Ścieżki w ogrodzie

Rozmawiamy tu o pomysłach na aranżację ogrodu lub balkonu. Oprócz tego dzielimy się doświadczeniami z ogrodnictwa, pielęgnacji roślin, a także informacjami o akcesoriach ogrodniczych, sprzęcie, narzędziach, jak i małej architekturze!
Awatar użytkownika
Lamora
Posty: 20
Rejestracja: 03 lip 2020, 6:00

Ścieżki w ogrodzie

Post autor: Lamora »

Przychodzę z pytaniem, w jaki sposób rozwiązaliście ścieżki między grządkami, rabatami w ogrodzie? Zastanawiam się, czy wysypanie ich żwirem będzie dobrym rozwiązaniem? Planuję zamówić żwir z przedsiębiorstwa eksploatacji kruszyw http://geofiler.pl GeoFiler, bo mają dobrą cenę.
sława32

Re: Ścieżki w ogrodzie

Post autor: sława32 »

Dróżki pomiędzy grządkami możesz jak najbardziej wysypać żwirem. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim niska cena. Alejki, np. prowadzące od furtki do drzwi albo do ogrodu a także podjazd polecam natomiast wyłożyć kostką brukową- zyskując równą i efektownie prezentującą się powierzchnię. Sama na wiosnę planuję taką inwestycję:) Bardzo spodobała mi się kostka Colorblend firmy Jadar. Fajnie komponuje się z roślinnością jak również z kruszywem, do wyboru są różne odcienie.
SećRen

Re: Ścieżki w ogrodzie

Post autor: SećRen »

Kompleksowo usługi brukarskie świadczy firma https://www.smjbruk.com.pl/. Oni również dostarczają kostkę i inne materiały, więc usługa dwa w jednym, co się przekłada sporo na komfort pracy. U mnie robili podjazd, ścieżki, w ogrodzie miejsce pod altanę. Wyszło super. Jestem bardzo zadowolony, z chęcią użytkuję
Mićko

Re: Ścieżki w ogrodzie

Post autor: Mićko »

Kompleksowo właśnie układaniem kostki brukowej zajmuje się firma https://phumabud.pl/. Polecam z nimi współpracę. Po pierwsze dobrze wiedzą, jaki materiał wybrać, aby był trwały, solidny, dobrze odporny na zabrudzenia i działanie warunków. Po drugie po prostu bardzo rzetelnie podchodzą do własnych obowiązków. Efekt jest super
Awatar użytkownika
pati
Posty: 153
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:59

Re: Ścieżki w ogrodzie

Post autor: pati »

Jak są ścieżki w ogrodzie porobione to jest dużo ładniej. W swoim ogrodzie wykorzystałam do tego kostkę łupaną od jońca. W różnych kolorach do wyboru, ja do tego dwa wykorzystałam. Oprócz alejek mam też obejście wokół domu z tej kostki. Efekt końcowy cieszy oko.
Błażeej

Re: Ścieżki w ogrodzie

Post autor: Błażeej »

My się jednak zdecydowaliśmy na płyty chodnikowe. Projektant z Lauda Ogrody http://laudaogrody.pl/ tak nam doradził. Z perspektywy czasu przyznaję mu rację. Taka ścieżka prezentuje się o wiele lepiej niż kamyczki i palisada. Taką wizję miałem na samym początku. Lepiej zaufać w tej kwestii profesjonalistom.
ODPOWIEDZ