Dom w stylu Bekhuis and KleinJan / Huf Haus

Awatar użytkownika
rybaaaaa
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2020, 17:53

Dom w stylu Bekhuis and KleinJan / Huf Haus

Post autor: rybaaaaa »

Witam, prowadzę firmę w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji sanitarnych jednakże aktualnie chciałbym zapytać o realizację prywatnego domu jednorodzinnego, która już bardzo długo dojrzewa w umyśle moim i żony, i jest już raczej mocno zdefiniowana.
Otóż posiadamy działkę 23,5x46,5m, wjazd od północy, otoczenie - malownicza okolica domów jednorodzinnych.
Marzy nam się dom z 2 st. garażem posiadający ok. 185 m2 pow. użytkowej, kalenicę usytuowaną prostopadle do drogi (na północ), oraz cechy wiodące takie jak:
- stonowana nowoczesność,
- naturalność, organiczność,
- przejrzystość i przestrzenność,
- praktyczna funkcjonalność,
- kolorystyka – stonowane barwy, szczególne połączenie bieli, antracytu, brązów i szarości, skąpanych w fakturach i odcieniach drewna i naturalnych kamienia i ceramiki
- proste kształty lecz wyszukane faktury, brak lub ograniczenie sztucznych elementów dekoracyjnych,
- wokół kontrastująca do elewacji zieleń traw i krzewów zimozielonych dom otwarty tarasem na południowy ogród z tyłu domu, nieco zamknięty w kierunku granic bocznych dla zachowania prywatności.
Jednocześnie dom ma być domem prostym, ciepłym, rodzinnym, nie-monumentalnym, nie narzucającym się (sprowadzonym do polskich realiów), wtapiającym się w zaaranżowaną przestrzeń wokół niego na działce, broń boże nie aspirującym do miana suchej, zimnej, dystyngowanej i kosztownej willi.
Upodobaliśmy sobie szczególnie kilka inspiracji, którym połączenie będzie wypadkową naszego "celu":
1. W zakresie kolorystyki, ciepła, ładu, oraz połączenia naturalnych materiałów wykorzystanych na elewacjach i we wnętrzach (antracytowa stolarka, drewno+ceramika, kamień+biała elewacja) - nowoczesna architektura holenderska jak u Bekhuis & KleinJan, np. https://bekhuis-kleinjan.nl/portfolio/wonen-65/, https://bekhuis-kleinjan.nl/portfolio/wonen-43/ (z ograniczeniem wchodzenia w nadmierną niderlandzkość i uproszczeniem konstrukcji do naszych realiów)
2. W zakresie prostoty, funkcjonalności, konstrukcji słupowej, otwartości oraz praktycznego podziału wnętrz - Styl Huf Haus, np. https://www.huf-haus.com/de-de/art-3-beispiel-5/, https://www.huf-haus.com/de-de/art-3-beispiel-3/ (z uproszczeniem kontrukcji, zmniejszeniem powierzchni i kubatury, ograniczeniem, nadmiernej otwartości wnętrz, chłodu aranżacji i zastosowania materiałów sztucznych)
3. W zakresie sprowadzenia do "normalnych" rozwiązań konstrukcyjnych oraz polskich realiów i kosztów - nasz polski projekt "Otwarty 2" z pracowni MG Projekt, (inspirowany wydaje mi się właśnie Huf Haus).
Dom miałby być wypadkową kolorystyki, ciepła oraz aranżacji elewacji zewnętrznych i wnętrz z inspiracji nr 1, ograniczonej otwartości HufHaus oraz funkcjonalności, standardów i rozkładu pomieszczeń zbliżonych do Otwartego MG Projekt, nieco rozwiniętych w projekcie indywidualnym.

I tutaj rodzi się pytania:
1. Czy wg Państwa, taka wizja WYKONALNA? Czy jest możliwe połączenie tych stylów, czy widzieliście podobne projekty, realizacje u nas? Czy w naszych polskich realiach możliwe? Czy podołają wykonawcy, czy podoła architekt?
2. Czy jest to do wykonania w kosztach standardowej budowy domu ok. 185 m2 z nieco podwyższonymi kosztami wykończenia i detalu?
3. Czy ktoś z Państwa może polecić jakąś podobną realizację/architekta/wykonawcę?

Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedzi.
Jezmirski Włodek

Re: Dom w stylu Bekhuis and KleinJan / Huf Haus

Post autor: Jezmirski Włodek »

Tynk Foveo-Tech TSS05 jest bardzo dobrym rozwiązaniem przede wszystkim pozwala na to, aby przy pomocy jednego tynku móc zrobić na fasadzie różnego rodzaju efekty dekoracyjne, np. betonu, cegły, deski, kamienia. Tynki wydajne, prosto się na nich pracuje, są dobre efekty
Wwłodek

Re: Dom w stylu Bekhuis and KleinJan / Huf Haus

Post autor: Wwłodek »

Bardzo dobrej jakości tynk Osobiście polecam kupić po prostu oszczędzamy. Ogólnie systemowe rozwiązanie jeżeli chodzi o fasadę jest najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem, bo mamy właśnie dobrze dopasowane do siebie produkty i potem 0 problemów przy montażu, nic się nie gryzie, wszystko ładnie współgra
ODPOWIEDZ