Dom opieki

Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 290
Rejestracja: 19 mar 2019, 19:24

Dom opieki

Post autor: Sammy »

Jakie jest Wasze zdanie na temat calodziennej opieki seniora? Nam bardzo to odpowiada, uważam, ze to super rozwiązanie dla rodzin, które nie chcą oddawać osoby starszej na stałe do domu opieki. My babcię zawozimy do ośrodka rano a popołudniu odbieramy, przebywa tam po prostu w naszych godzinach pracy. To idealne rozwiązanie. Wybraliśmy Dom Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ bo spodobały nam się ich warunki, terapia zajęciowa i miłe opiekunki.
Awatar użytkownika
karla
Posty: 29
Rejestracja: 08 wrz 2020, 14:57

Re: Dom opieki

Post autor: karla »

My mieliśmy w planach zajmowanie się babcia w domu, ale niestety nie daliśmy rady. Mieliśmy bardzo dużo wyjazdów z pracy, do tego dzieci, no a samej opiekunki nie chcieliśmy zostawiać z babcia w naszym domu przez cały dzień, bo to po prostu nie miało sensu. Dlatego zdecydowaliśmy się na Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy SANUS w Radlinie https://zposanus.pl/oferta/. Tam babcia ma najlepsza możliwą całodobową opiekę. Wszystko to w korzystnej cenie, a jej naprawdę jest tam dobrze, ma koleżanki, różne zajęcia, smaczne jedzenie, no polecam.
qtertykówa

Re: Dom opieki

Post autor: qtertykówa »

Nie jest łatwo oddać bliską osobę do domu opieki, wiem coś o tym. Tak jednak czasem trzeba, bo nie ma lepszego rozwiązania. Ja uważam, że grunt to wybrać dobry dom opieki dla bliskiej osoby. Gdyby ktoś z Was był z Nowego Dworu Mazowieckiego to polecam "Dom Rodzinny". Seniorzy mogą tam przebywać na fundusz, jak i prywatnie.
Baśka

Re: Dom opieki

Post autor: Baśka »

Ja uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie dla osób nie mających możliwości opieki nad osobą starszą. Większość mojej rodziny przebywa za granicą, dlatego moja babcia zamieszkała na pewien czas w domu seniora: http://dzis.eu/dom-seniora/informacje-dla-pacjenta.html. Miała do dyspozycji komfortowy pokój z wyżywieniem, opiekę medyczną oraz zabiegi fizjoterapeutyczne. Była bardzo zadowolona z pobytu.
Źrebak21

Re: Dom opieki

Post autor: Źrebak21 »

Sammy pisze: ↑31 sie 2020, 23:36 Jakie jest Wasze zdanie na temat calodziennej opieki seniora? Nam bardzo to odpowiada, uważam, ze to super rozwiązanie dla rodzin, które nie chcą oddawać osoby starszej na stałe do domu opieki. My babcię zawozimy do ośrodka rano a popołudniu odbieramy, przebywa tam po prostu w naszych godzinach pracy. To idealne rozwiązanie. Wybraliśmy Dom Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ bo spodobały nam się ich warunki, terapia zajęciowa i miłe opiekunki.
Myślę, że osoba starsza może w takim miejscu jak http://domseniora24.pl/ otrzymać dobrą opieke i poznać nowych przyjaciół. To dobra opcja szczegolnie dla osób samotnych. Takie osoby w takich miejscach mogą miło spędzać czas.
jagódka2

Re: Dom opieki

Post autor: jagódka2 »

Warto też zainteresować się ewentualnymi promocjami na leki dla seniorów. W dozie jest teraz dla nich super promocja. Od godziny 8 do 12 dostaną na leki aż 20% rabatu. Senior chce oszczędzić każdy grosz i to jest oczywiste bo emerytury są dość niskie, dlatego tak ważne są oszczędności.
Awatar użytkownika
mart22
Posty: 251
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:21

Re: Dom opieki

Post autor: mart22 »

Warto inwestować przede wszystkim w zdrowie osób starszych. Bardzo istotną kwestią jest tu pomyślenie o ich potrzebach i oczekiwaniach zarazem. Warto zatem poświęcić uwagę na kwestie praktyki. Zajrzyj zatem na http://geers.pl/ gdzie uzyskasz wsparcie pod względem kwestii słuchu. Bardzo porządne i konkretne miejsce.
Awatar użytkownika
dekorator
Posty: 191
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:39

Re: Dom opieki

Post autor: dekorator »

Według mnie to przede wszystkim powinniśmy skupić się nad takimi domami opieki które działają całodobową i są naprawdę godne polecenia. W takiej sytuacji ja rekomenduję każdemu doskonały dom opieki w Warszawie https://domseniora24.pl/ gdzie nasi bliscy na pewno zostaną otoczeni właściwą opieką.
ODPOWIEDZ