Kiedy założyć monitoring?

To bardzo praktyczny wątek, poruszamy problemy związane z budowaniem i remontami. Polecamy fachowców, sklepy, w których można zrobić zakupy budowlane, dzielimy się sprytnymi rozwiązaniami i podpowiadamy jak szybko i sprawnie wybudować dom!
Awatar użytkownika
Konstanty1961
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2021, 3:16

Kiedy założyć monitoring?

Post autor: Konstanty1961 »

Zdecydowaliśmy się na budowę domu, właściwie to dopiero początki, więc wiadomo, że sporo stresu, ale podejrzewam i jestem przygotowany na to, że tych stresów w trakcie budowy będzie jednak naprawdę od groma. Dlatego chcę sobie część z nich odebrać i zastanawiam się nad tym, żeby założyć już w tym momencie jakąś formę ochrony, alarm albo monitoring - na jakim etapie budowy załatwialiście takie rzeczy?
Grzesiekś

Re: Kiedy założyć monitoring?

Post autor: Grzesiekś »

Jeśli nadal zastanawiasz się nad monitoringiem, możesz skontaktować się z firmą http://www.ebx.pl/oferta-handlowa z Łodzi. Posiadają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie projektowania, sprzedaży i montażu systemów alarmowych, systemów kontroli dostępu, systemów sygnalizacji pożaru, monitoringu wizyjnego oraz innych instalacji mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa obiektów. Myślę, że będą w stanie zaproponować najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie.
ElSonbaty

Re: Kiedy założyć monitoring?

Post autor: ElSonbaty »

Zawsze jest dobra pora by zainwestować w monitoring naszego domu. W dzisiejszych czasach niczego nie możemy być pewni, a przecież co raz więcej słyszy się o typowych rozbojach w biały dzień. Niestety sytuacja jest jaka jest więc musimy być czujni. Montaż takiego systemu możemy zlecić profesjonalnej firmie lub zrobić we własnym zakresie. W internecie bez problemu znajdziemy poradniki jak zaplanować sieć kamer. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to w jakiej jakości nagrywają obraz bo to najważniejszy parametr. W zależności od tego będzie potrzebna odpowiednia ilość dysków twardych oraz serwer. Wszystkie potrzeba akcesoria do monitoringu - https://e-media.com.pl/Akcesoria-do-monitoringu-c412 znajdziemy w wyspecjalizowanych sklepach internetowych. Pracownicy zapewne też będą chętni do pomocy w razie jakichkolwiek pytań w zakresie wyboru komponentów czy ich instalacji.
Awatar użytkownika
star
Posty: 95
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:41

Re: Kiedy założyć monitoring?

Post autor: star »

Najlepiej wykonać wizję lokalną, bez zapoznania się z bryła budynku ciężko dobrać kamery. Jeżeli chcesz nie mieć martwych stref to stan tam gdzie chcesz kamerę i zobacz co będzie widziała. Osobiście polecam kamery colorvu widzą dużo lepiej w nocy niż z dioda IR. Rozdzielczość 4-6mpix

Dobre opinie zbieraja kamery Dahua:
https://www.itv.net.pl/kamery-dahua-poznaj-je-lepiej/

Poczytaj sobie na stronie o ich specyfikacji :)
Sławomir

Re: Kiedy założyć monitoring?

Post autor: Sławomir »

Uważam, że na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, dlatego mogę Wam polecić sprawdzić ofertę sklepu internetowego z najrózniejszymi systemami alarmowymi i monitoringiem - https://ivel.pl/p20767,kamera-bezprzewo ... t-pro.html . Co Wy sądzicie o ofercie tego sklepu internetowego?
Awatar użytkownika
klamka
Posty: 246
Rejestracja: 23 paź 2019, 17:31

Re: Kiedy założyć monitoring?

Post autor: klamka »

Moim zdaniem, każdy kto prowadzi własną firmę powinien zainwestować w profesjonalny monitoring. Ostatnio widziałam, że bardzo ciekawe propozycje w tym zakresie są dostępne między innymi w firmie https://www.ascosecurity.pl/uslugi/video-dozor więc myślę że warto byłoby się do nich zgłosić w tej sprawie. Na pewno nie będziecie żałować
Awatar użytkownika
ariana
Posty: 139
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:57

Re: Kiedy założyć monitoring?

Post autor: ariana »

Na pewno trzeba też w odpowiedni sposób zabezpieczyć ten wymarzony dom. Myślę, że całkiem dobrym rozwiązaniem może być monitoring, kamery Sopot, Gdynia, Gdańsk i Trójmiasto PJ Hulińscy: https://pj-elektryk.pl/montaz-monitoringu/ . Warto skontaktować się z fachowcami i omówić ten temat.
Adrian41

Re: Kiedy założyć monitoring?

Post autor: Adrian41 »

Czy zdecydowaliście się na montaż jakiś systemów zabezpieczeń w Waszych budynkach? Ze swojej strony mogę Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://ivel.pl/k741,monitoring-kamery- ... ringu.html , gdzie znajdziecie najróżniejsze systemy alarmowe oraz systemu monitoringu.
Awatar użytkownika
lawenda
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:50

Re: Kiedy założyć monitoring?

Post autor: lawenda »

Zawsze! Przecież nie brakuje włamań, kradzieży itd. Jednak monitoring odstrasza złodziei a nawet jeżeli nie- dzięki monitoringowi zawsze można ich namierzyć. Mnie w oko wpadły zestawy do monitoringu z https://elektronikadomowa.pl/monitoring ... 2_285.html i myślę, że zdecyduję się na ich zakup
ODPOWIEDZ