Strzelisty dach.

Awatar użytkownika
rucinski
Posty: 47
Rejestracja: 13 sty 2020, 7:50

Strzelisty dach.

Post autor: rucinski »

Witam, jestem w trakcie planowania budynku gospodarczego i zdecydowanie chciałbym strzelisty dach, ale żona się upiera przy zwykłym. Jak mogę to pogodzić? Jest może na to jakiś sposób? Bo już prawdę mówiąc mam dość jej ciągłego narzekania i wymyślania mi.
Awatar użytkownika
anianita
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:22

Re: Strzelisty dach.

Post autor: anianita »

Ja mieszkam w domu swoich teściów, więc z jego budową nie miałam nic wspólnego. Jednak z biegiem lat niektóre rzeczy zaczęły wymagać naprawy inne wymiany. Całkiem niedawno zauważyliśmy nieszczelność dachu. Trzeba było szybko zareagować i to naprawić. Zaczęłam szukać w sieci jakiegoś rozwiązania i tutaj znalazłam najlepsze https://kedziorahydroizolacje.pl/uszczelnianie-dachu/ . Takie uszczelnienie dachu sprawi, że będzie on odpowiednio zakonserwowany.
Awatar użytkownika
Didi34
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2019, 20:50

Re: Strzelisty dach.

Post autor: Didi34 »

Najlepiej moim zdaniem byłoby po prostu pooglądać przykładowe projekty domów i z tego wybrać taki, który będzie się najbardziej podobał, bez względu na konstrukcję dachu. Akurat MGProjekt posiada promocję walentynkową, w ramach której można zakupić projekty 20% taniej - https://www.mgprojekt.com.pl/aktualnosc ... entynkowa/ , co się bardzo opłaca. A na stronce są przykładowe projekty domów, z których na pewno wybierzecie taki, w którym będziecie się czuli jak najbardziej komfortowo.
Awatar użytkownika
SebastianMM
Posty: 151
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:10

Re: Strzelisty dach.

Post autor: SebastianMM »

Trudny wybór, jeśli o mnie chodzi to radziłbym Wam zwrócić uwagę na wybór dobrej jakości blachodachówki panelowej od Braas, a dokładnie modele: Decra i Quadro, które dostępne są z posypką ceramiczną zespoloną w żywicach akrylowych, bądź lakierowane proszkowo. Natomiast odnośnie hydroizolacji zwróćcie na systemy pap przygotowane przez Icopal zapewniające najwyższą trwałość i bardzo dobre warunki gwarnacyjne.
Awatar użytkownika
brukselka
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 15:00

Re: Strzelisty dach.

Post autor: brukselka »

Może sam jej nie przekonuj, ale napisz do mg dachy https://mgdachy.pl/producent-wiazarow-dachowych/ , bo oni są producentem wiązarów dachowych. Na pewno Ci doradzą i przekażą tak informacje, że Twoja żona na pewno zmieni zdanie. U nas było podobnie, chociaż aż tak się nie upieraliśmy.
Awatar użytkownika
archie
Posty: 73
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:42

Re: Strzelisty dach.

Post autor: archie »

Sprawdziłem opinie o wspomnianej tu firmie mg dachy i wiecie co? Ja też z nimi zaryzykuję. Skoro tyle osób ich poleca, to dlaczego by tego nie zrobić? A będę potrzebował dwóch porządnych konstrukcji.
Awatar użytkownika
Jaross
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2019, 8:55

Re: Strzelisty dach.

Post autor: Jaross »

Myślę, że świetną opcją będzie wybór w twoim przypadku dobrej jakości dachówki ceramicznej która pozytywnie zaskoczy Cię estetyką, odpowiednimi zabezpieczeniami i do tego intensywnością koloru która nie spada pomimo mijających lat.
ODPOWIEDZ