Woda ze studni

To bardzo praktyczny wątek, poruszamy problemy związane z budowaniem i remontami. Polecamy fachowców, sklepy, w których można zrobić zakupy budowlane, dzielimy się sprytnymi rozwiązaniami i podpowiadamy jak szybko i sprawnie wybudować dom!
Watmaś

Woda ze studni

Post autor: Watmaś »

Witam
Kochani mam własną studnie,mimo filtrów woda jest z rdzą, przez co toaleta w środku i fugi(epoksydowe,białe ) przy odpływie liniowym są rude!Cif,Cillit bang,Ace, ocet... nic nie daje rady
Znacie jakiś skuteczny sposób???Z góry dziękuję za wszystkie rady
czatyś

Re: Woda ze studni

Post autor: czatyś »

Czy to aby na pewno rdza czy za dużo żelaza i kadmu. Badalas wodę? Trzeba dobrać odpowiedni filtr zgodnie z zanieczyszczeniem. Niestety często woda że studni ma wielokrotnie przekroczone normy żelaza oraz manganu. Nawet 400sta krotnie. Jak u Ciebie?
https://www.wprost.pl/zycie/10422156/wo ... rowie.html

Jeśli woda tak wygląda, to moim zdaniem jej zbadanie jest konieczne bo chodzi tutaj o Twoje zdrowie. Nie powinno się pić wody, która jest zanieczyszczona albo sprawia takie wrażenie.
Awatar użytkownika
dekorator
Posty: 191
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:39

Re: Woda ze studni

Post autor: dekorator »

Faktycznie zazwyczaj jest tak, że woda ze studni zanim trafi od naszych kranów musi być w odpowiedni sposób uzdatniona. Jak dla mnie także bardzo ważnym jest to jakiego sprzętu używamy do obsługi naszej studni. Sam zazwyczaj zamawiałem go w sklepie https://www.dostudni.pl/ i jestem zdania, że mają tam sprzęt z najwyższej półki.
ODPOWIEDZ