Kleszcze - potrzebny fachowiec

Rozmawiamy tu o pomysłach na aranżację ogrodu lub balkonu. Oprócz tego dzielimy się doświadczeniami z ogrodnictwa, pielęgnacji roślin, a także informacjami o akcesoriach ogrodniczych, sprzęcie, narzędziach, jak i małej architekturze!
Awatar użytkownika
Subisława73
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2020, 15:44

Kleszcze - potrzebny fachowiec

Post autor: Subisława73 »

Cześć wszystkim. Możecie polecić mi jakiegoś fachowca, który pozbędzie się kleszczy z mojego ogrodu? Z Warszawy lub okolic. Próbowałam z różnymi specyfikami, ale nic nie działa.
Awatar użytkownika
Ariadna1964
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2020, 3:03

Re: Kleszcze - potrzebny fachowiec

Post autor: Ariadna1964 »

Moim zdaniem z kleszczami najlepiej radzą sobie fachowcy z bijkomara.pl. Mnie bardzo pomogli. Co ciekawe, stosują atestowane preparaty, które są bezpieczne dla ludzi, a nawet zwierząt. Fachowa i niedroga usługa :)
Łukasz777

Re: Kleszcze - potrzebny fachowiec

Post autor: Łukasz777 »

Na stałe chcesz pozbyć się kleszczy ? - życzę powodzenia.Myślę ,że nie jest to możliwe.Nawet jak zrobisz skuteczny oprysk, to po jakimś czasie kleszcze pojawią się z powrotem. Tak w ogóle to temat za kilka tygodni będzie nas dość mocno interesował.Zaczną sie miesiące wiosenne i niebezpieczeństwo kontaktu z kleszczem znowu się pojawi. Kleszcze przenoszą wiele chorób, nie tylko boreliozę - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 - zresztą poczytajcie sobie sami. Warto też się dowiedzieć jak się zabezpieczyć przed niepożądanym kontaktem z tym pajęczakiem.

dla starających się
ODPOWIEDZ