Podatki

To bardzo praktyczny wątek, poruszamy problemy związane z budowaniem i remontami. Polecamy fachowców, sklepy, w których można zrobić zakupy budowlane, dzielimy się sprytnymi rozwiązaniami i podpowiadamy jak szybko i sprawnie wybudować dom!
LAMNAŚ

Podatki

Post autor: LAMNAŚ »

Witam wszystkich. Rozpocząłem działalność z dniem 2.10.2020 z ulgą na start. Dzisiaj otrzymuję pismo z US że mam do zapłaty kwoty karty podatkowej wraz z odsetkami, opłacałem co miesiąc ZUS należne 362.34zł, zalogowałem się do ZUS a tam mam nadpłatę wszystkich wpłat które dokonałem. Dlaczego w ZUS mam nadpłatę? Będę wyjaśniał jutro bo dodzwonić się do ZUS graniczy z cudem. Może ktoś wie o co chodzi?
Glański

Re: Podatki

Post autor: Glański »

Moim zadaniem brak złożonych deklaracji DRA i pokazuje nadpłatę bo nie ma do czego przypisać. Teraz trzeba złożyć wszystkie zaległe deklaracje do miesiąca bieżącego. Potem już będzie klonowanie. A z US - czy do 31.01 był złożony PIT-16A? Bo jeśli nie to wyszedł podatek do zapłaty bo nie było pokazanych zapłaconych składek zdrowotnych

Zerknij sobie na stronę:
http://wyszukiwarkafunduszy.pl/wiedza-o ... -powinien/

Opisane jest tutaj jak aktualnie wygląda obowiazek podatkowy w rozliczeniach z fiskusem.
Henryczęk924

Re: Podatki

Post autor: Henryczęk924 »

Ogólnie podatki to nigdy nie była moja mocna strona ale ogólnie nigdy nie miałem jakichś większych problemów z tym, żeby się rozliczyć. W sumie niedawno postanowiłem spróbować PIT online. Najpierw trochę o tym poczytałem na https://www.truso.tv/wiadomosci/s/13243 ... a-2020-rok. Myślę, że warto sobie o tym poczytać :)
Miś

Re: Podatki

Post autor: Miś »

Prowadzenie własnej restauracji to trudne zadanie. Dlatego warto korzystać z profesjonalnej pomocy. Ja ostatnio trafiłem tu https://bttp.pl/ Ta firma zajmuje się doradztwem podatkowym, ale nie tylko. Sprawdźcie sami - to może być bardzo pomocne rozwiązanie.
julia933

Re: Podatki

Post autor: julia933 »

W biznesie tematy podatkowe na pewno nie są opcje. Trzeba wziąć pod uwagę różnego rodzaju propozycje oraz współprace, które właściwie pomagają w tym, aby właściwie zarządzać swoją firmą. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie takiej opcji, jak planowanie podatkowe .
ODPOWIEDZ