Budowa domu

To bardzo praktyczny wątek, poruszamy problemy związane z budowaniem i remontami. Polecamy fachowców, sklepy, w których można zrobić zakupy budowlane, dzielimy się sprytnymi rozwiązaniami i podpowiadamy jak szybko i sprawnie wybudować dom!
Awatar użytkownika
LadyD
Posty: 267
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:51

Budowa domu

Post autor: LadyD »

Na początku zanim zabierzesz się za budowę domu to chyba pierwszym kosztem jest zakup odpowiedniego projektu domu. Szukałeś już jakiegoś? Od tego jaki projekt domu wybierzesz zależy też to ile na niego wydasz. Wiem że ciekawe projekty domów ma http://www.mgprojekt.com.pl/ . Przy każdym projekcie mają też opisane ile mniej więcej będzie kosztowała budowa danego projektu. To bardzo pomaga przy planowaniu.
Awatar użytkownika
Joleczka091
Posty: 102
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:58

Re: Budowa domu

Post autor: Joleczka091 »

Biorąc się za budowę domu trzeba również wziąć pod uwagę, że to wymaga naprawdę sporych nakładów finansowych. Nam w trakcie urządzania zabrakło niestety gotówki i musieliśmy sobie radzić w inny sposób. Można wziąć na przykład pożyczkę w znanej i rekomendowanej firmie takiej jak Assa. To może bardzo podratować w razie kłopotów finansowych i umożliwić dalsze urządzanie i wykańczanie wnętrza.
Awatar użytkownika
Malva
Posty: 140
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:12

Re: Budowa domu

Post autor: Malva »

Budowa domu to wielkie przedsięwzięcie. Trzeba mieć sporo czasu i nerwy ze stali aby to wszystko ogarnąć. Jak już uporacie się z formalnościami to pozostaje przygotowanie placu budowy. Nie powinno na nim zabraknąć kontenera na odpady budowlane. Bardzo dobre i pojemne kontenery znajdziecie w ofercie firmy Ekombud https://ekombud.pl/ . To producent kontenerów stalowych o różnym przeznaczeniu. Do wyboru jest 40 modeli kontenerów o różnej pojemności. Kontenery te są przystosowane do składowania odpadów a także do bezpiecznego transportowania ich do miejsca utylizacji.
Awatar użytkownika
Dasto
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2019, 21:35

Re: Budowa domu

Post autor: Dasto »

Zobaczcie też ofertę sklepu https://sklep.elus.pl/ Dają Klientom jak najszerszego wyboru i jednocześnie możliwości zrobienia szybkich i wygodnych zakupów z dostawą do domu w 24h od jakiegoś czasu online. Przy zachowaniu najlepszych, konkurencyjnych cen.
Awatar użytkownika
karin33
Posty: 279
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:29

Re: Budowa domu

Post autor: karin33 »

Budowa domu to spory koszt. Żeby go trochę zminimalizować część prac można wykonać samodzielnie. Na przykład położenie tynków nie jest zbyt skomplikowane. Można ułatwić sobie pracę korzystając w agregatów tynkarskich. Są one dostępne w sklepach jak tu http://budmar-mb.pl/pl/ więc łatwo ogarnąć temat.
Awatar użytkownika
kelte
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2019, 15:29

Re: Budowa domu

Post autor: kelte »

Znajomy korzystał z tego i poleca. Chyba też się zdecyduję na coś takiego
Jeśli bardzo chcesz być sam,z pewnością ktoś ci w tym przeszkodzi.
Awatar użytkownika
sajmon
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2019, 16:48

Re: Budowa domu

Post autor: sajmon »

A co ze ściekami? Jestem w trakcie budowy własnego domu i zastanawiam się nad kwestią ścieków. Czy jest tu jakiś fachowiec, który się na tym zna? Myślę nad przydomową oczyszczalnią ścieków, ale nie wiem jak to się ma w praktyce. Będzie czuć bardzo coś takiego? Znalazłem ciekawą firmę https://geo-test.pl/ . Od wielu lat zajmują się tego typu systemami. Jak się zdecyduję to właśnie na ich usługi.

testy pokarmowe jak sie przygotowac
Jak powiada starożytne przysłowie, trzy palce trzymają pióro, ale pracuje całe ciało. I całe boli.
Awatar użytkownika
kelte
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2019, 15:29

Re: Budowa domu

Post autor: kelte »

Czy https://vosa.pl/ będzie odpowiednim rozwiązaniem do instalacji wodno-kanalizacyjnych? Potrzebuję dobrego projektu, który sprawdzi się w procesie realizacji. Dlatego potrzebni mi prawdziwi fachowcy z odpowiednim doświadczeniem. Mieliście kiedykolwiek doświadczenia z tą firmą? Bo w necie mają nienaganne opinie na swój temat.
Jeśli bardzo chcesz być sam,z pewnością ktoś ci w tym przeszkodzi.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 238
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:31

Re: Budowa domu

Post autor: Bodzio12 »

zastanawiałam się ostatnio dlaczego jeśli buduje się rożne domu i budynki to tak mało myśli si,ę o osobach z niepełnosprawnością. Tak wiele jest publicznych budynków w naszym kraju gdzie nadal nie ma platformy czy ramy dla niepełnosprawnych. Takie osoby muszą kupować taki sprzęt jak le-kosztuje-schodolaz-poznaj-rynkowe-ceny/ bu mus poruszać się po schować. To jest naprawdę przykre.
ODPOWIEDZ