Filtr do wody w domu?

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
mamuśka17

Filtr do wody w domu?

Post autor: mamuśka17 »

Czy możecie doradzić jaki filtr do wody można kupić. Tak by był ekonomiczny i nadawał się dla całej rodziny? Na https://filtrosfera.pl/ wybór takich filtrów jest bardzo duży. Dodatkowo są też dzbanki filtrujące. Czy jakiś filtr macie już sprawdzony i możecie go polecić?
Mańka

Re: Filtr do wody w domu?

Post autor: Mańka »

Polecam taki przepływowy filtr https://youtu.be/8QUcbKkJxhU - obejrzałam recenzję i wiedziałam, że to jest to :) nie zajmuje dużo miejsca, woda jest czysta, smaczna, z minerałami... Idealne dla rodzinki ;)
Awatar użytkownika
yuba
Posty: 81
Rejestracja: 13 sty 2020, 14:46

Re: Filtr do wody w domu?

Post autor: yuba »

Jest to na pewno bardzo przydatne w domu, ja mam dobrą kranówkę, czasem używam też dzbanka ale najbardziej lubię pić taką https://www.naleczowianka.pl/produkty/d ... e-gazowana wodę delikatnie gazowaną, uważam że nie ma nic lepszego żeby ugasić pragnienie
Aśka

Re: Filtr do wody w domu?

Post autor: Aśka »

My mamy u siebie dzbanek filtrujący Provence z aquaphor. Dzbanek doskonale oczyszcza wodę, jest ona krystaliczna i smaczna. Sam dzbanek za to pojemny, solidny i praktyczny. Ja mam w końcu ulubioną wodę pod ręką a przy tym pozbyłam się morza pustych butelek z domu.
Ewa.Ł

Re: Filtr do wody w domu?

Post autor: Ewa.Ł »

Nie jestem fanką dzbanków, w których odkładają się bakterie, jak się ich ciągle nie używa... W przypadku filtrów przepływowych nie ma szans na przedostanie się bakterii, nawet jak się nie używa filtra kilka dni (np. podczas wyjazdu).
A jednak taka ultrafiltracja (również mam z Ecoperla) oczyszcza dużo bardziej wodę, bo oczyszcza nie tylko za pomocą węgla, ale tez mechanicznie i za pomocą membrany (czyli bakterie, wirusy, metale ciezkie...). A w dzbanku znajduje się jedynie węgiel i złoże zmiękczające, które trzeba wymieniać co miesiąc. W przypadku ultrafiltracji wkłady wymieniam co rok :)
JanuszŻŻ

Re: Filtr do wody w domu?

Post autor: JanuszŻŻ »

Ja w poprzednim mieszkaniu miałem taki filtr, ale powiem Wam, że woda mi z kranu nie smakowało. Może to kwestia akurat tamtego miejsca, ale w aktualnym mieszakaniu we filtry sie nie bawiłem tylko po prostu kupujemy wodę w butelkach i jest okej. Całą rodziną głownie pijemy gazowaną Staropolankę. Teraz taka schłodzona jak jest tak ciepło to naprawdę smakuje. Całe lato mają loterię, więc paragony zbieram i rejestruje. Tutaj - www.loteriastaropolanka.pl możecie na ten temat poczytać.
Awatar użytkownika
mamolaz
Posty: 12
Rejestracja: 05 cze 2020, 16:17

Re: Filtr do wody w domu?

Post autor: mamolaz »

Najprostszym sposobem jest zastosowanie urządzeń przenośnych do oczyszczania wody np. https://waterspolska.pl/sklep/bio-mineral-pot/. Z bardziej skomplikowanych rozwiązań to już jest zastosowanie uzdatniania wody na poziomie instalacji wodnych w domu, jednak wymaga to już profesjonalnej firmy i jest zdecydowanie droższe.
Awatar użytkownika
meleczko
Posty: 139
Rejestracja: 22 maja 2020, 22:54

Re: Filtr do wody w domu?

Post autor: meleczko »

U nas jest filtr narurowy CINTROPUR od GLOBAL CONCEPTS 2000 działający na zasadzie filtracji poprzez zatrzymywanie stałych cząsteczek (ziemi, piasku, rdzy), sprawdza się znakomicie, jestem zadowolony z wyboru. Tu macie więcej o nim https://gc2000.pl/urzadzenia-filtracyjn ... cintropur/ Jakość pierwsza klasa, także zdecydowanie mogę wam ten wybór doradzić.
Wakil

Re: Filtr do wody w domu?

Post autor: Wakil »

Filtrowanie wody w domu rozwiązałem poprzez zainstalowanie urządzeń do uzdatniania wody. W piwnicy firma z Rybnika uzdatniająca wodę pitną zamontowała jakieś urządzenia filtrujące, których celem jest uzdatnienie wody w domu Rybnik https://twojaczystawoda.pl/uzdatnianie-wody/rybnik/. Pomimo iż, mam to dopiero miesiąc to bardzo jestem zadowolony z efektów. Już od razu zauważyłem że spożywam więcej wody z kranu, gdyż mam łatwiejszy dostęp. Firmę Twoja Czysta Woda mogę polecić również Tobie, kolego z Częstochowy https://twojaczystawoda.pl/uzdatnianie- ... estochowa/ do uzdatniania wody w Twoim domu.
emma787

Re: Filtr do wody w domu?

Post autor: emma787 »

Gdyby jednak taka propozycja Was nie zainteresowała, to pamiętajcie, że zawsze możecie postawić na wodę w butelkach. Lepiej stawiać na szklane, bo są zwrotne i ekologiczne. Jeśli chcecie zainteresować się jakąś konkretną propozycją, to polecam wodę https://iwoniczanka.pl/ .
lota

Re: Filtr do wody w domu?

Post autor: lota »

Jeśli chodzi o filtry wodne dostępnych jest wiele opcji. Zainstaluj filtr, aby poradzić sobie z twardą wodą i osadami kamienia. To rozwiązanie pozwoli ci cieszyć się smaczną i krystalicznie czystą wodą codziennie.
ODPOWIEDZ