Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Elżunia

Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: Elżunia »

Cześć, zauważyłam ostatnio że mój brat coraz częściej pije alkohol (mieszkamy w bliźniaku). Wiem że kilka lat temu pojawił się ten problem ale gdy urodził mu się syn skończył z piciem. Nie chcę by niszczył w ten sposób rodzinę. Znalazłam ośrodek Nefo, który jest najlepiej oceniany. Spróbuję namówić brata na terapię gdy jeszcze nie jest za późno.
Dańta

Re: Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: Dańta »

Oczywiście, warto namówić bliską osobę na terapię, bo pomoc specjalisty w tym przypadku jest naprawdę nieoceniona. Ze swojej strony mogę polecić naprawdę dobry ośrodek terapeutyczny z Krakowa, chodzi o https://www.alkoholizm.org.pl Terapie Tu i Teraz, znają się na swojej pracy.
kaśka

Re: Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: kaśka »

warto zapisac się na leczenie alkoholizmu https://medox.org.pl/leczenie-choroby-alkoholowej/ jak macie taki problem.. to może warto skorzystać z pomocy psychiatry, który podejmie odpowiednie kroki, które pomogą w walce z uzależnieniem? Polecam zajrzeć gdyż klinika ta cieszy się świetnymi opiniami i co ważne ma doświadczenie i wiedzę z zakresie najróżniejszych zaburzeń i uzależnień. Myślę, że odpowiednie kroki pomogą w przezwyciężeniu problemu.
miętki

Re: Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: miętki »

Spróbuj porozmawiać z bratem i przekonaj go, że może na Ciebie liczyć. Wsparcie podczas leczenia jest niezwykle istotne. Szkoda, aby niszczył sobie życie przez uzależnienie. Możesz zaproponować mu też np. zaszycie alkoholowe w Bytomiu. Esperal jest bardzo skutecznym sposobem na walkę z nałogiem alkoholowym. Dzięki niemu wiele osób na dobre zakończyło walkę z uzależnieniem i sprawiło, że nie sięgają już więcej po używkę.
Awatar użytkownika
Parebol
Posty: 52
Rejestracja: 15 sty 2019, 10:50

Re: Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: Parebol »

Nic nie poradzisz gdy osoba bliska pije. Jedyną rzeczą, którą można w tej sytuacji zrobić to wspierać z całych sił i próbować nakłonić do leczenia. Z tego co słyszałam to bardzo dobre warunki oferuje Ośrodek Terapii Mental Relax House. Może spróbuj się z nimi skontaktować. Z pewnością coś doradzą.
Żancia

Re: Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: Żancia »

A no muszę się z tym zgodzić, że alkoholizm to bardzo okropne uzależnienie które nie tylko niszczy samego alkoholika lecz także osoby mu najbliższe. Dlatego też zastanawiam się nad tym czy by nie przekonać taty do pobytu w jakimś dobrym ośrodku. I tak udało mi się dowiedzieć, że Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit to prywatny ośrodek w którym to tata uzyska specjalistyczną pomoc i to tak długo jak długo będzie tego potrzebował.
Maciuś

Re: Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: Maciuś »

Warto być świadomym tego, że po długim okresie picia, w organizmie powstaje wiele szkodliwych toksyn. Czytałam na https://odtruwanielodz.com/odtrucie-alk ... w-leczyca/ o odtruciu alkoholowym dla osób które nałogowo spożywają napoje wyskokowe. Myślę, że jest to opcja warta rozważenia w przypadku Twojego brata. Terapia trwa około godziny. W tym czasie jest przeprowadzany wywiad, a także robione są badania oraz podaje się kroplówkę z glukozą oraz solą fizjologiczną.
Dżesika

Re: Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: Dżesika »

Na szczęście dzisiaj jesteście w stanie skorzystać ze wsparcia jak najlepszych ekspertów, którzy będą w stawnie wspomóc Was w leczeniu. Najlepiej byłoby zajrzeć do https://psychomedic.online/ i dowiedzieć się, w jaki sposób już teraz moglibyście sięgnąć po odpowiednią opiekę psychologiczną.

lista disco polo 2015 nowosci
kińia1

Re: Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: kińia1 »

Ja korzystam z pomocy psychologa i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona. Jest to poradnia psychologiczna, psychiatryczna Wrocław Empatio: https://psycholog-ms.pl/ . Serdecznie polecam tę placówkę - moim zdaniem to bardzo dobry wybór. Można umówić się także na poradę online.
Więczak

Re: Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: Więczak »

Elżunia pisze: ↑24 sty 2021, 18:24 Cześć, zauważyłam ostatnio że mój brat coraz częściej pije alkohol (mieszkamy w bliźniaku). Wiem że kilka lat temu pojawił się ten problem ale gdy urodził mu się syn skończył z piciem. Nie chcę by niszczył w ten sposób rodzinę. Znalazłam ośrodek Nefo, który jest najlepiej oceniany. Spróbuję namówić brata na terapię gdy jeszcze nie jest za późno.
Przeczytajcie sobie wpis na blogu Medyczny Detox jak wygrać z nałogiem alkoholowym, wiele cennych porad.
biankaa

Re: Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: biankaa »

Nie ma nic gorszego niż uzależniania... Potrafią zniszczyć rodzinę. Mój mąż pije od kilku lat. Zaczęło się niewinnie aż w końcu zaczął pić od rana. Teraz jest na odwyku w tym ośrodku leczenia uzależnień https://detoxmed.pl/ Sam postanowił się leczyć gdy zrozumiał, że za moment nas straci.
Blanka12

Re: Alkoholizm - choroba jak z nią walczyć

Post autor: Blanka12 »

Zdecydowanie najlepiej będzie jeśli Twój brat jak najszybciej rozpocznie leczenie. Niestety często się zdarza, że osoby którym udało raz pokonać się nałóg, po jakimś czasie znów wracają do picia. Może tym razem warto spróbować innej metody leczenia. Np. zaszycie alkoholowe. Z tego co czytałam na https://esperalkrakow.com/esperal-chrza ... rg-bochnia, Esperal wykazuje dużą efektywność. Esperal nie kojarzy się dobrze, jednak ze względu na swoje właściwości jest często stosowany jako wspomaganie leczenia alkoholizmu.
ODPOWIEDZ