Ekologia

rinuś

Ekologia

Post autor: rinuś »

Myślicie że dużo firm dba o ekologię i ma taki certyfikat: http://www.adees.net/iso14001.php ? Czy jednak duże firmy w ogóle się tym nie przejmują? Jak myślicie, jakie jest Wasze zdanie? A dla Was ekologia jest ważna?
bąś

Re: Ekologia

Post autor: bąś »

Świetna firma, która jest stricte związana z ekologią to: https://www.ekomeritum.pl. Mają szeroki zakres działań. Od pomiarów, badań czy szkoleń, po realizację wniosków związanych z ochroną powietrza, czy gospodarowaniem odpadami. Polecam, ponieważ oferują szeroki wachlarz usług w bardzo dobrej cenie.
gośka

Re: Ekologia

Post autor: gośka »

Jeśli stawiacie na ekologiczne rozwiązania i chcecie się dowiedzieć więcej na ten temat, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://esbud.pl/czym-jest-recykling-i- ... o-rodzaje/ . Macie tam dokładnie opisane czym jest recykling oraz jakie są jego rodzaje. Myślę, że warto zainteresować się tym tematem, bo dzięki temu można kompleksowo zadbać o środowisko.
Ługoil

Re: Ekologia

Post autor: Ługoil »

Kompleksowo właśnie i bardzo dobrze recyklingiem zajmuje sie firma https://medienpartner.pl/. Mają doświadczenie, mają odpowiednie zaplecze techniczne, potrafią wszystko sprawnie zorganizować, więcnie ma tu problemów. Natomaist też ceny ich usług są po prostu rozsądne, więc to zdecydowanie działa na korzyść firmy
wracamydzięki

Re: Ekologia

Post autor: wracamydzięki »

Na topie jeśli chodzi o ekologię jest fotowoltaika - dzięki tej stronie https://ekofachowcy.pl/ znajdziemy najlepszą firmę w okolicy. Dzięki temu zaoszczędzimy wielu problemów, taka instalacja to spore oszczędności, nie tylko finansowe ale i właśnie dla środowiska naturalnego w najbliższej i nieco bardziej odległej okolicy.
czarodziejmój

Re: Ekologia

Post autor: czarodziejmój »

Doskonale w ekologię wpisuje się też działalność firmy instalacyjnej https://calma.pl/ , to fachowcy od fotowoltaiki. Firma w ciągu dwóch tygodni może zacząć instalować panele i inne elementy we wskazanym obiekcie. Pomagają też w formalnościach, dzięki nim otrzymujemy w pełni ekologiczne rozwiązanie w domu czy firmie.

wakacje w hiszpanii 2014
łutka87

Re: Ekologia

Post autor: łutka87 »

Myślę, że coraz więcej firm stawia na proekologiczne rozwiązania, takie jak chociażby recykling. Recykling jest bardzo ważną kwestią i powinien być normalnością nie tylko w przypadku firm, ale też osób prywatnych. Wystarczy tylko trafić na ludzi, którzy znają się na rzeczy i prawidłowo zajmą się wszelkiego rodzaju odpadami. Sama pracuję w branży, w której produkuje się bardzo dużo odpadów z tworzyw sztucznych i w tej kwestii zawsze mogę liczyć na skup ORION Recykling w Koziegłówkach. Oddaję im wszelkie zbędne mi folie, pojemniki i inne plastikowe artykuły, a oni przerabiają je na przemiał, który można ponownie wykorzystać. Jeżeli ktoś ma podobny problem z odpadami, a nie zna jeszcze firmy ORION to zdecydowanie polecam się do nich odezwać.
Ładaesa

Re: Ekologia

Post autor: Ładaesa »

https://ledholo.com - Hologramy 3D
Kup lub wypożycz dowolny wyświetlacz Ledholo ściśle dostosowany do Twoich potrzeb i zacznij czerpać wymierne korzyści
z zastosowania najnowszej technologii. Poznaj atrakcyjne ceny i specyfikacje naszych urządzeń. Oferta wynajmu wyświetlaczy Ledholo dostępna jest w formule TRY&BUY. Jeżeli zdecydujesz się na zakup sprzętu, zwrócimy Ci koszt jego wynajmu.
Miłosz

Re: Ekologia

Post autor: Miłosz »

Zgodzę się, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii, to ogromna szansa na poprawienie jakości powietrza na naszej planecie. Polecam w wolnej chwili zapoznać się z firmą Respect Energy , która od kilku lat zajmuje się zdobywaniem energii elektrycznej za pomocą odnawialnych źródeł. Myślę, że proponowane przez nich rozwiązania, to świetny pomysł na uchronienie ziemi i dodatkowe oszczędności płynące z darmowego prądu.
łukasz

Re: Ekologia

Post autor: łukasz »

Również zgadzam się z tym, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii sprzyja środowisku, w zasadzie nie da się z tym nie zgodzić. Coraz popularniejsza staje się fotowoltaika, coraz częściej ludzie decydują się na ogrzewanie swoich domów gazem a także coraz częściej słyszy się o firmach, które stawiają na proekologiczne rozwiązania takie jak recykling. W naszym mieście ostatnio głośno zrobiło się o wyzwaniu 1 Year Challenge, które skupia się w głównej mierze właśnie na recyklingu. Bardzo popieram takie inicjatywy, mam nadzieję, że stanie się o takich pomysłach coraz głośniej.
małydom

Re: Ekologia

Post autor: małydom »

Z systemów nawadniania terenu korzystają zarówno właściciele sadów czy rozległych plantacji, jak i osoby zarządzające miejskimi obszarami zielonymi. Dzięki usłudze projektowania systemów nawadniania terenu, którą proponuje https://zaprojektujiwybuduj.pl , możliwe jest utrzymanie roślinności i gleby w odpowiednim stanie. Ma to szczególne znaczenie choćby w przypadku obszarów rolniczych, trawiastych obiektów sportowych, parków miejskich, terenów rekreacyjnych, sadów, plantacji oraz wielu innych miejsc.
wiśka

Re: Ekologia

Post autor: wiśka »

Firmy zajmujące się ochroną przyrody, i szeroko pojętą ekologia powinny posiadać certyfikat iso 14001, ponieważ jest tego bardzo dużo, a nie wszystkie są profesjonalnymi firmami, warto sprawdzać i poprosić o pokazanie certyfikatu. Jest to nasze prawo jako klienta.
Awatar użytkownika
alutka90
Posty: 565
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:23

Re: Ekologia

Post autor: alutka90 »

Recykling papieru – jak to wygląda? Ciekawostki i fakty.
Papier to coś, z czym każdy ma styczność codziennie – w szkole, w pracy, w domu. Obojętnie czy w postaci książki, czy rachunku w sklepie – otacza ludzi z każdej strony. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, jak ważny jest dla życia i środowiska, a w związku z tym nie przywiązuje wagi do jego recyklingu.
Kilka ciekawostek o recyklingu znajdziesz na stronie https://esbud.pl/kilka-faktow-o-papierz ... przerobce/
Pozdrawiam.
pośka

Re: Ekologia

Post autor: pośka »

Dla mnie bardzo ważny jest aspekt ekologicznym w każdej sferze mojego życia. I nie mówię tylko o sortowaniu śmieci. Także myślę o tym jaki system wybrać do mojego nowego domu, tak by nie czerpać energii od dostawców, którzy metodami ekologicznymi pochwalić się nie mogą. Myślałam o fotowoltaice i tu https://gramwzielone.pl/systemy-fotowol ... ?v=1&sid=1 doczytałam, że dzięki niej możliwe jest pozyskiwanie nawet darmowego prądu, co dodatkowo przekonuje mnie do tego pomysłu. A jak to u Was wygląda? Czy ktoś posiada taką instalcję?
Awatar użytkownika
lawenda
Posty: 262
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:50

Re: Ekologia

Post autor: lawenda »

Jeśli masz teraz wolną chwilę, to zajrzyj na stronę https://posadzimy.pl/blog/5-prostych-sp ... dziej-eko/ Dowiesz się, jak w prostych 5 krokach być bardziej eko. Tak naprawdę wystarczy tylko zmienić nastawienie :) Mam nadzieję, ze wam pomogłam.
Eliza

Re: Ekologia

Post autor: Eliza »

W naszym domu bardzo troszczymy się o zastosowanie ekologicznych rozwiązań. Staramy się też przekazywać wiedzę dzieciom, mimo ,że jeszcze są małe. Segregujemy śmieci, zamiast zawozić dziewczynki do szkoły robimy sobie spacer, nie używamy plastikowych słomek. Ostatnio poznałam eko rozwiązanie, o którym nie wiedziałam. Udało nam się zastąpić benzynę w naszych urządzeniach ogrodowych takich jak kosiarka czy nożyce do żywopłotu Benzyną alkilatową https://warter.pro/
górka

Re: Ekologia

Post autor: górka »

Ekologia to także recykling. Wygenerowalismy ostatnio sporo zbednego papieru z ktorym koniecznie nalezalo cos zrobic. Z tej okazji odezwalismy sie do https://topsa.pl/recykling - z ich wsparciem udalo nam sie pozbyc wspomnianej makulatury a co najwazniejsze mamy pelna swiadomosc, iz trafila ona we wlasciwe, bezpieczne miejsce. Wszystko dla zdrowia srodowiska, nieprawdaz? Mamy z tego powodu ogromne powody do radochy dlatego i Ty skup sie na tym aspekcie bo faktycznie jest na czym.
ODPOWIEDZ