Co oprócz paneli słonecznych?

Jadźka

Co oprócz paneli słonecznych?

Post autor: Jadźka »

Widzę w okolicy że coraz więcej ludzi zakłada sobie panele słoneczne, że sama zaczynam się zastanawiać nad tą inwestycją tym bardziej że ceny prądu jeszcze w tym roku mają iść do góry :(
Tyle że mam stary dom i nie wiem czy nie będzie trzeba zrobić osobnego pomieszczenia na te skrzynki i co tam jeszcze które muszą przy takiej instalacji być...
Wiecie jak duże trzeba mieć na to pomieszczenie?
Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:04

Re: Co oprócz paneli słonecznych?

Post autor: Ramzes »

Dobrze jest mieć na dodatkowe elementy systemu niewielkie pomieszczenie - te urządzenia nie są duże więc coś wielkości komórki w zupełności wystarczy, ale oczywiście jak nie masz takiego wolnego pomieszczenia to i od biedy w przedpokoju upchniesz wszystko :)
Ogólnie każda firma robiąca montaż fotowoltaiki wcześniej wysyła konsultanta, który obejrzy nieruchomość i sam określi co i gdzie może być umieszczone.

Jak wyglądają te dodatkowe urządzenia poza panelami możesz obejrzeć na tej stronie https://hymon.pl/serwis-i-montaz/
Awatar użytkownika
dekorator
Posty: 191
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:39

Re: Co oprócz paneli słonecznych?

Post autor: dekorator »

Doskonale rozumiem ten problem, gdyż ja również nie bardzo mogłem sobie pozwolić na montaż takiej instalacji u mnie w firmie. Właśnie dlatego od razu zdecydowałem się na wybór oferty na tani prąd dla firm https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/ i jestem zdania, że ten wybór był bardzo dobrym wyborem.
iśka23

Re: Co oprócz paneli słonecznych?

Post autor: iśka23 »

W dzisiejszych czasach możliwości są różne, generalnie odnawialne źródła energii to przyszłość. Nie tylko pod względem oszczędności finansowych, ale też dbania o ekologię. Dlatego jeśli ja miałabym się zdecydować to byłyby to właśnie panele fotowoltaiczne. Mam jeszcze trochę czasu na konkretne decyzje z mężem, ponieważ dopiero zaczynamy budowę domu. Na temat fotowoltaiki ciekawy artykuł trafiłam na https://energia.rp.pl/sponsorowane/31511-prad-ze-slonca . Tylko potwierdza, że jest to dobry kierunek.
ODPOWIEDZ