Panele słoneczne na starym dachu?

To bardzo praktyczny wątek, poruszamy problemy związane z budowaniem i remontami. Polecamy fachowców, sklepy, w których można zrobić zakupy budowlane, dzielimy się sprytnymi rozwiązaniami i podpowiadamy jak szybko i sprawnie wybudować dom!
Jędrek

Panele słoneczne na starym dachu?

Post autor: Jędrek »

Wiecie przypadkiem czy jak ma się starą dachówkę, która wprawdzie jeszcze się trzyma to można instalować panele słoneczne czy to ryzykowne? A jeszcze nie dodałem że budynek poniemiecki więc może być to dodatkowym utrudnieniem. Zakładał ktoś na starym budynku?
Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:04

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

Post autor: Ramzes »

Wydaje mi się że w przypadku starych budynków i ciężkiej dachówki sam ciężar jaki mają instalacje fotowoltaiczne może mieć znaczenie dlatego trzeba skonsultować temat z fachowcem z firmy, która takie instalacje montuje.
Możesz spróbować kontaktu z firmą Hymon (mają oddziały w większości województw) i zamówić wizytę fachowca od nich, który oceni jakie masz możliwości u siebie https://hymon.pl/
hiczungł

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

Post autor: hiczungł »

Najwazniejsze to wiedzieć, skąd zamówić rozwiązania fotowoltaiczne. Osobiście zdecydowałem się postawić na rozwiązania znane z oferty https://manufakturaenergii.pl/ . Całkowicie porwała mnie ich jakość, która w kompozycji z ceną zadecydowały właśnie o tym wyborze! Zalecam zainteresować się tym tematem.
memiś455

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

Post autor: memiś455 »

No w takim wypadku oszczędności potrafią być naprawdę bardzo imponujące. W skali kilku lat inwestycja się zwraca a my zostajemy z super tanim w eksploatacji domem. Moim zdaniem wizja tak zwanych domów zeroenergetycznych to naprawdę coś przełomowego obok czego ciężko przejść obojętnie. Jeśli chcecie więcej o tym poczytać to zerknijcie na http://worldofsocial.pl/dom/fotowoltaik ... wych-2021/ Powinniście sobie wszystko przeczytać.
żanetaa

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

Post autor: żanetaa »

U mnie od niedawna jest fotowoltaika dla domu i bardzo się cieszę, że w końcu zdecydowaliśmy się na panele fotowoltaiczne. Firma, która nam je zamontowała okazała się bardzo profesjonalna i dosyć szybko odbyła się cała procedura montażu co mnie bardzo cieszy.
Awatar użytkownika
monka
Posty: 567
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:51

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

Post autor: monka »

Jeśli jednak będziecie realizowali prace związane z wykonywaniem instalacji fotowoltaicznej to warto zajrzeć na stronę https://pivienergy.pl/oferta/wiata-z-pa ... taicznych/ gdzie można liczyć na terminowość, profesjonalne podejście i do tego ogromny wybór rzeczy potrzebnych do wykonywania tego typu prac w pełni profesjonalnie. Pozdrawiam i mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z zakupów!
Awatar użytkownika
olga83
Posty: 63
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:16

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

Post autor: olga83 »

Moc paneli fotowoltaicznych zależy głównie od powierzchni budynku, dla którego będzie wytwarzana energia. Na rynku dostępne są różne modele, bo dla dużych firm trzeba kupić panele o większej mocy. Bogatą ofertę ma firma https://pvstar.pl/pol_m_Panele-fotowoltaiczne-152.html . Znajdziecie tam panele dla firm i małych domów jednorodzinnych. Ceny są konkurencyjne, więc warto skorzystać.
rzekapłyń776

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

Post autor: rzekapłyń776 »

Warto zdać się na firmę z bazy https://ekofachowcy.pl/ , to najlepsze firmy z branży w jednym miejscu z pełnymi danymi kontaktowymi oraz możliwością porównania cen. Dobra firma instalacyjna przygotuje nam instalacje nawet na starym budynku. Jeśli tylko będą spełnione minimalne wymagania techniczne na pewno uda się je zainstalować, nawet na starszym budynku.
Awatar użytkownika
mali9021
Posty: 142
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:55

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

Post autor: mali9021 »

Już sam fakt, że zależy Ci na fotowoltaice bardzo dobrze o Tobie świadczy. Jest to rozwiązanie dobre dla każdego - dzięki niej możesz oczekiwać znacznie obniżonych rachunków za prąd, więc i koszt utrzymania domu byłby niższy. Dużym plusem jest też możliwość dbania dzięki temu o środowisko. Na stronie: https://energia.rp.pl/sponsorowane/31511-prad-ze-slonca jest artykuł, który sporo Ci w tym temacie wyjaśni. Warto poświęcić chwilę na przeczytanie go.
ciężkomi

Re: Panele słoneczne na starym dachu?

Post autor: ciężkomi »

Polecam kontakt z firmą https://calma.pl/ , to tam podpowiedzą nam na co zwrócić uwagę podczas montażu instalacji na takim dachu. Firma zajmuje się również montażami, kluczowa jest powierzchnia dachu oraz kierunek jego ustawienia. W przypadku montażu, dobra firma taka jak ta, zawsze sobie jakoś poradzi.
ODPOWIEDZ