Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy szambo?

Awatar użytkownika
cecyl_78
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2021, 13:50

Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy szambo?

Post autor: cecyl_78 »

Czy ktoś mógłby mi trochę rozjaśnić mrok i doradził co będzie lepsze? Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy zwykłe szambo? Do kanalizacji będę mogła podpiąć się dopiero za kilka lat więc muszę coś wybrać teraz. Możecie mi coś podpowiedzieć? Co będzie tańsze i praktyczniejsze w użytkowaniu?
frettka

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy szambo?

Post autor: frettka »

Co do takich kwestii, jak szamba warmińsko mazurskie to ja słyszałam, że ma być niezawodna firma Septic. Mój znajomy właśnie u nich zamawiał dla siebie zbiornik i jest naprawdę zadowolony. Zwłaszcza, że nawet i montażem jego się zajęli
Woźny

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy szambo?

Post autor: Woźny »

W ogrodnictwie, zwłaszcza przy dużych projektach krajobrazowych, często pojawia się potrzeba używania pompy do wody brudnej. Takie pompy są wykorzystywane do opróżniania zbiorników wodnych czy stawów, które mogą zawierać roślinność i inne zanieczyszczenia organiczne. Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej pompy dla ogrodnictwa znajdziesz na https://www.nowiny.pl/wiadomosci/224702 ... udnej.html i wybierając pompę, należy zwrócić uwagę na jej zdolność do radzenia sobie z zawiesinami organicznymi.
dzialamy

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy szambo?

Post autor: dzialamy »

Dobrze dobrana pompa do studni , oznacza brak problemów z dostępem do wody, to właściwie jedyne rozwiązanie, jeśli nie mamy dostępu do miejskich wodociągów. Pompa głębinowa działa na zasadzie ssania wody poprzez rurę ssawną i podnoszenia jej na powierzchnię za pomocą pompy. Jest to efektywny sposób pobierania wody z większych głębokości, gdzie tradycyjne pompy powierzchniowe mogą być nieskuteczne. Pompy głębinowe mogą być zasilane różnymi źródłami energii, w tym elektrycznymi, silnikami spalinowymi lub ręcznymi napędami.
ODPOWIEDZ