Jak wybrać środki ochrony roślin

Rozmawiamy tu o pomysłach na aranżację ogrodu lub balkonu. Oprócz tego dzielimy się doświadczeniami z ogrodnictwa, pielęgnacji roślin, a także informacjami o akcesoriach ogrodniczych, sprzęcie, narzędziach, jak i małej architekturze!
margiel
Posty: 84
Rejestracja: 17 gru 2018, 8:43

Jak wybrać środki ochrony roślin

Post autor: margiel »

Czy ktos moze uprawia ogród? Jakiego typu środki ochrony roślin byście mogli polecić?

Jak wybrać dobrą firmę?
Awatar użytkownika
star
Posty: 95
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:41

Re: Jak wybrać środki ochrony roślin

Post autor: star »

Aby odpowiednio dobrać środki ochrony roślin, trzeba zastanowić się nad tym jakie zagrożenia są dla Ciebie groźne oraz od czego chcesz chronić uprawę. Większość środków jest wyspecjalizowanych przeciwko określonym zagrożeniom. . Przeciwko chwastom i inwazyjnym gatunkom roślin stosuje się herbicydy – są to najczęsciej stosowane srodki ochrony roslin (równiez na plantacjach ekologicznych). Przeciwko chorobom wywoływanym przez grzyby, a jest to bardzo wiele chorob stosuje się fungicydy

Polecam w tym celu kontakt z nimi: https://nufarm.com/pl/ . Firma powinna przeprowadzić analizę Twojej uprawy oraz dobrać odpowiednie środki.
Awatar użytkownika
Tapiekna
Posty: 66
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:37

Re: Jak wybrać środki ochrony roślin

Post autor: Tapiekna »

Na pewno dopasowane do każdej rośliny. Nie możecie używać jednej rzeczy do wszystkiego, niestety wiele różnych roślin ma swoje odpowiednie wymagania. Ja zabieram się teraz za mój mały sad w domu. Znalazłam tak na stronie https://sieci-siatki.pl/siatki-ochronne/ specjalistyczne siatki ochronne. U tego producenta można znaleźć siatki do domu, do ogrodu, w tym właśnie i siatki na drzewa, winorośl, chroniące rośliny przed ptakami, które chcą dobrać się do dojrzałych owoców.
Stanisław

Re: Jak wybrać środki ochrony roślin

Post autor: Stanisław »

Miałem obok domu mały sad. Niestety zauważyłem że na drzewach zrobiły się bordowe plamki. Zacząłem się pytać znajomych sadowników co to może być i jak to usunąć. Polecili mi produkty na fytoftorozę https://www.protect-garden.pl/fytoftoroza-8314 . Bardzo dobry preparat szybko działający.
ODPOWIEDZ