inwestycja w pompę ciepła

Awatar użytkownika
Lajla1983
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2022, 19:30

inwestycja w pompę ciepła

Post autor: Lajla1983 »

Hej wszystkim! Kto z was zdecydował się zainwestować w pompę ciepła? Wydaje mi się, że cena pompy ciepła nie jest aż tak wygórowana, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie zalety tego rozwiązania. Sporo znajomych opowiadało mi o tym, jak to bardzo opłaca się zainwestować właśnie w pompę i coraz częściej się nad tym zastanawiam. Chcecie dodać coś od siebie?
Dośka

Re: inwestycja w pompę ciepła

Post autor: Dośka »

Oczywiście jeżeli nadal ktoś się nad takimi działaniami zastanawia to ja chcę powiedzieć, że właśnie bardzo ważną sprawą jest to aby wiedzieć dokładnie na jaką w ogóle pompę ciepła się zdecydować. W każdym razie ja jestem przekonana, że pompy z firmy Kaisai na pewno będą bardzo dobrym wyborem na lata.
Gracjan

Re: inwestycja w pompę ciepła

Post autor: Gracjan »

Pompy ciepła to dobre rozwiązanie, które na dłuższą metę się opłaca. Trzeba jednak pamiętać o tym, ze początkowy koszt jest zazwyczaj konkretny. Dodatkowo wiele zależy od tego na jaki rodzaj pompy ciepła się zdecydujesz, gruntowy czy tez powietrzny. Ten pierwszy typ działa nawet przy silnych mrozach co jest dużym plusem, a ten drugi zazwyczaj do około 5-10 stopni na minusie. Choć ostatnio na polskim rynku pojawiły się też pompy ciepła CO2, gdzie czynnikiem grzejącym jest właśnie dwutlenek węgla. Dokładniejszy opis znajdziesz tutaj https://flexitpolska.pl/pompa-ciepla-econordic-2/. Warto zastanowić się też nad nimi.
ODPOWIEDZ