jak zadbać o przyszłość

Awatar użytkownika
LadyD
Posty: 267
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:51

jak zadbać o przyszłość

Post autor: LadyD »

W jakiś sposób zadbaliście o swoją przyszłość? W jaki sposób inwestujecie i oszczedzacie ? Mnie interesuje bezpieczne inwestowanie i oszczędzanie częstochowa . W końcu w ten sposób moge zapewnić sobie bezpieczną przyszłość
Awatar użytkownika
Granate
Posty: 50
Rejestracja: 24 cze 2019, 12:17

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: Granate »

Bardzo wazne jest to by inwestować z głową. Nie każdy na początku to potrafi dlatego warto też iść na takie warsztaty https://wiwn.pl/ z inwestowania w nieruchomości. Taka wiedza na pewno nam sie przyda.
Awatar użytkownika
polaa
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:42

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: polaa »

Myślę że trzeba zacząć odkładać jakąś kasę, wtedy nie trzeba by się tak bać tej przyszłości. Jeśli nie mamy pomysłu jak zacząć to można z ppk https://www.mojeppk.pl/ odkładać, w końcu po to ten program powstał
Awatar użytkownika
domowo
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2019, 15:01

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: domowo »

Jeśli chcesz zainwestować w nieruchomości, aby w przyszłości mieć pasywny dochód, warto poradzić się osoby, która te branżę zna. Wpakowanie wielkiej kasy w coś co nie ma sensu, a przez brak wiedzy łatwo się w coś takiego wpakować, przyniesie odwrotny skutek. Administrowanie nieruchomością Warszawa przez firmę Status, to dobra firma znająca się na rzeczy. Warto skorzystać z jej doradztwa. Kiedyś tak zrobiłem i teraz nie żałuję tego posunięcia. http://status.pl/ ;)
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 108
Rejestracja: 17 lip 2019, 10:14

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: pieknyolek »

Moim zdaniem warto zainwestować w jakieś mieszkanie w dużym mieście. Co powiesz na https://cordiapolska.pl/warszawa/ ?

Moim zdaniem to najlepszy pomysł. Mają tam bardzo dużo mieszkań w dobrych dzielnicach takich jak:
https://cordiapolska.pl/warszawa/nowe-mieszkania-bemowo/
https://cordiapolska.pl/warszawa/nowe-mieszkania-praga-poludnie/
Awatar użytkownika
Kalanss
Posty: 36
Rejestracja: 15 kwie 2019, 4:43

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: Kalanss »

Poprzez oszczędzanie na tą przyszłość i nie mam tutaj tylko na myśli inwestycji w fundusze, odkładanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym. Oszczędzać możemy na wielu rzeczach takich jak np. jedzenie, rachunki, ubrania, kosmetyki. Nie wiecie jak można to robić i jak skutecznie oszczędzać, żeby odłożyć duże sumy pieniędzy bez traceniu na jakości życia? Odsyłam Was tutaj http://oszczedzpieniadze.pl/
Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 290
Rejestracja: 19 mar 2019, 19:24

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: Sammy »

Oszczedzac można dzięki inwestowaniu. Jednak warto rozwaznie wybierać formy inwestycji, aby faktycznie na tym zyskac. Ja mogę polecić Piotra Bralczyka http://zarabiajmy.pl/ w tej kwestii , gdyż jest to doswiadczony doradca finansowy ktory nie od dziś związany jest z rynkiem finansowym - zna go od podstaw, takze z nim inwestycje faktycznie przynoszą pewny sukces
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2019, 11:48

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: kasiunia »

Coraz więcej ludzi zaczyna myśleć o swojej przyszłości finansowej.Jest wiele form oszczędzania, ważne by robić to z głową i regularnie.Ja postanowiłam ,że część oszczędności ulokuję w funduszach inwestycyjnych, dlatego aktualne notowania funduszy są tak dla mnie istotne.Powiem szczerze ,że dość często tam zaglądam i sprawdzam notowania.
Awatar użytkownika
dobrewiadomosci
Posty: 40
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:37

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: dobrewiadomosci »

Jeśli chodzi o inwestycje po polecam wszystkim kryptowaluty http://btcpotrfel.pl/ to swojego rodzaju encyklopedia wiedzy o kryptowalutach. Można porównywać tam naprawdę wiele parametrów z nim związanych. Strona cały czas się zmienia , informacje są aktualizowane - kryptowaluty to bardzo dynamiczna dziedzina finansowa.
Awatar użytkownika
alutka90
Posty: 565
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:23

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: alutka90 »

Najlepszym sposobem może okazać się zainwestowanie pieniędzy w nieruchomości. O tym jak zacząć i o różnych sposobach inwestycji w nieruchomości jak system condo, możecie przeczytać na https://inwestujwnieruchomosci.pl/syste ... ym-polega/. Metod i systemów inwestycji jest dużo więcej i wiele z nich możecie znaleźć na tej właśnie stronie.
Awatar użytkownika
koral
Posty: 346
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:36

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: koral »

Trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w wiedzę, żeby w konkretnej sytuacji wiedzieć co zrobić. Tutaj https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/1530/ jest namiar na ciekawy artykuł dotyczący emerytury po mężu. Takie informacje są niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób można naprawdę wiele zyskać. Na tej stronie jest też wiele innych ciekawych artykułów, a w nich praktycznych porad.
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 438
Rejestracja: 09 lip 2019, 8:11

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: Kaja »

Obecnie wiele osób mówi o oszczędzaniu i inwestowaniu, ale trzeba pamiętać, że to zawsze jest jakieś ryzyko. Popularne były jakiś czas temu polisolokaty z ubezpieczeniem, czyli zarabianie i ochrona w jednym, zobacz tutaj, czym się charakteryzowały i jakie były różnice między polisokatami a innymi formami zabezpieczeń. Niestety ludzie dość szybko zorientowali się, że nie jest to najlepsza forma inwestycji.
Awatar użytkownika
Pitek7
Posty: 8
Rejestracja: 29 kwie 2019, 12:45

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: Pitek7 »

Musisz odkładać tyle ile się tylko da. Z emerytury nie będziesz żył godnie... Ciekawym rozwiązaniem dla samotnych osób po 65 roku życia jest https://www.familiasa.pl/odwrocona-hipoteka.
Awatar użytkownika
tomek2
Posty: 94
Rejestracja: 29 kwie 2019, 22:19

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: tomek2 »

Są różne fundusze inwestycyjne. Możesz również w sieci sprawdzić wyceny funduszy https://viennalife.pl/strefa-inwestowan ... a-funduszy Ale pamiętaj, że fundusze mają różny stopień ryzyka w zależności od tego w co inwestują.
Awatar użytkownika
emilkowaa
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:21

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: emilkowaa »

Najlepiej to chyba będzie jeśli zabezpieczymy się w jakiś sposób oszczędnościami. W końcu jeśli one będą to nasza przyszłość też będzie dla nas po prostu lepsza. Poczytaj sobie o pracowniczych planach kapitałowych https://www.mojeppk.pl/ bo to brzmi całkiem sensownie.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2019, 11:48

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: kasiunia »

Jak zadbać o przyszłość - najlepiej oszczędzając ale i tutaj można popełnić błędy.Większości ludzi oszczędzanie kojarzy się z lokatami bankowymi; nic bardziej mylnego.Lokaty są oprocentowanie zdecydowanie poniżej poziomu inflacji więc po prostu nasze oszczędności się kurczą. Jeśli oszczędzanie na przyszłość ma dla ciebie znaczenie zainteresuj się funduszami inwestycyjnymi, tam też są bezpieczne instrumenty z których wyciągniesz jednak więcej niż poziom inflacji.
Awatar użytkownika
lidia
Posty: 109
Rejestracja: 06 sie 2020, 18:34

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: lidia »

Warto także zadbać nie tylko o naszą własną przyszłość, ale o przyszłość planety i chociaż brzmi to górnolotnie, to mam na myśli małe rzeczy, jak na przykład zbieranie deszczówki. Niestety w Polsce rzadko kto to robi, a na przykład w Hiszpanii praktycznie każdy. Lepiej mieć wodę w zapasie, zwłaszcza, że teraz są susze. My pojemniki na deszczówkę kupiliśmy z firmy ANIBUD z Piaseczna https://www.szambawodoszczelne.radom.pl ... deszczowke. Oni mają bardzo dobrej jakości produkty, w świetnych cenach, polecam ich bardzo serdecznie.
Awatar użytkownika
sansa
Posty: 33
Rejestracja: 25 maja 2020, 10:34

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: sansa »

Warto zadbać o swoją przyszłość i odłożyć kilka groszy na starość. W tym celu świetnie sprawdzą się Pracownicze Plany Kapitałowe. Jeśli chodzi o wdrożenie i prowadzenie ppk w firmie, to grupa Vattax oferuje całościowe doradztwo prawne oraz wsparcie merytoryczne. Więcej informacjo można znaleźc pod tym adresem https://www.vattax.pl/wdrozenie-i-prowadzenie-ppk/.
Ziiććka1

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: Ziiććka1 »

jeśli wasz zbiornik gazowy jest nieszczelny, mi się tak przytrafiło
na szczęście skontaktowałam się z firmą https://www.komnino.com.pl/pl/
I teraz wszystko jest dobrze :D :D
Bardzo solidna firma podłączyli nowy zbiornik
i jestem bezpieczna, nie muszę martwić się
nieszczelnością. :)
koścista

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: koścista »

Ja poza tymi wszystkim innymi sprawami myślę też o tej przyszłości na emeryturze, czytam też o programie PPK na tej https://www.mojeppk.pl/ stronie i myślę że jest godny uwagi
Lućka

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: Lućka »

Dbacie o przyszłość, a jeśli tak to w jaki sposób.Generalnie uważam ,że dbałość o przyszłość musi sprowadzać się do jednego stwierdzenia - oszczędzanie.Same już sposoby oszczędzania to kwestia wyboru.Słyszeliście o ppk ?, w ogóle co to jest ppk ? W skrócie to Pracownicze Palny Kapitałowe.Program ten ma dawać pracownikom możliwość dobrowolnego oszczędzania na dodatkową emeryturę i jest obowiązkowy dla pracodawców. .To tak w skrócie.
makolągwa

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: makolągwa »

Macie rację z tym PPK, też pozostałam w programie jak poczytałam sobie co sądzą o tym użytkownicy wykopu https://www.wykop.pl/wpis/54377527/czes ... m-podsumo/ , okazało się że jednak już w pierwszym roku uczestnicy sporo zarobili
Marek017

Re: jak zadbać o przyszłość

Post autor: Marek017 »

Jeżeli zastanawiacie się nad skuteczną inwestycją na przyszłość, to myślę że najlepszym wyborem będzie inwestycja w metale szlachetne w https://www.mennicaskarbowa.pl/, taka oferta jest naprawdę zachwycająca, wybór duży, a dodatkowo ceny są bardzo przyjemne.
ODPOWIEDZ