Czy w ciąży można chodzić do sauny?

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:04

Re: Czy w ciąży można chodzić do sauny?

Post autor: Ramzes »

Teoretycznie sauna w ciąży jest nawet wskazana, chociaż zawsze warto dopytać obsługe sauny coi jak,
tacy ludzie są zwykle mocno wykwalifikowani i musza na masę rzeczy zwracać uwagę, wiec warto zagadać,
to dostaniesz za friko całą instrukcję i pogadankę ;)

Tu na blogu: https://herbalsglamping.eu/wlasciwosci- ... hej-sauny/
możesz sobie poczytać o tym jakie zdrowotne właściwości też pod kątem kobiet w ciąży ma sauna sucha :)
Trochę Ci naświetlą co i jak
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: Czy w ciąży można chodzić do sauny?

Post autor: Walkowa »

A skoro już o ciąży mowa, to czy wiecie, jak wygląda jej pierwszy tydzień? Na stronie https://www.mustela.pl/mustela-blog/1-t ... darz-ciazy zostało to w bardzo fajny i przystępny sposób opisane, polecam sobie w wolnym czasie poczytać ;)
Awatar użytkownika
babqa
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2020, 22:16

Re: Czy w ciąży można chodzić do sauny?

Post autor: babqa »

Ja chodziłam, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam, ze jestem w ciąży, a później lekarz mi nie zabronił :). Ogólnie, to super rozwiązaniem jest sauna w domu, bo nigdzie specjalnie na nią nie musiałam chodzić. Naszą saunę zbudowała firma ALL-SPA z Wrocławia https://all-spa.pl/oferta/sauny i super się spisali. Zaczęli od dokładnego projektu, a skończyli na samym montażu. Do zadania podeszli kompleksowo i spisali się na medal. Mają korzystne ceny, a sauna działa niezawodnie, polecam.
Awatar użytkownika
waina
Posty: 89
Rejestracja: 12 sie 2020, 22:07

Re: Czy w ciąży można chodzić do sauny?

Post autor: waina »

Najlepiej zapytać się swojego ginekologa. Sama nie chodziłam, w sumie nawet przez myśl mi to nie przeszło, ale ogólnie jeżeli chodzi o inne sprawy, jak na przykład jedzenie owoców morza, itp. to zawsze pytałam się mojego gina i uzyskiwałam konkretne odpowiedzi. Lekarza mam w przychodni VITA LONGA w Katowicach http://www.vitalonga-nzoz.pl/strefa-pac ... logia.html. Tam mam też pediatrę, lekarza rodzinnego, itp. Lekarze są tam bardzo sympatyczni, kompetentni, zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
pati
Posty: 153
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:59

Re: Czy w ciąży można chodzić do sauny?

Post autor: pati »

Nie, do sauny nie chodziłam. Nawet jakoś nie przyszło mi to do głowy. W ciąży najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc pewnie i tak bym pytała ginekologa czy mogę. Za to zdecydowałam się na taki ważny krok z mężem, bankowanie krwi pępowinowej. Umowę mamy z Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych, najlepszą ofertę mieli.
Awatar użytkownika
Zołza
Posty: 52
Rejestracja: 06 lut 2020, 12:26

Re: Czy w ciąży można chodzić do sauny?

Post autor: Zołza »

Osobiście myślę, że nie ma żadnych przeciwwskazań, jednak w tym stanie zawsze warto poradzić się lekarza prowadzącego. Ja już nie mogę się doczekać naszej własnej sauny. Chcę nawiązać kontakt z firmą, która je produkuje https://saunymarla.pl/ . Tylko na jaką się zdecydować to jeszcze mam dylemat. Jest ich kilka rodzajów tak jak na przykład fińskie, mokre, parowe.
kórkowa

Re: Czy w ciąży można chodzić do sauny?

Post autor: kórkowa »

Posiadam saunę w domu, którą zrealizowaliśmy za sprawą wyposażenia dostarczonego przez https://www.saunyasmar.com.pl/ . Świetna sprawa! Wracając do tematu, lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń co do korzystania z sauny w ciąży. :)
Awatar użytkownika
aleksandra77
Posty: 86
Rejestracja: 08 cze 2019, 14:35

Re: Czy w ciąży można chodzić do sauny?

Post autor: aleksandra77 »

Nie trzeba wcale chodzić do sauny - można sobie saunę postawić we własnym ogrodzie. Bardzo ciekawy artykuł na ten temat udało mi się znaleźć na blogu Ogrodolandii: https://ogrodolandia.pl/sauna-w-ogrodzie-jak-wybrac . Warto wiedzieć, jak wybrać odpowiednią dla nas saunę. Myślę, że to całkiem dobre rozwiązanie.
mała

Re: Czy w ciąży można chodzić do sauny?

Post autor: mała »

babqa pisze: ↑13 sie 2020, 20:51 Ja chodziłam, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam, ze jestem w ciąży, a później lekarz mi nie zabronił :). Ogólnie, to super rozwiązaniem jest sauna w domu, bo nigdzie specjalnie na nią nie musiałam chodzić. Naszą saunę zbudowała firma ALL-SPA z Wrocławia https://all-spa.pl/oferta/sauny i super się spisali. Zaczęli od dokładnego projektu, a skończyli na samym montażu. Do zadania podeszli kompleksowo i spisali się na medal. Mają korzystne ceny, a sauna działa niezawodnie, polecam.
Co uważacie o czymś takim jak glamour sauna? Poszłybyście? Ja mogłabym chodzić codziennie. Co uważacie?
ODPOWIEDZ