Jaki materac dla dziecka?

Zbieramy pomysły i informacje odnośnie sklepów z meblami dziecięcymi, a także opinie o producentach. To dobre miejsce, by wymienić się meblami lub innymi rzeczami, z których Wasze dzieci już wyrosły.
Awatar użytkownika
Samantra_93
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2020, 20:28

Jaki materac dla dziecka?

Post autor: Samantra_93 »

Cześć, jaki waszym zdaniem byłby najlepszy materac dla dziecka. Wiem, że są ich różne rodzaje, ale nigdy się nad tym tak naprawdę nie zastanawiałam, więc liczę na wasze rady :)
Awatar użytkownika
Ingryda
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2019, 12:53

Re: Jaki materac dla dziecka?

Post autor: Ingryda »

Dla dzieci świetnie sprawdzają się materace piankowe, bo są elastyczne i dobrze się dopasowują do wielu łóżek. Takie materace dostaniesz u alvare.pl. Bardzo polecam tę firmę, mają świetne ceny i spory wybór nie tylko materacy, ale i akcesoriów takich jak kołdry czy poduszki :)
Awatar użytkownika
JMiller79
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2020, 10:15

Re: Jaki materac dla dziecka?

Post autor: JMiller79 »

Materac nie może być ani zbyt miękki, ani twardy, lecz powinien elastycznie dopasować się do kształtu ciała i pozycji przyjmowanej przez dziecko. Dziecku wystarczy prosty model materaca, dlatego nie ma sensu i potrzeby, by wydawać grubą kasę. Należy jednak przyjrzeć się bliżej materiałom z których wykonany jest nie tylko materac, ale też pokrowiec. W dzisiejszych czasach wiele dzieci ma problemy związane z alergią i dlatego jest to takie istotne. A, no i jeszcze jedno - wiem, że to tańsza opcja i całkiem wygodna, ale nie kładźmy dzieci na materac po starszym rodzeństwie. Taki materac, po starszym bracie czy siostrze, choć na pierwszy rzut oka wyglądający na stan idealny - może być niewygodny, zdeformowany i posiadać wgniecenia, mogące być przyczyną wad postawy.

pozdrawiam, Jagna
wentylacja poznań
Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 290
Rejestracja: 19 mar 2019, 19:24

Re: Jaki materac dla dziecka?

Post autor: Sammy »

Warto pomyslec o porzadnym materacu dla dziecka - tylko takim troche wiekszym no bo dziecko caly czas rosnie wiec nie moze byc dla niego za male. Lepiej zajrzyjcie tutaj https://sypialniaplus.pl/ bo znajdziecie tam wszelkiego rodzaju materace ; od lateksowych po ortopedyczne. Kazdy z nich ma jakies specjalne wlasciwosci tak wiec bez problemu znajdziecie cos odpowiedniego dla swojej pociechy
Awatar użytkownika
monka
Posty: 567
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:51

Re: Jaki materac dla dziecka?

Post autor: monka »

Materacyk do łóżeczka kupisz na stronie materacyk.pl w bardzo korzystnych cenach. Mają one różne właściwości, o których nie będę się tutaj rozpisywać, ponieważ wszystko jest super wyjaśnione na stronie. Mnie konkretnie spodobał się ten lateksowy, bo wydaje mi się, że to najlepszy wybór.
Awatar użytkownika
tomek2
Posty: 94
Rejestracja: 29 kwie 2019, 22:19

Re: Jaki materac dla dziecka?

Post autor: tomek2 »

Takie materace możesz znaleźć np. na stronie https://hilding.pl/kategoria/materace-d ... e_7_1.html Możesz również kupić inne materace, jeśłi potrzebujesz.
ODPOWIEDZ