Zaoczne studia

Awatar użytkownika
LadyD
Posty: 267
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:51

Zaoczne studia

Post autor: LadyD »

Zaoczne studia nie są wcale gorsze, ne wiem skąd to mylne przeświadczenie... sama studiuję jak koleżanka powyżej a konkretnie zarządzanie: http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyj ... 320,54,259
a jest to kierunek łączący wiedzę ekonomiczną (finanse, marketing, prawo gospodarcze) z wiedzą psychologiczną. Studia dotyczą prawidłowości oraz problemów związanych z funkcjonowaniem organizacji i instytucji publicznych
Awatar użytkownika
Klara27
Posty: 112
Rejestracja: 14 wrz 2019, 22:48

Re: Zaoczne studia

Post autor: Klara27 »

Może kiedyś rzeczywiście było takie przeświadczenie. Teraz już mało kto myśli w ten sposób. Program i kwalifikacje są takie same jak na studiach dziennych. Moja siostra jest na takich studiach na https://wwszip.pl/ i wymaga to od niej ogromnej samodyscypliny, ponieważ w tygodniu pracuje a w weekendy się uczy. Obecnie uczelnie wychodzą na przeciw studentom i pozwalają studiować online. Mim zdaniem to rewelacyjna opcja dla młodych.
Awatar użytkownika
melodia67
Posty: 82
Rejestracja: 13 sie 2019, 19:01

Re: Zaoczne studia

Post autor: melodia67 »

Decyzja o tym czy iść na studia to poważna sprawa i każdy powinien ją podjąć osobiście. Myślę, że mniej zobowiązujące są kursy i szkolenia a jest ich obecnie naprawdę wiele. Co ciekawe takie szkolenia mogą nam pomóc odkryć swoje hobby ale też poszerzyć kwalifikacje zawodowe. Myślę, że warto zdobywać wiedzę w taki sposób. Na przykład ciekawy kurs obróbki zdjęć można znaleźć tu: https://domin-krakow.pl/kurs-digital-pa ... photoshop/. Można się tam sporo dowiedziec na temat photoshopa.
Awatar użytkownika
Paulia90
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2020, 12:14

Re: Zaoczne studia

Post autor: Paulia90 »

Dokładnie, moim zdaniem tryb studiów nie ma większego znaczenia. Dużo istotniejszy jest wybór konkretnej specjalności, która nie tylko zagwarantuje doskonałe perspektywy zawodowe, ale też pozwoli na rozwijanie naszych zainteresowań. Mając to na względzie zdecydowałem się studiować Prawo https://www.prawowroclaw.edu.pl/ gdyż marzy mi się praca doradcy prawnego w organizacjach pozarządowych albo prawnika w międzynarodowych korporacjach. Przyznacie sami, że możliwości są naprawdę przeogromne :)
Awatar użytkownika
zofialipska
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2019, 15:55

Re: Zaoczne studia

Post autor: zofialipska »

Ciekawe i przyszłościowe kierunki studiów ma uczelnia WSEI w Krakowie https://wsei.edu.pl/. Warto sprawdzić ich ofertę szukając fajnego kierunku dla siebie
Awatar użytkownika
Sylweczka
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2020, 10:22

Re: Zaoczne studia

Post autor: Sylweczka »

Ja też wybrałam studia niestacjonarne, ponieważ chcę pogodzić życie prywatne i zawodowe z nauką :) Mega zainteresowało mnie stypendium naukowe na studiach - znalazłam info tutaj https://www.wszib.edu.pl/o-uczelni/stypendia/stypendia-za-wyniki-w-nauce/ :) przyznawane jest na okres semestru :)
Awatar użytkownika
Sylweczka
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2020, 10:22

Re: Zaoczne studia

Post autor: Sylweczka »

Ja wybieram się na studia zaoczne z uwagi na pogodzenie nauki z życiem zawodowym :) nie chce rezygnować z mojej posady bo każde pieniądze się przydadzą :) Ruszają studia rekrutacja Kraków - chyba to czas, aby wybrać kierunek :)
Awatar użytkownika
Klara27
Posty: 112
Rejestracja: 14 wrz 2019, 22:48

Re: Zaoczne studia

Post autor: Klara27 »

Studiowanie zaoczne jest dobrym rozwiązaniem dla osób, chcących szybciej zacząć swoją karierę zawodową. Na pewno taki wybór wymaga dużego samozaparcia. Mimo sporo ludzi uczy się takim trybem. Mój kierunek to studia fotografia w mediach warszawa zaoczne na uczelni https://wwsh.edu.pl/specjalnosci/fotografia-w-mediach/. Czasami ciężko jest wszystko pogodzić, ale daję radę.
Awatar użytkownika
Wincenty814
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:14

Re: Zaoczne studia

Post autor: Wincenty814 »

Nieważne czy studia są zaoczne czy stacjonarne, na każdych dostaje się legitymację, która uprawnia nas do zniżek. Dość dużo kontrowersji było pod koniec marca, gdy nie wiadomo było co zrobić z niepodbitą legitymacją. Okazało się, że na szczęście wydłużą ważność tych legitymacji. Dowiedziałem się o tym z https://englishlink.pl/legitymacje-stud ... o-31-maja/. Świetne wiadomości :)
Awatar użytkownika
jar
Posty: 45
Rejestracja: 08 wrz 2020, 16:09

Re: Zaoczne studia

Post autor: jar »

Moja siostra też myślała o zaocznych studiach, w zasadzie to nie była na nic zdecydowana, dlatego udała się do eksperta, który pomógł jej podjąć decyzję. Była u doradcy edukacyjnego w TalentMap w Warszawie http://talentmap.pl/oferta/, gdzie na konsultacjach sporządziła mapę swoich możliwości i okazało się co tak naprawdę powinna robić w życiu. Te konsultacje pomogły jej określić swoją ścieżkę kariery, bardzo ich polecam.
Zośka

Re: Zaoczne studia

Post autor: Zośka »

Rok temu wybrałam studia dziennikarstwo warszawa zaoczne na WWSB https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/dziennikarstwo/ i nadal uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Mogę pracować oraz uczyć się jednocześnie. Kiedy moi znajomi będą zaczynać pracę, ja już będę mieć duże doświadczenie zawodowe.
Awatar użytkownika
bullet_a12
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2020, 13:47

Re: Zaoczne studia

Post autor: bullet_a12 »

Wiesz co, kierunki studiów zaocznych warszawa są bardzo zróżnicowane, więc moim zdaniem na bank znajdziesz coś dla siebie. I ja uważam, że studia zaoczne w niczym nie odstają od studiów dziennych
ODPOWIEDZ