Sprzedaż domu

Awatar użytkownika
Kajfasz
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2020, 11:35

Sprzedaż domu

Post autor: Kajfasz »

Cześć. Planuję w niedalekiej przyszłości sprzedać dom, który mam pod Wrocławiem i przeprowadzić się do mieszkania w centrum miasta. Myślicie, że lepiej będzie, jak zajmę się tym sam, czy powinienem skorzystać z pomocy biura nieruchomości? Nie wiem, czy poradzę sobie z formalnościami.
Awatar użytkownika
albrecht_69
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2020, 8:56

Re: Sprzedaż domu

Post autor: albrecht_69 »

Na Twoim miejscu skorzystałbym z pomocy biura nieruchomości, szczególnie polecam doexpert.pl. Pomogli mi sprzedać mieszkanie w Dzierżoniowie. Współpracują z najlepszymi notariuszami, więc formalności ogarnęli mi bardzo szybko.
Baśka

Re: Sprzedaż domu

Post autor: Baśka »

Radziłabym też zrobić operat szacunkowy. To pomoże Ci szybciej sprzedaż nieruchomość. Ja dzięki ocenie rzeczoznawczy wiedziałam ile wziąć za dom, bo wiedziałam ile faktycznie jest warty. A realna wycena pomaga szybciej klienta znaleźć. Taka jest moja opinia. U mnie wycenę robił specjalista z kancelarii Sipex. Tu https://rzeczoznawcy.net.pl/rzeczoznawca-bielsko-biala/ masz na nich namiary. Rzetelni specjaliści z ogromnym doświadczeniem. Z pewnością pomogą.
Awatar użytkownika
flora
Posty: 84
Rejestracja: 13 sie 2020, 9:58

Re: Sprzedaż domu

Post autor: flora »

W zeszłym roku sprzedaliśmy dom, ale skorzystaliśmy z pomocy Agencja nieruchomości w Rybniku – Expert Nieruchomości http://expert-nieruchomosci.eu/. To odpowiedzialna i rzetelna firma. Posiadają kompleksową ofertę, bez problemu poszło im znalezienie odpowiedniego kupca na nasza nieruchomość. Oczywiście wcześniej wycenili nam nieruchomość, nie byliśmy wcale stratni oczywiście :). Wszystko wyszło super, szybko i tak jak chcieliśmy, polecam.
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 438
Rejestracja: 09 lip 2019, 8:11

Re: Sprzedaż domu

Post autor: Kaja »

Biuro nieruchomości pewnie potrąci za sprzedaż domu niemałą sumę.
ginamó

Re: Sprzedaż domu

Post autor: ginamó »

Nieruchomość w postaci domu należało jeszcze wcześniej podzielić. Zadanie te powierzyliśmy geodetom z https://ugpryzmat.pl/ . Zadanie te zrealizowali bardzo sprawnie!
jksał

Re: Sprzedaż domu

Post autor: jksał »

Na początku zalecałbym skorzystać z usług rzeczoznawcy który oceni, po jakiej cenie powinniśmy oddać nieruchomość. Ja zdecydowałem się powierzyć te zadanie specjalistom z rzeczoznawcamajatkowytorun.pl , co było perfekcyjnym wyborem.
hiczungł

Re: Sprzedaż domu

Post autor: hiczungł »

Wcześniej zalecam skorzystać z pomocy rzeczoznawcy. Musieliśmy pozbyć się nieruchomości, jednak bez właściwej wyceny byłoby to zwyczajnie niemożliwe. Odezwaliśmy się do biura, które polecił mi znajomy, czyli http://www.arkada8.pl/strona.aspx?id=15 . Specjalizują się również w nieruchomościach gruntowych czy przedsiębiorstw.
Awatar użytkownika
dekorator
Posty: 191
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:39

Re: Sprzedaż domu

Post autor: dekorator »

Sama sprzedaż domu na pewno jest czymś niezwykle ważnym i muszę przyznać, że ja również jakiś czas temu miałem pewną nieruchomość na sprzedaż. Zależało mi bardzo na czasie i wtedy zgłosiłem się do firmy http://skupnieruchomoscidom.pl/ która po prostu tą nieruchomość ode mnie skupiła.
Władek

Re: Sprzedaż domu

Post autor: Władek »

Myślę, że bez problemu sprzedasz taki dom osobiście. Możesz jedynie skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego, by poznać wartość nieruchomości i nie stracić na jej sprzedaży. Ja w ubiegłym roku korzystałem z usług biura radcy prawnego: https://www.wycena-nieruchomosci.info. Wykonali dla mnie wycenę mojego gospodarstwa rolnego oraz przynależnej ziemi. Swoje usługi zrealizowali profesjonalnie i kompleksowo.
DiariaŁuw

Re: Sprzedaż domu

Post autor: DiariaŁuw »

Co do sprzedaży domu to nie sądzę aby były z tym jakieś większe problemy. Oczywiście wszystko zależy od tego ile za te dom chcemy i czy nie jest niczym obciążony. Ale nawet takie nieruchomości z jakimiś problemami można już sprzedać. Bo są firmy dla których skup nieruchomości z problemami to nie stanowi żadne problem.
ałka09

Re: Sprzedaż domu

Post autor: ałka09 »

To jest tak, że jedni chcą kupić, inni sprzedać i ruch w nieruchomościach jest. Czasem jest tak, że klient od razu się trafi, a czasem czeka się i czeka. Niby chętni są, ale żadnych wiążących decyzji nie podejmują. Dlatego warto umieścić ogłoszenie na popularnych portalach jak na przykład https://www.dobryadres.pl/ jeśli chodzi o zachodniopomorskie. Tam to jest tyle różnych ofert, że i zainteresowanych dużo.
Bożek

Re: Sprzedaż domu

Post autor: Bożek »

Ogólnie sama sprzedaż naszych nieruchomości nie jest niczym strasznym, ale zapewne wielu z nas chce na pewno szybko sprzedać daną nieruchomość. Jestem zdania, że bardzo fajnie współpracuje się z firmą http://skupnieruchomoscidom.pl/ która bez problemów jest właśnie w stanie skupić nieruchomość.
Awatar użytkownika
lawenda
Posty: 262
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:50

Re: Sprzedaż domu

Post autor: lawenda »

Do zalet skupu nieruchomości należy zaliczyć szybkie przeprowadzenie transakcji. Sprzedający nie musi miesiącami czekać na ofertę – najczęściej poznaje ją w ciągu kilku dni. Jeśli wasza nieruchomość jest zadłużona, to skup zadłużonych nieruchomości Kraków może okazac się najlepszym rozwiązaniem.
łupinka

Re: Sprzedaż domu

Post autor: łupinka »

Jeśli poszukujecie dobrego agenta nieruchomości, który sprzeda wasze mieszkanie szybko i sprawnie, to koniecznie zajrzyjcie tutaj: https://whitewood.pl/ . Moja współpraca z ichniejszymi agentami to była istna bajka. Dobrze się dogadywaliśmy i aż było mi żal, że się nie zobaczymy, kiedy mieszkanie udało się sprzedać po tygodniu. Polecam!
wiź

Re: Sprzedaż domu

Post autor: wiź »

Cześć. Ja, aby uzyskać wyższą cenę ze sprzedawanego domu, wynająłem firmę, która specjalizuje się w przygotowaniach nieruchomościach do sprzedaży. Zrobiła naprawdę ona kawał dobrej roboty w fajnych pieniądzach. Nazywa się ona HOME STAGING Agnieszka Dworzyńska https://homestagingelblag.pl/1,REALIZACJE Sporo na tym zarobiłem, więc ich polecam.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 220
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:14

Re: Sprzedaż domu

Post autor: kasiakowa06 »

Kajfasz pisze: ↑13 lip 2020, 0:55 Cześć. Planuję w niedalekiej przyszłości sprzedać dom, który mam pod Wrocławiem i przeprowadzić się do mieszkania w centrum miasta. Myślicie, że lepiej będzie, jak zajmę się tym sam, czy powinienem skorzystać z pomocy biura nieruchomości? Nie wiem, czy poradzę sobie z formalnościami.
Jeśli nie planujesz korzystać z biura nieruchomości to możesz skorzystać ze skupu nieruchomości, jak prowadzi np. https://www.lombard-vip.pl/skup-za-goto ... uchomosci/ - za gotówkę! :)
Obrazek
Bączek

Re: Sprzedaż domu

Post autor: Bączek »

Co by nie mówić to oczywiście sama sprzedaż domu czy mieszkania jest bardzo ważną kwestią i ja jestem zdania, że jak najbardziej warto jest korzystać ze sprawdzonych sposobów. Całkiem niedawno ja kontaktowałem się z firmą http://kasa-za-m.pl/ gdyż wiedziałem, że to właśnie oni takie nieruchomości za gotówkę skupują.
Awatar użytkownika
lawenda
Posty: 262
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:50

Re: Sprzedaż domu

Post autor: lawenda »

Myślę, że w takim przypadku warto także zdecydować się na profesjonalną ekspertyzę budowlaną. Na stronie https://www.mpexpertbud.pl/rzeczoznawca-budowlany/ znajdziecie namiar na sprawdzonego rzeczoznawcę budowlanego - sami sprawdźcie.
ODPOWIEDZ