Wymiana części w rowerze

Rozmawiamy tu o architekturze jako sztuce i architekturze użytkowej. Dzielimy się pomysłami, inspirujemy, przekazujemy opinie o projektach i realizacjach.
Awatar użytkownika
Archi1
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2019, 11:17

Wymiana części w rowerze

Post autor: Archi1 »

Chce w swoim rowerze wymienić kilka cześć, między innymi będzie to napęd, bo chciałabym by jazda była bardziej płynna. Zastanawiam sie tylko na jaki napęd wymienić. Czytałam już kilka artykułów takich jak ten https://portal.bikeworld.pl/artykul/tes ... _105_r7000 i nie wiem na który z napędów się zdecydować, Może podpowiecie mi co zrobić?
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: Wymiana części w rowerze

Post autor: Walkowa »

A czy korzystacie z tak zwanych kamer sportowych? Ja widziałam ostatnio akcesoria do takich rejestratorów na stronie https://smartcams.pl/82-akcesoria-do-kamer-sportowych. A Wy gdzie się zaopatrujecie w tego typu rzeczy?
Awatar użytkownika
bob
Posty: 105
Rejestracja: 09 sty 2019, 23:23

Re: Wymiana części w rowerze

Post autor: bob »

Tak naprawdę w każdym rowerze możemy wymieniać części, także elektrycznym. Można na przykład coś takiego https://pmbike.pl/chip-tuning-ebike wymienić, po to, by rowerek dużo szybciej śmigał, jak tylko mu na to pozwolimy. Co prawda nie robiłam czegoś takiego, ale wydaje mi się, że skoro sprzedają takie części, to można rower redukować.
Awatar użytkownika
KonradSkal
Posty: 75
Rejestracja: 26 lip 2019, 18:57

Re: Wymiana części w rowerze

Post autor: KonradSkal »

Hej bardzo powszechną praktyką jest kupowanie na zapas części zmaiennych. Jestem zdania, że to dobry nawyk. Nigdy nie wiadomo kiedy nam się coś popsuje. Odnosi się to do każdej branży wykorzystujących urządzenia mechanizne i elektryczne. Też muszę domówić kilka części do urządzeń obróbki termicznej.
Awatar użytkownika
Zołza
Posty: 52
Rejestracja: 06 lut 2020, 12:26

Re: Wymiana części w rowerze

Post autor: Zołza »

A mnie interesuje, z jakich części skonstruowane są elektryczne pojazdy. Między innymi rowery i hulajnogi. Jest wiele takich ekologicznych wehikułów i przyznam, że ostatnio zaczęłam się nimi bardziej interesować. To ze względu na to, że coraz bardziej popularna jest taka czysta mobilność i odnawialne źródła energii. Można nawet poczytać sobie to tym tutaj https://evs21.org/ .
Awatar użytkownika
Hregega
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2020, 13:07

Re: Wymiana części w rowerze

Post autor: Hregega »

https://www.drerowery.pl/pl/c/GORSKIE/149 tutaj najlepiej
ODPOWIEDZ