https://www.bee.pl/9211-ocet-balsamiczny. Co jakiś czas porównuje kilka sklepów na raz i kupuje to co wychodzi korzystniej
Awatar użytkownika
czarov
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2019, 14:40

Re: Jak utrwalić żywność

Post autor: czarov »

Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. Ja też jakiś czas temu szukałem sklepów internetowych ze zdrową żywnością i jednym z takich sklepów jest https://krukam.pl/ z uwagi na to, że już kilka razy robiłem u nich zamówienie to moge potwierdzic, ze jakosc produktow jest naprawde rewelacyjna.
Janeczęk9491

Re: Jak utrwalić żywność

Post autor: Janeczęk9491 »

Moim zdaniem najlepszym sposobem na utrwalenie żywności jest oczywiście stary jak świat sposób mrożenia. Każdy z nas to robi po świętach, więc czemu nie robić tego w każdym czasie kiedy potrzebujemy przechować żywność na dłużej. Chyba się tutaj ze mną zgodzicie.
ODPOWIEDZ